• 24 WRZEŚNIA 2023r. BMW BERLIN MARATON

• 24 września 2023r., o godzinie 10.00, wystartował BMW Berlin Maraton. Udział w biegu jest również wydarzeniem połączonym z Europejskim Tygodniem Sportu. Reprezentują nas: zawodnik Klubu Olimpiad Specjalnych RYWAL Kamil Podsiadło wraz z towarzyszącymi mu trenerami Ernestem Krajewskim i Elżbietą Wybranowską. Dla Kamila jest to najważniejszy bieg w jego karierze sportowej. Mocno trzymamy kciuki za naszych sportowców.

Brawo!!! Jest moc!

• 23 WRZEŚNIA 2023r. "AKTYWNA SOBOTA Z ZSS"

23.09.2023 to "Aktywna sobota z ZSS" propagująca czynne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Rajd zorganizowano w ramach X Międzypokoleniowej Sztafety "Wędruj z nami" pod patronatem oddziału głównego PTTK. Dla naszej społeczności szkolnej był to test sprawdzający własne granice wytrzymałości. Rajd ten zainaugurował również tegoroczną edycję Europejskiego Tygodnia Sportu w naszej placówce. Mimo niepewnej pogody, miło spędziliśmy czas chodząc po pięknych ścieżkach leśnych w okolicach ośrodka wypoczynkowego Gutwin. Trasa liczyła 11 km. Każdy z nas zrobił ponad 21 tysięcy kroków.

• 22 WRZEŚNIA 2023r. HIPOTERAPIA

Piękne okoliczności przyrody, bezchmurne niebo i otoczenie zwierzat to nic innego jak kolejne zajęcia z hipoterapii w Chocimowie. Zapraszamy do galerii zdjęć.

• 22 WRZEŚNIA 2023r. CENNE WITAMINY

Wrzesień to czas obfitujący w świeże owoce i warzywa, dostarczające naszemu organizmowi cennych witamin i mikroelementów. Aby być zdrowym, należy pić świeżo wyciskane soki. Dobrze o tym wiedzą uczniowie klasy 2bp i 3ap, którzy przygotowali pyszne soki z marchewek, jabłek, buraczków, cytryn i pomarańczy.

• 22 WRZEŚNIA 2023r. PRACE BIUROWE

• W klasie 1b SSPdP uczennice zdobywają kolejne umiejętności. Laminowanie, to czynność z zakresu prac biurowych, która zabezpiecza przed zniszczeniem min. dokumenty, ilustracje, karty pracy. Zgodnie z powiedzeniem: „Praktyka czyni mistrza” – uczennice z zaangażowaniem i cierpliwością ćwiczą nową umiejętność.

Po dobrze wykonanej pracy, czynny relaks – przygotowanie i kolorowanie elementów dekoracyjnych do klasowej gazetki ściennej. W miłym otoczeniu nauka i praca, to sama przyjemność.

• 20 WRZEŚNIA 2023r. STREFA ODKRYWANIA, WYOBRAŹNI I AKTYWNOŚCI

Nauka może być przyjemna. Uczniowie klas IIb, IIIa i IIIc Szkoły Przysposabiającej do Pracy odwiedzili Strefę Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA), mieszczącą się w budynku Centrum Tradycji Hutnictwa przy Alei 3 Maja. Dzięki interaktywnym i angażującym eksponatom samodzielnie sprawdzali, jak dzięki doświadczaniu, poszukiwaniu i eksperymentowaniu można zrozumieć zjawiska rządzące światem nauki i przyrody. Tworzyli kolorowe cienie, oglądali mechanizmy mieszania barw, rysowali w lustrze (ćwicząc koordynację oka i ręki), usypywali mapę (analizując ukształtowanie terenu), strzelali z armaty powietrznej, wykonywali film animowany czy puszczali sprężynę, tak aby zaczęła maszerować po ruchomej bieżni. Zajęcia sprawiły uczniom dużo radości.

• 15 WRZEŚNIA 2023r. ZAANGAŻOWANIE W POMOC

Klasa Ia SSPdP z wielką ochotą i zaangażowaniem przyłączyła się do trwającej w naszym mieście akcji charytatywnej "Postawmy Marka na nogi". Uczniowie z ogromnym zapałem wykonywali swoje zadania. W efekcie powstały trzy piękne torby na zakupy Oddanie ich na kiermasz w szczytnym celu, sprawiło młodzieży dużą radość.

• 15 WRZEŚNIA 2023r. "SPRZĄTANIE ŚWIATA"

• W piątek - 15 września 2023 roku, wzorem lat ubiegłych, uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję "Sprzątanie Świata ". To wspólna lekcja poszanowania środowiska, świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Tego dnia uczniowie wraz z nauczycielami, wyposażeni w worki i rękawiczki, udali się w teren. Sprzątaliśmy obszar wokół szkoły oraz Park Kirkut. Do wspólnej akcji włączyli się również uczestnicy projektu Rehabilitacja 25 Plus. Wszyscy pracowali solidnie i z zapałem mając świadomość, że dbają o swoją przyszłość.

Zmęczeni, ale szczęśliwi, ze świadomością dobrze wykonanego zadania wrócili do szkoły.

Dziękujemy!

• 12 WRZEŚNIA 2023r. PRACE PORZĄDKOWE, BIUROWE

Przysposobienie do pracy w kl.1bp, pierwsze dni nowego roku szkolnego upływają pod znakiem różnego rodzaju prac porządkowych i biurowych, takich jak: tematyczne rozdzielenie kart pracy potrzebnych do lekcji i układanie ich do teczek, kopiowanie i wkładanie kserokopii do koszulek, a na koniec wpinanie całości do segregatorów. Jest to praca wymagająca skupienia, cierpliwości i precyzji wykonania, i jak widać Paulina poradziła sobie z każdym zadaniem. Brawo dla niej!