• 11 listopada 2016r.

     •  

      RAJD GWIAŹDZISTY

      "ORŁY DLA NIEPODLEGŁOŚCI"

      W dniu 11 listopada 2016 roku uczniowie naszej szkoły już po raz drugi wzięli udział w Rajdzie Gwiaździstym "Orły dla Niepodległej". Uczniowie pokonali pieszo trasę miejską: Szewna - Cmentarz - ul. Traugutta - Rondo Solidarności - Aleja 3-go Maja - ul. Okólna - Starostwo Powiatowe. Po drodze przed pomnikami, tablicami upamiętniającymi bohaterów, żołnierzy, powstańców styczniowych i mieszkańców, którzy walczyli oddając życie za wolną Polskę - zapalono znicze.

      Następnie przeszli pochodem spod starostwa do Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie odbyły sie dalsze uroczystości zakończone pokazem fajerwerków. 

      Dla naszych uczniów było to niesamowite, patriotyczne spotkanie.

      Udział w Rajdzie naszych uczniów zorganizowała p. Katarzyna Sobczyk.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/326

       

     • 10 listopada 2016r.

     •  

      KOCHAM  CIĘ,  POLSKO !

      Dnia 10 listopada uczniowie ZSS uczcili Święto Niepodległości. Zaprezentowali występ artystyczny w wesołej konwencji.

      Montaż słowno – muzyczny znakomicie uzupełniły pieśni legionowe w wykonaniu chóru szkolnego pod kierunkiem pani Alicji Major – Salwierz (fortepian), z towarzyszeniem pana Stanisława Sali (saksofon).

      Nad jakością dźwięku czuwał pan Mariusz Chamera.

      Podniosły charakter uroczystości podkreśliły również przepiękne dekoracje autorstwa: pani Anny Lech, pani Małgorzaty Czyż oraz pani Agnieszki Wańdoch.

      Całość akademii została opracowana przez nauczycielki: Marzenę Piotrowska  i  Elżbietę Wybranowską.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/325

       

     • 4 listopada 2016r.

     •  

      SKRZYDLACI  PRZYJACIELE  LUDZI, PTAKI I ANIOŁY

      W piątek 04.11.2016 roku grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w wystawie w Muzeum Historyczno - Archeologicznym 
      w Częstocicach. Tematem przewodnim spotkania byli „Skrzydlaci przyjaciele ludzi, ptaki i Anioły”. 
      Pierwsza część zajęć odbyła się w trakcie zwiedzania wystawy. Uczniowie poznali różnice w wyobrażeniach Anioła w sztuce sakralnej i ludowej. Poznali również ptasich ulubieńców najchętniej przedstawianych przez twórców ludowych. Druga część zajęć miała charakter warsztatowy. Uczniowie własnoręcznie malowali ptaki z drewna, które następnie zabrali do domu. 
      Wyjście zorganizowały nauczycielki: Joanna Borowska i Beata Przydatek.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/324

       

     • 27 października 2016r.

     •  

      ŚWIĘTO  DUSZKÓW

      W bieżącym roku szkolnym Halloween  obchodziliśmy  jako  puzzlowe Święto Duszków. Każda chętna klasa układała zestaw przygotowanych puzzli, które zostały przyklejone na własnoręcznie ozdobiony szary papier . Zadanie było na czas.

      Zwyciężyła klasa  kl. VI  - swoje zadanie wykonała w czasie 10 min, za co została nagrodzona zestawem puzzli.  Wyróżnienie przypadło dla kl. V A.  Na holu zostały zaprezentowane wszystkie prace, a po ogłoszeniu werdyktu odbyła się spontaniczna zabawa  w rytmach muzyki disco polo zaproponowana przez uczniów naszej szkoły.

      Imprezkę przygotowały n-lki: E.Kopyś  i A. Kidzińska.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/323

       

     • 25 października 2016r.

     •  

      Wyjście  do  miejsc  pamięci  narodowej

      W dniu 25.10.2016r. uczniowie naszej szkoły wraz z młodzieżą z  zaprzyjaźnionego liceum – odwiedzili cmentarz ostrowiecki przy ulicy Denkowskiej.

      Uczniowie przeszli również pod pomnik przy ulicy Okólnej i w Rynku. Zapalili znicze, oddali hołd pomordowanym mieszkańcom Ostrowca.

      Takie wspólne wyjścia są organizowane corocznie w ramach realizowanego „Programu Integracji Społecznej uczniów ZSS z młodzieżą z III LO im. W. Broniewskiego”.

      Wyjście zorganizowali nauczyciele ZSS:  M. Łukasik i A. Wieczerzak oraz  nauczyciele III LO: B. Bocheńska, M. Turek i P. Kochański.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/322

       

     • 24 października 2016r.

     •  

      "NAJPIĘKNIEJSZY   RÓŻANIEC"

      W dniu 24 października 2016 r.  rozstrzygnięty został szkolny konkurs na   „Najpiękniejszy Różaniec”. W konkursie wzięły udział wszystkie klasy Zespołu Szkół Specjalnych. Pomysłowość uczniów zaskoczyła wszystkich, bowiem różańce wykonano z najróżniejszych materiałów (dary natury, koraliki, plastikowe odpady, folia spożywcza, chrupki, itd.).                                                

      Jury - miało niełatwy wybór. W każdej kategorii szkolnej wybrano pierwsze miejsca i wyróżnienia. Na rozdaniu nagród uczniowie dobrze się bawili przy śpiewie piosenek religijnych, do których akompaniowała  na gitarze s. Joanna. Uwieńczeniem spotkania był występ chóru szkolonego „ Salwierzanki”, który wykonał kilka pieśni maryjnych.Całość prowadziła katechetka Anna Adamska. Nagrody zasponsorował „dobry duszek” naszej szkoły ks.dziekan Jan Sarwa.                          

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/321

       

     • 14 października 2016r.

     •  

      DZIEŃ  EDUKACJI  NARODOWEJ

      Dzień Edukacji Narodowej to święto polskiej szkoły, nauczycieli, uczniów, pracowników administracyjno-obsługowych i tych co szkoły prowadzą i nadzorują  Z tej okazji w dniu 13 października w naszej placówce odbyła się uroczysta akademia, przygotowana pod kierunkiem Elżbiety Wypchło i Ewy Ciastek.

       Uroczystość  rozpoczęło Ślubowanie i Pasowanie na Ucznia dwóch nowych członków społeczności szkolnej: Kacpra Ciocha i Kamila Zimoląga. Nowi uczniowie oprócz gratulacji i serdecznych życzeń przyjęli z rąk pani dyrektor Elżbiety Ruteckiej pamiątkowe dyplomy i "rogi ofitości" wypełnione słodyczami.

      Ten szczególny dzień był również okazją do złożenia pedagogom podziękowań za przekazywaną wiedzę i umiejętności, za trud wkładany w kształtowanie serc i umysłów naszych uczniów przez panią dyrektor oraz Radę Rodziców. Nauczyciele wyróżniający się w pracy dydaktyczno-wychowawczej oraz pracownicy administracyjno-obsługowi - sumiennie wykonujący swoje obowiązki otrzymali Nagrody Dyrektora.

      Uroczystość zakończył wspaniały występ uczniów ZSS.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/320

       

     • 30 września 2016r.

     •  

      Świętokrzyskie jakie piękne…

      Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych po raz kolejny postanowili poznać uroki naszego regionu.

      W dniu 30 września 2016 r. grupa uczniów szkoły podstawowej zwiedziła zamek w Chęcinach oraz obejrzała wystawę w Centrum Nauki da Vinci gdzie poprzez zabawę zgłębiali tajniki nauki.

      Pogoda i humory dopisały, dzień był niezwykle udany i już planowane są kolejne wycieczki po świętokrzyskim.

      Organizatorami wycieczki były pani Anna Wieczerzak i Ewa Lenart.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/318

       

     • 29 września 2016r.

     •  

      Bliższe i dalsze wyprawy...

      W czwartek 29 września 2016r. klasa VI była na wycieczce w Opatowie. Największą atrakcją było zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej. W myśl zasady,,coś dla ducha, coś dla ciała,, zjedliśmy pyszną pizzę w restauracji pod Bramą Warszawską.

      Pozostaną nam wspomnienia oraz słodkie, ale nietrwałe pamiątki - krówki opatowskie."

      Organizatorem wycieczki była mgr Agnieszka Wziątek-Dryjas.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/319

       

     • 23 września 2016r.

     •  

      PIKNIK RODZINNY "ŚMIGŁO 2016"

      W dniu 23.09.2016 r. Kamil Podsiadło oraz Dominik Ślusarz zawodnicy klubu OS "RYWAL" brali udział w charytatywnym pikniku rodzinnym pod hasłem "ŚMIGŁO 2016” w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

      Pierwszego dnia pobytu w CSP nasi dzielni Judocy mieli możliwość wspólnego treningu
      z pełnosprawnymi zawodnikami trenującymi na co dzień w Legionowie. Doświadczenie,
      jakie uzyskali w czasie dwuletnich treningów pod okiem trenera Waldemara Wiewióry pozwoliło im zaprezentowania się z jak najlepszej strony. Tuż po zakończeniu pokazu Judo, zawodnicy mogli skorzystać z wielu atrakcji, jakie miały miejsce w czasie trwania pikniku.         

      Nad sprawnym i bezpiecznym przebiegiem wyjazdu czuwał mgr Ernest Krajewski.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/317

       

     • 21 września 2016r.

     •  

      WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA AGROTURYSTYCZNEGO

      ,, Pod Lasem’’ W STAREJ DĘBOWEJ WOLI

      21.09.2016 roku uczniowie ZSS uczestniczyli w wycieczce   do gospodarstwa agroturystycznego Pod Lasem w Starej Dębowej Woli. W piękny słoneczny i ostatni dzień lata uczestnicy mogli podziwiać piękno zmieniającego się lasu. Dzieci szukały pierwszych oznak jesieni. Cieszyły się kontaktem z dziką przyrodą podczas przejażdżki i spaceru po lesie. Konkurowały podczas grzybobrania. Był również też czas na zabawy przy muzyce, konkursy z nagrodami i kontakt ze zwierzętami mieszkającymi w gospodarstwie. Wszystko zwieńczył posiłek w postaci kiełbaski z grilla i pieczonych ziemniaczków.

      Organizator wyjazdu : Ewa Ciastek.  Współorganizatorzy: Elżbieta Wypchło i Ernest Krajewski

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/316

       

     • 16 września 2016r.

     • Sprzątanie świata

       "Podaj dalej - drugie życie odpadów"

      „Podaj dalej- drugie życie odpadów” to hasło tegorocznej akcji Sprzątanie świata.

      Sprzątanie świata – Polska to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Od 1994 roku, w trzeci weekend września setki wolontariuszy, którym zależy na ochronie środowiska, prowadzą działania propagujące ograniczanie powstawania odpadów, selektywną zbiórkę i recykling.

      Liczna grupa naszych uczniów aktywnie przystąpiła do akcji, uprzątając teren wokół szkoły. Pokazaliśmy w ten sposób, że dobro naszej planety jest nam bliskie.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/315

       

     • 16 września 2016r.

     •  

      "WOJENKO, WOJENKO..." koncert w Kielcach

               W dniu 16 września 2016r. klasy II a, II b, III a SSPdP oraz III b Gimnazjum uczestniczyły w  koncercie  pt. „Wojenko, wojenko cóżeś ty za pani…” zorganizowanym w Kieleckim Centrum Kultury. Koncert przygotowany był w ramach programu historyczno-edukacyjnego i składał się z prezentacji treści historycznych związanych z wydarzeniami II wojny światowej oraz piosenek śpiewanych przez Wojsko Polskie i w oddziałach partyzanckich w latach 1939-1947.  

      Uczniowie wysłuchali  m.in. piosenek: „O mój rozmarynie rozwijaj się”, „Wojenko, wojenko”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Serce z plecaka” i inne, w wykonaniu solistów, chórów: Passionart  i Camerata Jagellonice UJ oraz Orkiestry Symfonicznej Passionart.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/314

       

     •  

      KALENDARZ   IMPREZ   SZKOLNYCH

      ZESPOŁU SZKÓŁ SPECJALNYCH  

      w Ostrowcu Świętokrzyskim

       rok szkolny 2016/2017

      Lp.

      Data

      Rodzaj imprezy

      Koordynator

      1.

      01.09.2016r.

      Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

       

      D. Waliszewska-Kałka

       

      2.

      wrzesień 2016r.

      Sprzątanie  Świata

       

      Iwona Rusinowicz

       

      3.

       wrzesień 2016r.

      Pasowanie na ucznia

       

      Ewa Lenart

       

      4.

      październik 2016r.

      Dzień Edukacji Narodowej

       

      Elżbieta Wypchło

       

      5.

      listopad 2016r.

      Kocham Cię Polsko,

      Kocham Cię Europo

       

      Elżbieta Wybranowska

       

      6.

      9 grudnia 2016r.

      Aukcja prac plastycznych

       

      Małgorzata Łukasik

       

      7.

      grudzień 2016r.

      Jasełka –spotkanie wigilijne

       

      Marzena Piotrowska

       

      8.

      luty 2017r.

      Zabawa karnawałowa

       

      Anna Kidzińska

       

      9.

      marzec 2017r.

      Dzień Kobiet

       

      Edyta Kopyś

       

      10.

      marzec 2017r.

      Święta Wielkanocne 
      –znajomość polskiej tradycji i tradycji w krajach europejskich

       

      Anna Adamska

       

      11.

       

      kwiecień 2017r.

       

       

      Powitanie wiosny - Para-olimpiada

       

      Anna Wieczerzak

      12.

      kwiecień 2017r.

       

      Dzień Szkoły bez Przemocy

       

      Mariola Klusek

      13.

      maj 2017r.

      Dzień Godności
      Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie

       

       

      Marta Hapczyn

       

       

      14.

      czerwiec 2017r.

      Raj Integracyjny

       

       

      Ewa Lenart

       

       

      15.

      czerwiec 2017 r.

      Uroczyste zakończenie
      roku szkolnego 2016/2017

       

      Ernest Krajewski

       

     • 5 czerwca 2016r.

     •  

      DZIEŃ  DZIECKA  W  KUNOWIE

               5 czerwca 2016 r. uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni przez burmistrza gminy Kunów - Lecha Łodeja na piknik z okazji Dnia Dziecka.Na pikniku zaprezentował się najmłodszy zespół taneczny ZSS „ Iskierki”, który zatańczył do utworów: ,,Letnia noc” i  „Zygzak”.Występ zdobył uznanie wśród widzów i został nagrodzony gromkimi brawami  oraz nagrodą  ufundowana przez burmistrza.Do występów uczniowie byli przygotowywani przez mgr Annę Wieczerzak i mgr Elżbietę Wybranowską.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/311

     • 3 czerwca 2016r.

     • ,,Alkohol, papierosy, narkotyki, dopalacze – STOP! 

      W dniu 3 czerwca 2016 r. w naszej szkole została przeprowadzona prelekcja dla uczniów klas Szkoły Przysposabiającej do Pracy na temat ,,Alkohol, papierosy, narkotyki, dopalacze – STOP!”. Prowadzącą była pani Bożena Kutwin z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ostrowcu Św., która jest ekspertem od spraw uzależnień.

      Pani Bożena opowiadała co to jest uzależnienie oraz wspólnie z uczniami wymieniała substancje, od których możemy się uzależnić. Młodzież obejrzała również film dokumentalny o ludziach uzależnionych od alkoholu bądź narkotyków.

      Prelegentka udzieliła także wskazówek jak odmawiać, gdy ktoś zachęca do wzięcia takich używek jak alkohol czy narkotyki. Na zakończenie prelekcji uczniowie dostali ulotki informacyjne.

      Organizatorkami spotkania były nauczycielki: mgr Katarzyna Sobczyk i mgr Joanna Borowska.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/309

       

     • 1 czerwca 2016r.

     •  

      Świętokrzyskie jakie cudne…

      Aktywnie i na łonie przyrody świętowaliśmy Dzień Dziecka. 1 czerwca 2016 r. uczniowie szkoły podstawowej postanowili poznać piękno naszego regionu i wybrali się na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie.

      Nasi dzielni turyści pokonali pieszo Drogą Królewską - dwu kilometrową trasę: Nowa Słupia - Święty Krzyż, zwiedzili Muzeum Przyrodnicze oraz taras widokowy - Gołoborze.

      Zmęczeni - ale w wyśmienitych humorach powróciliśmy do szkoły.

      Organizatorami wycieczki były nauczycielki: mgr Anna Wieczerzak i mgr Ewa Lenart.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/308