• 28 marca 2017r.

     •  

                             WARSZTATY  GARNCARSKIE

      Dnia 28.03.2017r. w naszej szkole odbyły się warsztaty garncarskie przeprowadzone przez panią Joannę Młynarską.

      Dzieci uczyły się modelowania w glinie techniką wygniatania i lepienia wałeczków, tworzenia różnorodnych form z płatów gliny oraz ozdabiania.

      Szczególne zainteresowanie budziło koło garncarskie, gdzie uczniowie mogli spróbować wykonać własnoręcznie przedmiot użytkowy, który stał się własnością każdego uczestnika.

      Spotkanie zorganizowały: Małgorzata Jankowska oraz Joanna Gałka.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/351

       

     • 22 marca 2017r.

     •  

      ,,Ania  z  Zielonego  Wzgórza”

      w teatrze "Groteska" w Krakowie

      W dniu 22.03.2017r grupa uczniów ZSS wzięła udział w wycieczce do Krakowa na spektakl „Ania z Zielonego Wzgórza” wystawiany na deskach teatru Groteska.

      Celem wycieczki było umożliwienie uczniom naszej szkoły bezpośredniego kontaktu ze sztuką teatralną, obejrzenie przedstawienia w prawdziwym teatrze, wyzwolenie pozytywnych uczuć  i emocji, kształtowanie prawidłowych zachowań.

      Wielką wartością przedstawienia była wspaniała oprawa muzyczna, liczne piosenki śpiewane przez poszczególne postacie i wspaniała scenografia wzbogacona grą świateł oddających nastrój kolejnych scen.

      Wycieczkę zorganizowała mgr Elżbieta Wypchło przy współpracy z p.Moniką Młynarczyk  z firmy PROVIDENT S.A.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/348

       

     • 8 marca 2017r.

     •  

      MIĘDZYNARODOWY  

      DZIEŃ  KOBIET  W  ZSS

      Jak co roku – w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy  Międzynarodowy Dzień Kobiet.                 

      W tym roku uroczysta akademia zorganizowana pod kierunkiem nauczycielki mgr Edyty Kopyś – nawiązywała do międzynarodowego projektu ,,Współczesny Europejczyk”, który realizowała nasza placówka w poprzednich latach. Dzisiaj dowiedzieliśmy się , w jaki sposób Dzień Kobiet jest obchodzony w krajach, które razem z nami brały udział w projekcie czyli w Turcji, Grecji, Portugalii  i Hiszpanii oraz oczywiście w Polsce. Nie zabrakło również pięknych, wierszy, piosenek, tańców oraz ciepłych życzeń od naszych kochanych uczniów oraz ich rodziców płci męskiej. Na zakończenie uroczystości wszystkie kobiety małe i duże otrzymały piękne kwiaty wykonane przez uczniów podczas  zajęć  szkolnych.    

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/347       

      http://youtube.com/watch?v=YqRICWHrN7w&feature=share 

                                                                                                                                                                                                                                       

     • 1 marca 2017r.

     •  

      Egzotyczni goście w naszej szkole

      Dnia 01 marca 2017 roku naszą szkołę odwiedzili bardzo egzotyczni goście - zwierzęta zamieszkujące najodleglejsze zakątki naszego globu.

      Podczas ciekawej prelekcji przeprowadzonej przez panią Martę Muchę, uczestnicy spotkania  mogli zobaczyć na żywo okazy gadów, poznać ich wygląd, zwyczaje żywieniowe, a także dotknąć każdego z nich.

      Spotkanie na żywo ze światem zwierząt wzbudziło ogromne zainteresowanie naszych uczniów. 

      Prowadząca ciekawie opowiadała o życiu swych podopiecznych przekazując wiadomości, których niejednokrotnie nie poznaliby czytając podręczniki lub oglądając filmy przyrodnicze.

      W trakcie prelekcji uczniowie zadawali pytania dotyczące oglądanych gadów.

      Spotkanie zorganizowała mgr Katarzyna Sobczyk

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/346

       

     • 14 lutego 2017r.

     •  

      Walentynki, walentynki...

          14.02.2017r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka walentynkowa dla uczniów klas szkoły gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej - którą zorganizowały nauczycielki: J.Buczałowska i E. Wypchło.

      Podczas zabawy działała poczta walentynkowa zorganizowana przez uczniów klasy IIIa SSPdP. Niektórzy szczęśliwcy otrzymali w tym dniu po kilka kartek walentynkowych.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/345

       

     • 27 stycznia 2017r.

     •  

      BAL  KARNAWAŁOWY w ZSS

       ŚWIAT  SUPERBOHATERÓW

       

      Dnia 27 stycznia 2017r., uczniowie i wychowankowie Zespołu Szkół Specjalnych, uczestniczyli w zabawie karnawałowej pod hasłem „ Świat Superbohaterów”. Dzięki uprzejmości Prezesa Zarządu OSM - pana Marka Zaręby, bal po raz kolejny odbył się w Osiedlowym Domu Kultury przy ul. Wspólnej.

      Uczniowie, ich rodzice, pracownicy oraz zaproszeni goście z PP nr 12 mogli na chwilę przenieść się w bajkowy świat superbohaterów, uczestnicząc w konkursach i w zabawach tanecznych, wcielając się w bajkowe postacie, takie jak: Batman, Kapitan Ameryka, Thor.

      Na zabawie karnawałowej nie mogło zabraknąć wyboru Króla i Królowej Balu. W tym roku Parą Królewską zostali uczniowie: Marta Polit i Kamil Szczepański.

      Wspaniałą oprawę muzyczną zapewnił po raz pierwszy zespół MASTERTEAM.

      Dzięki hojności i życzliwości pana Grzegorza Skalskiego – Piekarnia Skalski oraz Rady Rodziców goście mogli nabrać sił i energii, zjadając przepyszne pączki.

      Humory dopisywały wszystkim uczestnikom balu a dobra zabawa trwała do ostatniej minuty.

      Nad całością imprezy czuwała nauczycielka ZSS – mgr Anna Kidzińska.

      http://www.youtube.com/watch?v=TPBp7jPSRbA

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/343

       

     • 25 stycznia 2017r.

     •  

      ZIMA  DA  SIĘ  LUBIĆ

      Zimowe zabawy wśród dzieci i  młodzieży zawsze cieszą się wielkim powodzeniem a udział w kuligu – to dopiero frajda.

      W dniu 25.01.2017 r. uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum uczestniczyli właśnie w kuligu zorganizowanym w gospodarstwie agroturystycznym „Pod lasem”.

      Oprócz przejażdżki przez zimowy las były szaleństwa na górce, rzucanie śnieżkami oraz lepienie bałwana. Zmarznięci ale zadowoleni uczestnicy - rozgrzewali się herbatką oraz kiełbaską pieczoną samodzielnie przy ognisku.

      Kulig zorganizowała mgr Ewa Lenart.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/344

       

       

     • 15 stycznia 2017r.

     •  

      25  Finał  WOŚP

      W dniu 15 stycznia 2017 roku odbył się 25 Finał WOŚP, w którym tradycyjnie wzięła udział grupa uczniów Zespołu Szkół Specjalnych.

      Tegoroczny dochód ze zbiórki zostanie przeznaczony na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. W tym roku wolontariusze: Małgorzata Górczyńska, Grzegorz Dwojak     i Łukasz Tyrała kwestowali pod opieką nauczycielek: Joanny Gałki i Elżbiety Wypchło.

      Dzięki wytrwałości i gorącym sercom wolontariuszy udało się zebrać do jedynej w tym roku puszki kwotę 175,32 zł.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/341

       

     • 11 stycznia 2017r.

     •  

      Spotkanie z leśniczym

       

      Dnia 11 stycznia 2017 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie  z leśniczym na temat ,,Zima w lesieˮ.

      Leśniczy p. Waldemar Wiewióra z Leśnictwa ,,Sudółˮ zapoznał naszych uczniów z gatunkami drzew i zwierząt żyjących w lesie, pracą leśniczego oraz sposobem opieki nad zwierzętami podczas zimy.

      Uzupełnieniem wiadomości była prezentacja multimedialna. Uczniowie przygotowując się do spotkania wykonali plakaty pt. ,,Zima w lesieˮ. Najpiękniejsze zostały nagrodzone upominkami przygotowanymi przez p.leśniczego.

      Podsumowaniem spotkania był konkurs, w trakcie którego uczniowie odpowiadali na zagadki związane z tematyką leśną.     

      Pogadanka z leśniczym jest jedną z form zajęć koła zajęć pozalekcyjnych ,,Młodzi badacze przyrodyˮ.

      Spotkanie zorganizowały: mgr Joanna Borowska i mgr Beata Przydatek.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/340

       

       

     • 14 grudnia 2016r.

     •  

      Spotkanie opłatkowe

      z Kołem Gospodyń Wiejskich z Chmielowa   

      Tradycyjnie 14 grudnia 2016r. odbyło się spotkanie opłatkowe w ZSS , w którym uczestniczyły członkinie Koła Gospodyń Wiejskich  z Chmielowa. Goście wprowadzili  nas w świąteczny nastrój prezentując   tradycyjne kolędy i pastorałki. Znajomością kolęd wykazali się również uczniowie z klas przysposabiających do pracy -  śpiewając przy akompaniamencie instruktora Jana Nowocienia. Po wspólnym kolędowaniu przyszedł czas na próbowanie ciast wykonanych podczas zajęć kulinarnych. Dużym uznaniem cieszyły się lukrowane pierniczki. Podczas spotkania  panie z Koła Gospodyń Wiejskich opowiadały o tradycjach bożonarodzeniowych tj. dzieleniu się opłatkiem, składaniu życzeń, wykonywaniu barwnych ozdób choinkowych oraz przygotowywaniu świątecznych  ciast i potraw. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze - z unoszącą się w powietrzu magią zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, które przygotowały: Anna Lech , Agnieszka Wańdoch i Joanna Gałka.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/335

       

     •  

      Lekcje biblioteczne

      W tym roku szkolnym uczniowie ZSS uczestniczą w cyklicznych lekcjach bibliotecznych, zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną przy ulicy Wardyńskiego.

      Pani Edyta Wojtiuk Wolodkiewicz korzystając z zasobów biblioteki przygotowuje prelekcje na różne ciekawe tematy . Do tej pory odbyły sie zajęcia, podczas których uczniowie poznali zasady wypożyczania książek i korzystania z nich na terenie czytelni. Na kolejnym spotkaniu poznali polskie legendy i baśnie. W grudniu rozmawialiśmy na temat tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia w różnych regionach Polski.

      Wyjścia organizowane są w ramach zajęć  rewalidacyjnych "Bajkoterapia z elementami  biblioterapii" przez Joannę Gałkę.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/337

       

     •  

      Teatrzyk dla dzieci

       Jedną z mikołajkowych atrakcji przygotowanych dla uczniów ZSS, było przedstawienie teatralne pod tytułem "W książce się mieści świat opowieści".

      W  treść  sztuki wplecione były fragmenty bajek, w których rozpoznawaniu dzieci mogły czynnie uczestniczyć. Uczniowie wykazali się znajomością treści bajek i ich bohaterów.

      Przedstawienie odbyło się w Biurze Wystaw Artystycznych , a zostało zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną . Współorganizatorami wyjścia były nauczycielki: Elżbieta Wypchło i Joanna Gałka.

      http://ssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/338

       

       

     • 14 grudnia 2016r.

     •  

      Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa

      14 grudnia 2016 r. rozstrzygnięto szkolny konkurs plastyczny - „Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa”.

      Konkurs skierowany był do uczniów klas gimnazjalnych ZSS. Wyniki konkursu są następujące:

      I  miejsce - Marta Polit

      II miejsce - Patrycja Łojek

      III miejsce - Karol Płatek

      Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody w postaci słodkich upominków.

      Organizatorzy konkursu: Mariola Klusek i Justyna Buczałowska

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/336

       

     • 6 grudnia 2016r.

     •  

      Drogi  święty Mikołaju

      Przybądź do nas, bo już czas.

      Wszystkie dzieci Cię kochają

      i serduszka biją nam.

       

      I przybył w  dniu 6  grudnia z wielkim przejęciem wyczekiwany przez wszystkie dzieci . Święty  Mikołaj przyjechał z ogromnym workiem prezentów, które osobiście przygotował i rozdał  naszym uczniom.  Poświęcił swój cenny czas na rozmowy, wysłuchał piosenek i wierszyków przygotowanych specjalnie dla niego. Swoim przybyciem sprawił nam wiele radości.  Śmiechom i zabawie nie było końca.

      Do zobaczenia za rok!

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/332

       

     • 5 GRUDNIA 2016R. - BARBÓRKA

     • B A R B Ó R K A 

      W dniu 5.12.2016r. w Zespole Szkół Specjalnych odbyła się lekcja  z prezentacją multimedialną dla uczniów klas gimnazjalnych i Szkoły Przysposabiających do Pracy na temat święta górników. Uczniowie obejrzeli prezentację dotyczącą zasobów naturalnych ziemi, dowiedzieli się jak powstaje i do czego wykorzystywany jest węgiel. Mieli możliwość obejrzenia munduru galowego górnika, w którym wystąpił pan Ernest Krajewski.

      Lekcję przygotowały nauczycielki: Justyna Buczałowska, Elżbieta Wypchło i Urszula Sasak.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/339

       

     • 28 listopada 2016r.

     •  

      Zabawa  Andrzejkowa  w  ZSS

      28 listopada 2016 r. w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa zorganizowana  dla całej społeczności  szkolnej. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z tradycjami i zwyczajami andrzejkowymi. Wszyscy znakomicie bawili się  w otoczeniu dobrych wróżek, które przepowiadały tylko dobrą przyszłość i przekazywały  pozytywną energię.

      Uczestnicy spotkania miło spędzili czas przy dźwiękach muzyki dyskotekowej.

      Zabawę zorganizowała mgr Mariola Klusek.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/330

       

       

     • 25 listopada 2016r.

     •  

      Wiem co jem - warzywa

      W naszej szkole od dawna promujemy zdrowy styl życia i uczymy jak prawidłowo się odżywiać.

      „Wiem co jem-warzywa” to kontynuacja ubiegłorocznego konkursu na temat owoców. Tym razem uczniowie mieli za zadanie zebrać jak najwięcej informacji na temat warzyw w wylosowanym przez siebie kolorze.

      25.11.2016 odbył się finał konkursu, podczas którego wszystkie klasy szkoły podstawowej przedstawiły prezentację zebranych wiadomości w formie plakatu oraz warzywne danie. Jury jak zwykle miało bardzo trudne zadanie, ponieważ wszystkie prezentacje i wszystkie potrawy były wyjątkowe.

      Ostatecznie laureatami konkursu zostali:

      - klasa I- I miejsce za zieloną potrawę,

      - klasa IV a- II miejsce za białą potrawę,

      - klasa V b- III miejsce za pomarańczową potrawę,

      Finał uświetnił występ zespołu „Iskierki”.

      Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w organizacji konkursu.

      Organizatorami konkursu były nauczycielki: Malwina Mroczek-Skuza oraz Ewa Lenart.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/329

       

     • 16 listopada 2016r.

     •  

      Z  WIZYTĄ

      w 3 SANDOMIERSKIM BATALIONIE RADIOTECHNICZNYM

      W dniu 16.11.2016 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do  3 Sandomierskiego Batalionu Radiotechnicznego. Na miejscu mogli zapoznać się z infrastrukturą jednostki, zwiedzali Salę Tradycji, na której zostali zapoznani z historią, osiągnięciami oraz przeznaczeniem sandomierskiej jednostki. Ponadto, uczestniczyli w pokazie podstawowego wyposażenia każdego żołnierza tj: broń, hełm, maska przeciwgazowa i umundurowanie.

      Wycieczkę zorganizowała Benita Machała przy współpracy z Ewą Ciastek i Elżbietą Wypchło.

      Dziękujemy serdecznie dowódcy jednostki Panu ppłk Leszkowi Ślimakowi za życzliwe przyjęcie i umożliwienie zwiedzenia jednostki.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/327