• 2 grudnia 2017r.
     • 2 grudnia 2017r.

     •  

      2 grudnia 2017r. - Obrazek 1HIPOTERAPIA

      (zajęcia 7)

       

      W dniu 2 grudnia 2017r. odbyły się ostatnie - 7 zajęcia z hipoterapii  w ramach zadania publicznego dofinansowanego przez Samorząd Województwa Świętokrzyskiego  ze środków PFRON w 2017r.  Pomimo zimowej pogody wszyscy uczestnicy zajęć byli w świetnych humorach i dobrze się bawili. Była oczywiście dyskoteka, pyszne ciasta upieczone przez mamy naszych uczestniczek i zabawy na śniegu. Zajęcia odbywały się w uroczej scenerii, bo uczestnicy jeździli konno na polanie niedaleko lasu. W oddali było widać drzewa pięknie przyprószone śniegiem. Był grill na świeżym powietrzu i kiełbaski ufundowane przez wolontariuszy, którzy sprawnie zajmowali się obsługą. Pod koniec zajęć uczniowie poszli pożegnać się z zaprzyjaźnionymi zwierzętami. Na pożegnanie były oczywiście marchewki, a dla kotów sucha karma.  Na zakończenie wszyscy uczestnicy, nauczyciele, wolontariusze oraz terapeuci z Ośrodka Hipoterapii „Lolek i Bolek” spotkali się w świetlicy, gdzie pani Dyrektor ZSS Magdalena Wykrota – Skóra uroczyście podsumowała projekt i wszystkim podziękowała. Zajęcia zakończono słodkim poczęstunkiem, którym był ogromny tort z wizerunkiem konia ufundowany przez panią Annę Corso, właścicielkę Cukierni u Ani.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#photos:album:416

       

    • 1 - 2 grudnia 2017r.
     • 1 - 2 grudnia 2017r.

     •  

      PACZKA DLA BEZDOMNIACZKA

      Klub Młodego Ekologa , działający w Zespole Szkół Specjalnych  przy ul. Iłżeckiej 33 od lat aktywnie włącza się w pomoc bezdomnym zwierzętom. Uczniowie wielokrotnie byli wolontariuszami w akcjach organizowanych przez OSPZ Animals a teraz postanowili zorganizować akcję dla tego stowarzyszenia.

      Swoim pomysłem zainteresowali właścicielkę sklepu zoologicznego Egzotica i wspólnie przygotowano akcję „Paczka dla bezdomniaczka”.Akcja polegała na zbiórce karmy mokrej i suchej i w dniach 1-2 grudnia, kiedy to była kulminacja akcji dostarczyć ją do sklepu Egzotica- Sienkiewicza 22. Tam na darczyńców czekali uczniowie ZSS- wolontariusze, którzy wręczali własnoręcznie wykonane kartki bożonarodzeniowe i słodkie przekąski. Karma zebrana w dniach 1-2 grudnia została przekazana podopiecznym OSPZ Animals.

      Dodatkowo właścicielka sklepu zorganizowała darmowe porady- warsztaty z lekarze weterynarii na temat prawidłowego karmienia i opieki nad zwierzętami.

      Cała akcja, dla uczniów ZSS miała podwójne znaczenie. Po pierwsze pomogli bezdomniakom a po drugie to oni - osoby niepełnosprawne są pomagającymi a nie proszącymi o pomoc. To zdecydowanie poprawia pewność siebie i wiarę we własne możliwości, co jest jednym z  głównych celów wychowawczych i edukacyjnych Zespołu Szkół Specjalnych. Oczywiście wartością dodaną jest integracja ze środowiskiem lokalnym.

      Akcja okazała się sukcesem i podopieczni OSPZ Animals nie będą głodowały tej zimy. Klub Młodego Ekologa planuje kolejne działania na rzecz bezdomnych zwierząt.

      Koordynatorami akcji w ZSS były opiekunki Klubu Młodego Ekologa, tj. Iwona Rusinowicz i Ewa Lenart.

      Wszystkim darczyńcom - bardzo dziękujemy.

       http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#photos:album:422

       

       

       

    • 1 grudnia 2017r.
     • 1 grudnia 2017r.

     •  

      DZIEŃ  KREDKI

      22 listopada to Dzień Kredki. Święto to w szczególny sposób związane jest z dziećmi. Dzieci swoje pierwsze prace wykonują właśnie kredką. Kredka towarzyszy im przez długie lata: w domu, przedszkolu, szkole... Za jej pomocą mogą wyrazić to co myślą, czują i o czym marzą. Rysowanie w dodatku rozwija wyobraźnię, więc tym bardziej warto zachęcać dzieci do zabawy kredkami.

      W naszej szkole Dzień Kredki obchodziliśmy 1 grudnia. Udział w zabawie wzięli uczniowie szkoły podstawowej. Za przygotowanie i przebieg uroczystości odpowiadały nauczycielki: Marta Hapczyn i Aneta Stawczyk. A jak się bawiliśmy zobaczcie sami.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#photos:album:419

       

       

    • 29 listopada 2017r.
     • 29 listopada 2017r.

     •  

      „Hokus-pokus, czary mary

      Niech się spełnią andrzejkowe czary”

       

              W dniu 29 listopada w naszej Szkole  świętowaliśmy „Andrzejki”. Był to czas radosnych zabaw i wróżb, w których uczniowie mogli poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło wróżenia za pomocą wirującej butelki,  przekłuwania serca z imionami, losowania magicznych bilecików, a także wróżenia z zapałek.

      Po przepowiedniach i wróżbach był czas na dyskotekę przy dźwiękach znanych i lubianych przebojów. Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały.

      Spotkanie andrzejkowe było  również  okazją do wspólnej zabawy  z zaproszonymi uczestnikami Środowiskowego Domu Samopomocy „Przystań”.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#photos:album:421

       

       

    • 28 listopada 2017r.
     • 28 listopada 2017r.

     •  

      WYSTAWA  KWIATÓW

             W dniu 28 listopada 2017r. uczniowie klas IIIa i IIIc Szkoły Przysposabiającej do Pracy  w ramach zajęć z przysposobienia do pracy zwiedzili wystawę storczyków w firmie Medax, której współorganizatorem jest jeden z największych dostawców tych roślin na rynki europejskie, firma JMP Flowers. Uczniowie mieli możliwość poznać różne odmiany tego gatunku, zapoznać się z metodami uprawy, nawożenia i pielęgnacji tych roślin. W drodze powrotnej odwiedzili także Castoramę, gdzie na stoisku ogrodniczym były również kwiaty tego gatunku. Uczniowie uczyli się porównywać ceny kwiatów i dokonywać wyborów co do zakupów. W związku ze zbliżającymi się świętami obejrzeli również kiermasz świąteczny zorganizowany w sklepie.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#photos:album:418

       

    • 25 listopada 2017r.
     • 25 listopada 2017r.

     •  

      25 listopada 2017r. - Obrazek 1HIPOTERAPIA 

      (zajęcia 6)

             W dniu 25.11.2017r. odbyły się  6  zajęcia z hipoterapii w ramach zadania publicznego dofinansowanego przez Samorząd Województwa Świętokrzyskiego ze środków PFRON w 2017r.

           Piękna, jak na tę porę roku pogoda zrobiła nam miłą niespodziankę, dzięki czemu uczniowie mieli możliwość jeździć konno na świeżym powietrzu. Zajęcia odbywały się na polanie niedaleko lasu.

      Ci, którzy czekali na swoją kolej, miło spędzali czas spacerując. Była także wizyta  u „zaprzyjaźnionego osiołka”, który już się przyzwyczaił do obecności dzieci i czeka co tydzień na jabłka  i marchewki. Uczniowie, którzy woleli przebywać na świetlicy obejrzeli projekcję filmu, który  wyświetlany był na dość dużym ekranie. Po seansie filmowym odbyła się dyskoteka, która na stałe wpisała się w harmonogram zajęć. Nie zabrakło także grilla, na którym w ogromnym garczku odgrzewano pierogi z mięsem i kapustą, ufundowane przez właścicielkę firmy „Minu”, Annę Przyłucką.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#photos:album:415

       

    • 22 listopada 2017r.
     • 22 listopada 2017r.

     •  

      DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

      W dniu 22.11.2017r. w Zespole Szkół Specjalnych odbyła się zabawa dyskotekowa dla uczniów klas Szkoły Podstawowej połączona z obchodami Dnia Pluszowego Misia.

      Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada. Nie jest  to przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

      Chcąc przyłączyć się do wspólnego świętowania uczniowie mieli za zadanie przygotować prace plastyczne z wizerunkiem misia, które były potem piękną dekoracją sali podczas dyskoteki. Oczywiście wszystkie prace zostały nagrodzone i każde dziecko otrzymało w tym dniu pluszową maskotkę, którą można było sobie samemu wybrać. Podczas zabawy dyskotekowej uczniowie kl. III c SSPdP przebrani za pluszowe zwierzątka wspólnie bawili się z młodszymi kolegami, serwowali słodki poczęstunek i napoje. Zabawę przygotowały nauczycielki: Justyna Buczałowska i Agnieszka Przybysławska.       

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#photos:album:414

       

    • 21 listopada 2017r.
     • 21 listopada 2017r.

     •  

      DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ 

                  21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Wymyślili go dwaj Amerykanie, bracia Brian i Michael McCormak. Był to ich protest przeciwko kłótni pomiędzy dwoma państwami – Egiptem i Izraelem. Chcieli w ten sposób pokazać, że konfliktów nie rozwiązuje się przy pomocy walki.

                  Oryginalna nazwa tego dnia brzmi „Hallo World Day”. Słówko „hallo”, czyli „cześć” powinno być wypowiedziane tego dnia do przynajmniej 10 osób.

                  Dzień Życzliwości i Pozdrowień jest obecnie obchodzony w ponad 180 krajach. W Polsce  obchodzimy go od 2006 r. Tego dnia staramy się zachować uśmiech na twarzach, być miłymi dla innych, ściskamy sobie dłonie, pomagamy sobie nawzajem. Za stolicę życzliwości w naszym kraju uważa się Wrocław. Tego dnia po mieście jeździ specjalny autobus z kawą, herbatą, ciastkami. W mieście odbywają się konkursy, koncerty, zabawy.
                   W tym roku Dzień Życzliwości i Pozdrowień obchodzono również w Zespole Szkół Specjalnych. Wszyscy ubrani byli na żółto, ten kolor bowiem jest symbolem Dnia Życzliwości. Uczniowie przyszli na spotkanie z klonowymi listkami na których zapisali pozdrowienia dla swoich kolegów, nauczycieli. Liście te zostały zawieszone na Drzewku Życzliwości i Pozdrowień. Na odważnych czekał konkurs „Czy to dobrze, czy to źle?”. Nagrodą w nim były żółte balony i ogromne brawa. Wykonywaliśmy także Order Życzliwości i Pozdrowień. Uczniowie z poszczególnych klas losowali dla kogo przygotują order, w jego centralnym miejscu gościła uśmiechnięta buzia. Ordery te zostały zawieszone na drzwiach każdej klasy. Podsumowaniem spotkania było wspólne zdjęcie. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że za rok znów chętnie obchodzić będą Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W tym roku na obchody Dnia zaprosiły nauczycielki – Marzena Piotrowska, Aneta Stawczyk i Elżbieta Wybranowska.

                    

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#photos:album:417

       

    • 18 listopada 2017r.
     • 18 listopada 2017r.

     •  

      "WSPÓLNIE WĘDRUJEMY" 

      XXXVI Złaz Jesienny Szlakiem Majora „Ponurego”- Bodzentyn 2017

      W dniu 18.11.2017r. w ramach programu zajęć pozalekcyjnych promujących turystykę pieszą: „Wspólnie wędrujemy”  przy współpracy PTTK o/ Świętokrzyski im. Stanisława  Jeżewskiego w Ostrowcu Św.  odbył się  XXXVI Złaz Jesienny Szlakiem Majora „Ponurego”- Bodzentyn 2017,  w którym uczniowie ZSS wzięli udział wraz z opiekunami Edytą Kopyś i Małgorzatą Łukasik .  Trasa z Bodzentyna  przez Tarczek, Śniadkę, Radkowice doprowadziła uczestników  do Bronkowic gdzie odbyło się wspólne integracyjne ognisko oraz konkurs wiedzy z nagrodami.   Zwiedziliśmy wzgórze zamkowe z ruinami zamku  w Bodzentynie, Kościół  Św. Stanisława  B.M z XV w. z ołtarzem „Ukrzyżowanie” namalowany na polecenie króla Zygmunta Starego oraz tryptyk „Zaśnięcie Maryii” z XVI . Perełką  okazał się kościół  p.w. Świętego Idziego w Tarczku z XIII w., który został ufundowany przez Władysława Hermana w podzięce za narodzenie syna Bolesława. Świątynia do dnia dzisiejszego pozostaje praktycznie w niezmienionym stanie. Zdobyliśmy kolejne punkty do odznaki OTP. Czekamy na kolejne wyprawy.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#photos:album:413

       

    • 18 listopada 2017r.
     • 18 listopada 2017r.

     •  

      18 listopada 2017r. - Obrazek 1HIPOTERAPIA

      ( zajecia 5)

            W dniu 18.11.2017r. odbyły się 5 zajęcia z hipoterapii w ramach zadania publicznego dofinansowanego przez Samorząd Województwa Świętokrzyskiego ze środków PFRON w 2017r.     
        
      Uczniowie bardzo polubili tę formę terapii i bardzo chętnie jeżdżą konno, tym bardziej, że Ośrodku Hipoterapii zawsze czeka na nich wiele niespodzianek, które przygotowują nauczyciele: Justyna Buczałowska, Anna Gajowik – Ziółek i Urszula Sasak. Oprócz cotygodniowej dyskoteki, są też: spacery, puzzle, zajęcia plastyczne, a ostatnio gra w piłkarzyki. Nauczyciele dbają także o to, aby na świetlicy były zawsze ciastka i gorąca herbata. Ponadto, dzięki życzliwości sponsora  Firmy ,,Ewoni” Ewa Kot, podopieczni mieli również ciepły posiłek - bigos. Pod czujnym okiem  wolontariuszy, uczniowie zaangażowali się w podgrzanie dania na grillu oraz serwowanie go młodszym kolegom. Takie wspólne przygotowywanie posiłku dało im wiele satysfakcji i było dobrą lekcją obowiązków dnia codziennego.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#photos:album:406

       

    • 17 listopada 2017r.
     • 17 listopada 2017r.

     •  

      Świętokrzyski Turniej Tenisa Stołowego

      Olimpiad Specjalnych

      w Opatowie

      17 listopada 2017r. trzech zawodników Klubu O.S. „Rywal” wzięło udział w Świętokrzyskim Turnieju Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych w Opatowie. Grzegorz Dwojak i Marcin Spyra w rozgrywkach indywidualnych zdobyli  brązowe medale, natomiast Rafał Bilewicz - srebrny. Nasi zawodnicy Rafał Bilewicz i Marcin Spyra po raz pierwszy wzięli także udział w grze deblowej i zajęli drugie miejsce. Jest to duży sukces, tym bardziej, że zmierzyli się z zawodnikami, którzy mieli już wprawę w grze deblowej. Opiekę nad zawodnikami sprawowali trenerzy: Justyna Buczałowska i Mariusz Chamera .

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#photos:album:410

       

    • 17 listopada 2017r.
     • 17 listopada 2017r.

     •  

      ZDROWO JEM WIĘCEJ WIEM

      W bieżącym roku nasza placówka przystąpiła do projektu - konkursu ZDROWO JEM WIĘCEJ WIEM. Uczestnikami projektu są wszyscy uczniowie szkoły podstawowej oraz dwie klasy gimnazjum: kl. II a i kl. IIc.

      Konkurs „Zdrowo jem, więcej wiem” jest częścią prozdrowotnego programu edukacyjnego „Aktywnie po zdrowie” prowadzonego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Konkurs składa się z trzech etapów odpowiadających porom roku: jesiennego, zimowego i wiosennego. W każdym etapie zespół konkursowy ma do realizowania 1 blok zadań, w którego skład wchodzą 2 lekcje, 2 konkursy, promocja danego tematu w szkole oraz spotkanie z rodzicami.

      W październiku i listopadzie zrealizowano zajęcia edukacyjne „Co należy jeść by być zdrowym?” oraz zajęcia edukacyjno- ruchowe „Aktywnie spędzam czas”. Uczniowie wykonali także dwie prace konkursowe - rysunek zdrowej przekąski i plakat „Dbam o zdrowie”.

      Koordynatorem projektu dla szkoły podstawowej jest Ewa Lenart a dla gimnazjum Iwona Rusinowicz.

      W dniu 17 listopada odbyły się warsztaty z dietetykiem przygotowane dla uczniów i rodziców. Pani dietetyk z KLINIKI MEDYCYNY ESTETYCZNEJ ASPALIA KRAKÓW; Katarzyna Wasilewska w bardzo przystępny dla naszych uczniów sposób, z wykorzystaniem eksperymentów i filmów dydaktycznych, wytłumaczyła zasady zdrowego odżywiania. Wszyscy uczestnicy z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w warsztatach.

      Wszyscy  mogli degustować zdrowe przekąski oraz otrzymali mini książkę kucharską z przepisami na te oraz inne zdrowe smakołyki.

      Organizatorami  spotkania były panie: Anna Gajowik-Ziółek, Iwona Rusinowicz oraz Małgorzata Wasilewska.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#photos:album:412

       

    • 16 listopada 2017r.
     • 16 listopada 2017r.

     •  

      "Zdrowe zęby - piękny uśmiech"

      Wszyscy uczniowie naszej szkoły wiedzą, jak dbać o higienę jamy ustnej, ale tej wiedzy nigdy dość, dlatego zaprosiliśmy do naszej szkoły stomatologa, Panią Joannę Grafinowską. Spotkanie odbyło się 16 listopada 2017 roku pod hasłem "Zdrowe zęby - piękny uśmiech". Pani doktor przypomniała dzieciom podstawowe zasady dbania o uzębienie, zademonstrowała  na modelu szczęki, jak należy prawidłowo szczotkować zęby, co jeść, aby były one mocne i zdrowe. Pokazała uczniom, na co zwrócić uwagę przy wyborze szczoteczki do zębów i poinformowała, że szczoteczkę należy co trzy miesiące wymieniać na nową. Dzieci były bardzo zainteresowane tematem i zadawały mnóstwo pytań.

      Celem spotkania było przybliżenie sylwetki dentysty, przypomnienie sposobów dbania o zęby, zmniejszenie obawy przed wizytą w gabinecie dentystycznym oraz zachęcenie dzieci do kontroli zębów. 

      Spotkanie zorganizowały: Beata Przydatek, Katarzyna Sobczyk i Joanna Borowska.

       

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#photos:album:407

       

    • 15 listopada  -  8 grudnia 2017r.
     • 15 listopada - 8 grudnia 2017r.

     •  

      "ŚWIĄTECZNY KIERMASZ

      OZDÓB BOŻONARODZENIOWYCH"

      Od 15 listopada do 8 grudnia 2017r. w naszej szkole, przy ul. Iłżeckiej 33 rusza "ŚWIĄTECZNY KIERMASZ OZDÓB BOŻONARODZENIOWYCH".

      Oferujemy ogromny wybór ręcznie wykonanych, misternie zdobionych, przepięknych stroików, choinek, bombek, zawieszek, światecznych wieńców i koszyczków, pudełek na "skarby", bożonarodzeniowych kartek i nie tylko... 

      Każdy tu wybierze coś dla siebie! Przyjdź! Kup! Wspomóż rozwój i rehabilitację naszych uczniów. Dla Ciebie to tak niewiele, a dla nich bardzo dużo. 

      Serdecznie zapraszamy! 

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#photos:album:403

      http://zssostrowiec.edupage.org/text6/?

       

       

    • 14 listopada 2017r.
     • 14 listopada 2017r.

     •  

      BAL WSZYSTKICH  ŚWIĘTYCH

      Nasza szkoła w tym roku po raz pierwszy zorganizowała BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH.

      14 listopada 2017 roku barwny korowód przebrany w stroje świętych i błogosławionych wyruszył w kierunku plebani parafii św. Michała. Tam w sali Michael odbyła się ta impreza.

       W pochodzie towarzyszyli nam uczniowie  z III LO im. Władysława Broniewskiego, którzy jako wolontariusze pomogli naszym uczniom w bezpiecznym przejściu i wspólnej zabawie.

      Na miejscu czekała nas wyśmienita zabawa, którą zorganizowało Szkolne Koło Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 4 pod kierunkiem p. Anety Masternak. Nad całością czuwały nasze panie katechetki – organizatorki  balu i inni nauczyciele z Zespołu Szkół Specjalnych.

      Nie zabrakło też poczęstunku i prezentów dla wszystkich „ przebierańców”, które sponsorował proboszcz parafi św. Michała  Jan Sarwa. 

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#photos:album:420

       

    • 11 listopada 2017r.
     • 11 listopada 2017r.

     •  

      BIEG NIEPODLEGŁOŚCI 2017

      11 listopada 2017r. po raz kolejny uczniowie ZSS uczestniczyli w Biegu Niepodległości. W tym roku nasza drużyna powiększyła się o nowych zawodników. Trud pokonania dystansu 10 km ulicami miasta podjęli: Natalia Śmieszek, Kamil Podsiadło, Patrycja Łojek, Dominik Nowak oraz trenerzy Ernest Krajewski, Elżbieta Wybranowska i zaprzyjaźniony, służący pomocą nie od dziś trener Jarosław Stawczyk.

      Udział w kolejnej edycji Ostrowieckich Biegów Niepodległości stał się okazją do dzielenia się pasją biegania, a także zaprezentowania własnych możliwości wśród wielkiego grona doświadczonych biegaczy. Wszyscy zawodnicy swój bieg zakończyli sukcesem, czego wyrazem są zdobyte medale.

      Na wspaniałą atmosferę zawodów wpłynęli kibice naszej szkolnej reprezentacji, którzy podczas całej trasy biegu zagrzewali zawodników do rywalizacji.

      Start uczniów podczas obchodów Święta Niepodległości poprzedzały systematyczne treningi w poszerzonym składzie. Obok Piotra Gierady, treningi wznowił również Dominik Ślusarz pod opieką trenera Iwony Rusinowicz.

      Na szczególne podziękowania zasługują rodzice, opiekunowie i nauczyciele wspierający biegaczy w systematycznym uczęszczaniu na treningi.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#photos:album:411

       

    • 11 listopada 2017r.
     • 11 listopada 2017r.

     •  

      RAJD GWIAŹDZISTY

      "ORŁY  DLA  NIEPODLEGŁEJ"

      W dniu 11 listopada 2017 roku po raz trzeci uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Rajdzie Gwiaździstym "Orły dla Niepodległej". Uczniowie nasi pokonali pieszo trasę miejską: Denków - Rynek - Cmentarz Parafialny w Denkowie - Cmentarz Parafialny ul. Denkowska - Starostwo Powiatowe. Po drodze przed pomnikami, tablicami upamiętniającymi bohaterów, żołnierzy, powstańców styczniowych i mieszkańców, którzy walczyli oddając życie za wolną Polskę, zapalono białe i czerwone znicze. Wszyscy uczestnicy rajdu spotkali się w Starostwie Powiatowym, gdzie przygotowano dla nich ciepłe napoje i rogale marcińskie. Nasi uczniowie otrzymali "złote orły" - symbol wartości narodowych, przyznawane tym, którzy uczestniczyli w marszu po raz trzeci.

      Następnie wszyscy uczestnicy Rajdu przeszli pochodem spod starostwa do Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego.

      Przed pomnikiem wystawiono wartę honorową składającą się ze strzelców i harcerzy. Po krótkich przemówieniach odbyła się część artystyczna gdzie wszyscy zgromadzeni wspólnie z „Perłami” Ryszarda Góry śpiewali pieśni patriotyczne. Zapalono Ogień Niepodległości. Na zakończenie święta na niebie rozbłysły fajerwerki. 

      Dla naszych uczniów było to niesamowite, patriotyczne spotkanie.

       

      Udział w Rajdzie naszych uczniów zorganizowały: p. Katarzyna Sobczyk i p. Joanna Borowska

       

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#photos:album:402

       

       

    • 11 listopada 2017r.
     • 11 listopada 2017r.

     •  

      11 listopada 2017r. - Obrazek 1HIPOTERAPIA 

      (zajęcia 4)

            W dniu 11.11.2017r. odbyły się 4 zajęcia z hipoterapii w ramach zadania publicznego dofinansowanego przez Samorząd Województwa Świętokrzyskiego ze środków PFRON w 2017r.

         Wszyscy uczniowie doskonale i bezpiecznie czują się w Ośrodku ,,Lolek i Bolek” i chętnie korzystają z takiej formy terapii. Zajęcia w Święto Niepodległości rozpoczęliśmy od wywieszenia flagi na świetlicy i quizu z pytaniami dotyczącymi święta i symboli narodowych. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą. Czekając na swoją kolej na jazdę konną miło spędzali czas rysując. Odbyła się także zabawa taneczna przy muzyce. Natomiast uczniowie, którzy jeździli konno śpiewali z panią hipoterapeutką pieśni patriotyczne. Niespodzianką dla wszystkich uczestników były kiełbaski z grilla ufundowane przez Firmę P.P.H.U. REWMAX Wojciech Kot, a sprawną obsługą grilla zajęli się dwaj wolontariusze.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#photos:album:401

       

    • 10 listopada 2017r.
     • 10 listopada 2017r.

     •  

      II TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

      O PUCHAR DYREKTORA W ZSS

          W dniu 10.11.2017r. odbył się II Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych. W rozgrywkach wzięło udział 8 zawodników trenujących w Klubie O.S. „Rywal”. Uczestnicy grali na zasadzie „każdy z każdym” i na tej podstawie wyłoniono zwycięzców.

      Pierwsze miejsce i puchar Dyrektora ZSS otrzymał Rafał Bilewicz, drugie miejsce Marcin Spyra, a trzecie Damian Adamczyk. Pozostali uczestnicy (Grzegorz Dwojak, Krzysztof Wosiek, Grzegorz Zugaj, Krzysztof Swat i Bartosz Mroczkowski) zostali sklasyfikowani na czwartym miejscu.

      Po zakończeniu zawodów dyrektor ZSS Magdalena Wykrota – Skóra uroczyście wręczyła zawodnikom dyplomy oraz puchar dla zwycięzcy. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki. Nad całością turnieju czuwali nauczyciele: Justyna Buczałowska i Mariusz Chamera oraz zawodniczka Klubu O.S. „Rywal” Małgorzata Górczyńska, która serwowała zawodnikom napoje i słodki poczęstunek.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#photos:album:400