• 29 WRZEŚNIA 2022r. BOWLING

W dniu wczorajszym w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu odbyły się zawody drużynowe w mini kręgle tzw. Bowling. Wystartowali wszyscy uczniowie, którzy w dniu dzisiejszym byli obecni w szkole. Zawodnicy kibicowali sobie na wzajem. Każda drużyna zdobyła medal. Rozdane zostały nagrody specjalne dla zawodników, którzy w jednym rzucie zbili wszystkie kręgle.

• 27 WRZEŚNIA 2022r. EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU - DZIEŃ TRZECI

Kolejny dzień, kolejne emocje. Dzisiaj rywalizowaliśmy z młodzieżą ze SP nr 4 Rozegraliśmy niezwykle wyrównane mecze w Bocce. Emocji było dużo, ale najważniejsze, że wszystko odbywało się w duchu zasad Fair Play. Dyscyplina, która wymaga dużej precyzji nie sprawiła nikomu większych problemów. Systematyczne treningi i doświadczenie poszczególnych zawodników było widać gołym okiem.

• 26 WRZEŚNIA 2022r. "JESIENNY PRZYSMAK"

"Jesienny przysmak" W ramach zajęć kształtujących kreatywność uczniowie kl. I "a" SSPdP przygotowali, w pierwszy dzień kalendarzowej jesieni przepyszne jabłka w cieście. To była dopiero poezja smaku.

• 26 WRZEŚNIA 2022r. EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU - DZIEŃ DRUGI

W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły, w ramach programu ETS wzięli udział w grach i zabawach ruchowych na świeżym powietrzu. Przygotowane konkurencje stały się dla niektórych nie lada wyzwaniem, ale przede wszystkim okazją do wspaniałej zabawy.

• 23 WRZEŚNIA 2022r. NADESZŁA JESIEŃ

Jesień przywitała nas pięknym słońcem i żal było nie skorzystać z tak pięknej pogody.

Uczniowie chętnie wykorzystali ten czas na zabawę na świeżym powietrzu, a motyle zachwycały swoim widokiem czerpiąc energię z promieni słonecznych.

• 23 WRZEŚNIA 2022r. EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU

W dniu 23 września w naszej szkole rozpoczęliśmy kolejną edycję Europejskiego Tygodnia Sportu. Przypominamy, że wydarzenie ma na celu promowanie zdrowego trybu życia poprzez zachęcanie do aktywności fizycznej różnych grup wiekowych.

Pierwszego dnia nasi uczniowie i pracownicy zapoznali się z bogatym programem na cały tydzień oraz wrócili pamięcią do działań z lat ubiegłych. Wyświetlone zostały dwie prezentacje na których mogliśmy podziwiać naszych uczniów.

• 23 WRZEŚNIA 2022r. WIZYTA W KSIĘGARNI

Uczennice klasy IIc SSPdP zdecydowały, iż samodzielnie zatroszczą się o zakup podręczników do nauki. W piątek odwiedziłyśmy księgarnię "Odeon" gdzie samodzielnie zapłaciły za zamówione podręczniki.  Cierpliwie czekały w kolejce na swoją kolej. Każda z osobna  poprosiła o fakturę, podała swoje dane, odebrała zamówienie i resztę pieniędzy. Za tak sprawne i szybkie dokonanie zakupu dziewczyny otrzymały zakładki do książek. Przy okazji poznałyśmy wyposażenie księgarni oraz pracę w tym ciekawym miejscu.

• 22 WRZEŚNIA 2022r. SPRZĄTANIE ŚWIATA

Mimo niesprzyjającej pogody uczniowie naszej placówki uczestniczyli w akcji Sprzątanie Świata, która w tym roku przebiega pod hasłem ”Wszystkie śmieci są nasze”

Akcja Sprzątanie świata – Polska jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie. Koordynator Akcji Sprzątanie świata ‒ Polska jest Fundacja Nasza Ziemia, która organizuje wspólne sprzątanie już od 29 lat.

Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tej wspaniałej inicjatywy.

• 20 WRZEŚNIA 2022r. POŻEGNANIE LATA

W dniu dzisiejszym uczniowie naszej placówki postanowili pożegnać lato wspólnym spotkaniem integracyjnym. Sprawdziliśmy czy jesień jest już w lesie, wspólnie spędziliśmy czas na świeżym powietrzu a sił dodały potrawy z ogniska - kiełbaska i ziemniaki.

Zebranie z rodzicami odbędzie się

12.09.2022r. (poniedziałek)

o godzinie 13.00

Serdecznie zapraszamy!

• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

1 września 2022r. w Zespole Szkół Specjalnych zainaugurowaliśmy kolejny rok szkolny. Dla szkoły to rok nowych, pozytywnych zmian. Uczniów, rodziców i grono pedagogiczne powitała nowa Dyrektor szkoły, pani Agnieszka Wziątek - Dryjas. Dołączyli do nas również nowi uczniowie w klasie pierwszej szkoły podstawowej. Z uśmiechem rozpoczęliśmy naukę i pracę w nowym roku szkolnym, życząc wszystkim postępów, sukcesów i radości. Witaj szkoło!