• 25 MAJA 2021R. TRZECIA EDYCJA OGÓLNOPOLSKICH ZMAGAŃ O PUCHAR ROWEROWEJ STOLICY POLSKI

• Przed nami trzecia edycja ogólnopolskich zmagań o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Ostrowiec Świętokrzyski za zgodą Prezydenta Jarosława Górczyńskiego przystąpił po raz trzeci do tej zabawy. W pierwszej edycji w 2019 r. Ostrowiec Świętokrzyski zajął 6 miejsce, a we wspomnianym 2020 r. miejsce 10. Teraz możemy powalczyć o jeszcze lepszy wynik dla naszego miasta. Zachęcamy wszystkich rowerzystów indywidualnych jak i grupy nieformalne, szkoły, klasy, firmy, grupy sąsiedzkie etc. do wzięcia udziału w tegorocznej edycji. Wystarczy pobrać aplikację Aktywne Miasta na swój smartfon ze stosownego sklepu. Aplikacja jest całkowicie darmowa i bezpieczna. Szczegóły na stronie: https://www.aktywne.miasta.pl/.

Powalczmy razem o dobre miejsce dla Ostrowca Świętokrzyskiego. W celu zachęcenia do rywalizacji i zdobycia jeszcze większej liczby punktów Stowarzyszenie Ostrower wspólnie z Gminą Ostrowiec zorganizuje 20 czerwca rajd rowerowy, który z uwagi na sytuacje pandemiczną będzie miał nieco inny charakter niż dotychczasowe wydarzenia tego tupu. Podane zostaną przykładowe trasy do pokonania, a wspólne starty odbędą się z Rynku naszego miasta i Ostrowieckiego browaru Kultury. Metą rajdu będzie spotkanie przy wspólnym ognisku turystycznym. Szczegółowe informacje zostaną podane do wiadomości przed wydarzeniem.

• 24 MAJA 2021r. KONKURS PLASTYCZNY „112 – ZAWSZE W GOTOWOŚCI”

• Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych: Magda Gajowik, Joanna Mazurowska, Wiktoria Wańdoch, Izabela Śmigas, Marcin Spyra, Krzysztof Swat, Kamil Szczepański wzięli udział w konkursie plastycznym „112 – zawsze w gotowości” zorganizowanym przez Wojewodę Świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza w ramach obchodów Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112. Celem przedsięwzięcia jest rozpowszechnienie wiedzy na temat numeru alarmowego 112 oraz podkreślenie jego roli w ratowaniu życia, zdrowia, mienia i środowiska. Uczniowie podczas zajęć dowiedzieli się, jak ważna rolę odgrywa numer alarmowy 112, w jakich sytuacjach należy na niego dzwonić, jak powinno wyglądać prawidłowe zgłoszenie i rozmowa z operatorem oraz odegrali przykładowe scenki, a następnie, pod okiem mgr Emilii Łupiny, przygotowali prace plastyczne na konkurs. Do konkursu wpłynęło niemal 2500 prac, dlatego dużym osiągnięciem jest wyróżnienie przyznane dla Krzysztofa Swata - ucznia klasy 8b. Pozostali uczestnicy utrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez mgr Emilię Łupinę. Pani dyrektor mgr Magdalena Wykrota-Skóra serdecznie pogratulowała wszystkim uczniom wiedzy i zaangażowania oraz życzyła im dalszych sukcesów na płaszczyźnie artystycznej.

• 20 MAJA 2021r.

INFORMACJA DLA RODZICÓW UCZNIÓW I WYCHOWANKÓW ZSS

Od dnia 24.05.2021 r. rozpoczną się prace termomodernizacyjne w budynku. Z użytkowania zostanie wyłączone I piętro. Zajęcia lekcyjne będą odbywały się bez żadnych zmian. Pracownicy firm remontowych nie będą mieli styczności z uczniamii pracownikami ZSS na terenie budynku ( mają do dyspozycji osobne wejście z boku budynku).

• 20 MAJA 2021r. #ŻÓŁTYTALERZ

• Dziś na śniadanie zdrowe pasty do pieczywa wykonane sprytnymi rączkami Natalii z klasy VI a. Pasta jajeczna, pasta ze szpinaku a do tego koktajl. Zdrowo, smacznie i kolorowo.

• 12 MAJA 2021r. LEKCJA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

• Uczniowie klasy VIIc na lekcji wychowania fizycznego chętnie podejmują nowe działania.

Jazda na rowerze trójkołowym to doskonała aktywność wzmacniająca mięśnie i poprawia kondycję. To także dodatkowa okazja do uprawiania sportu na świeżym powietrzu.