• 17 GRUDNIA 2020

• Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych pod kierunkiem nauczycieli : Elżbiety Wybranowskiej, Agnieszki Wańdoch, Mariusza Chamery i Anety Stawczyk przygotowali świąteczny występ artystyczny dla dzieci Publicznego Przedszkola nr12 w Ostrowcu Swiętokrzyskim. Film do obejrzenia na szkolnym Facebooku. Zapraszamy.

• 17 GRUDNIA 2020

• Długoletnia współpraca Zespołu Szkół Specjalnych

z III LO im Wł. Broniewskiego

Jednym z głównych i nadrzędnym celem naszej placówki jest integracja uczniów

z najbliższym środowiskiem społeczno- przyrodniczym. W tym celu podejmowanych jest wiele działań.

Jedną z form trwającą już od 17 lat jest współpraca z III LO im. Władysława Broniewskiego w ramach „Programu Integracji Społecznej uczniów ZSS i młodzieży z III LO im. Wł. Broniewskiego”, którego autorkami są: Małgorzata Łukasik i Anna Wieczerzak .

Dzięki życzliwości Dyrektora Pana Roberta Wardy, nauczycieli-Małgorzaty Turek, Beaty Bocheńskiej, Pawła Kochańskiego, a przede wszystkim młodzieży z III LO możemy się spotykać cyklicznie w ciągu roku przy różnych okazjach. Organizowane są wspólne wyjścia do miejsc pamięci narodowej, zapalanie zniczy na cmentarzu, pod pomnikami.

Odbywają się coroczne spotkania mikołajkowe, gdzie młodzież przygotowuje przedstawienie w oparciu o własny scenariusz i oprawę artystyczną, a Mikołaj ze śnieżynkami rozdają upominkami dla wszystkich naszych uczniów. Jak co roku nasi podopieczni nie mogą doczekać się 6 grudnia.

Zima to czas zabaw na świeżym powietrzu - czas na wspólne zjeżdżanie z górki na sankach, lepienie bałwana i szaleństwa na śniegu.

Wiosną organizowana jest Wiosenna Para- Olimpiada, w czasie której uczniowie ZSS mają możliwość na hali sportowej uczestniczyć w grach i konkurencjach sportowych dostosowanych do umiejętności i możliwości naszych dzieci.

Młodzież z III LO pomogła uczniom ZSS w przejściu do Sali Parafialnej Michaela i wspólnie z uczniami uczestniczyli w Balu Wszystkich Świętych.

Współpraca Zespołu Szkół Specjalnych z III LO im. W. Broniewskiego trwa nadal mimo wielu niedogodności- sytuacja pandemii , panująca w tym roku nie zakłóciła jednak spotkań, zmieniła jedynie ich formę:

W październiku bieżącego roku odbyło się niezwykłe wydarzenie: młodzież z zaprzyjaźnionego liceum rzuciła wyzwanie sportowe naszym uczniom- trzeba było wykonać kilka trudnych ćwiczeń w każdym dniu tygodnia. Uczniowie ZSS oczywiście podjęli wyzwanie i wykonali wszystkie proponowane ćwiczenia ,

Poniżej do obejrzenia filmiki z proponowanych ćwiczeń i zaangażowania naszych uczniów.

Po wykonaniu ćwiczeń uczniowie ZSS rzucili też wyzwanie młodzieży z LO, które polegało na zrobieniu 10 tysięcy kroków w 2 tygodnie. Nie było to łatwe z uwagi na tryb nauczania obowiązujący w liceum. Udało się, a efekty można zobaczyć na załączonych zdjęciach w linku..

On-line odbyło się również Spotkanie Mikołajkowe - młodzież przygotowała film z kolędami

i życzeniami dla uczniów naszej szkoły.

Cały filmik do obejrzenia poniżej

Wspólne działania Zespołu Szkół Specjalnych z liceum trwa już 17lat i przynosi obopólne korzyści. Młodzi ludzie uczą się spojrzeć na niepełnosprawność z zupełnie innej strony. Uczą się empatii, tolerancji dostrzegają problemy- choćby bariery architektoniczne.

W naszych uczniach natomiast budzi się wiara w drugiego człowieka, to że mogą liczyć na wsparcie, pomoc zdrowego kolegi czy koleżanki.

Jeszcze raz ogromne słowa wdzięczności dla Dyrektora Pana Roberta Wardy, nauczycieli-Małgorzaty Turek, Beaty Bocheńskiej, Pawła Kochańskiego , młodzieży z III LO za całokształt działań na rzecz uczniów Zespołu Szkół Specjalnych oraz życzenia owocnej dalszej współpracy.

W załączniku zdjęcia z wieloletniej współpracy, zachęcamy do obejrzenia.

• 11 GRUDNIA 2020

Informujemy, że  od poniedziałku 14 grudnia 2020 r. wszystkie oddziały Zespołu Szkół Specjalnych wracają do stacjonarnego trybu nauczania.

W związku ze zmianą terminu ferii zimowych dokonaną  przez MEiN, zmianie ulega termin dodatkowych dni wolnych tzw. dni dyrektorskich z 4 i 5 stycznia 2021 na 21 i 22 grudnia 2020r.

• 9 GRUDNIA 2020

• Z przyjemnością informujemy, że uczennica kl. VII c - Iwona Gajowik, została laureatką VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Piękna nasza Polska cała".

Na stronie organizatora konkursu znajduje się wirtualna wystawa podsumowująca, którą można zobaczyć klikając w link poniżej

• 3 GRUDNIA 2020 SZANOWNI RODZICE

• Informuję, że w związku ze zmianą sytuacji epidemicznej w placówce od dnia 07.12.2020 r. przywracamy stacjonarny tryb nauki  - zgodnie z obowiązującym do tej pory planem lekcji dla klas:

IIa, IVa, Va, VIb, VIIa, VIIb, VIIc, VIIIb, Iap, Ibp, II ap, IIbp, IIIap.

Pozostałe klasy realizują tryb nauki zdalnej.

Zajęcia grup rewalidacyjno-wychowawczych będą odbywały się stacjonarnie zgodnie z deklaracją rodziców.

Indywidualne zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze będą odbywały się zgodnie z deklaracją rodziców.

Dyrektor ZSS

Magdalena Wykrota-Skóra