• 22 lutego 2019 - III OSTROWIECKA GALA WOLONTARIATU

          • III OSTROWIECKA GALA WOLONTARIATU    

            22 lutego 2019 r. w kinie Etiuda odbyła się III Ostrowiecka Gala WolontariatuSpośród 17 nominowanych kapituła wybrała najlepszego i przyznała mu tytuł: „Wolontariusza roku 2018”. Miło nam poinformować, że wśród wyróżnionych 17 osób znalazły się dwie panie z Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św. - Barbara Gierczak  i Justyna Wołowiec, ponadto pani Justyna zajęła 2 miejsce.

                Pani Basia jest osobą niezwykle skromną, otwartą i serdeczną dla drugiego człowieka. Posiada niezwykłą umiejętność zjednywania sobie ludzi, gdyż ich poprostu lubi i szanuje. Jest cierpliwa, potrafi słuchać,  mądrze doradzić i podać pomocną dłoń każdemu człowiekowi.    Od 2 lat działa w Szlachetnej Paczce. Choć sama ma problemy zdrowotne, nie szczędzi swojego czasu i sił, aby pomagać drugiemu człowiekowi. Działając w Szlachetnej Paczce  z entuzjazmem odwiedzała wszystkie przydzielone jej rodziny, przeprowadzała wywiady, przeżywała ich problemy, motywowała do zmian, kontaktowała się z darczyńcami. Wiedząc na czym polega idea mądrej pomocy, starała się pomóc tym rodzinom, które były gotowe do przeprowadzenia zmian w swoim życiu. Uczciwość oraz odpowiedzialność są jednymi z najważniejszych cech wolontariuszki. Bycie odpowiedzialnym oznacza nie tylko  troskę i opiekę nad drugim człowiekiem, ale również rzetelne wywiązywanie się ze swoich obowiązków wolontariusza tj.: odbywanie szkoleń, sumienne i terminowe przygotowywanie arkuszy, opisów rodzin, prezentów dla darczyńców. Basia  potrafi wspaniale współpracować z grupą, jest komunikatywna, kreatywna i zawsze chętnie służy pomocą innym wolontariuszom. Aktywnie włączała się w różnorodne działania swojego rejonu np.: przygotowywała upominki dla darczyńców, dekorowała salę i piekła ciasto na Finał Sz. P. Barbara jest dumna, że została wolontariuszką Szlachetnej Paczki, gdyż uważa, że ten projekt czyni cuda, dając impuls do zmian w życiu rodzin, wolontariuszy i darczyńców. Uśmiechając się, cicho mówi: - Dobro, które czynimy, zawsze do nas wraca.

                   Natomiast pani Justyna skupia się na wszelakiej działalności w zakresie opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz polegającej na zapobieganiu bezdomności zwierząt poprzez:

            - propagowanie i organizowanie adopcji zwierząt (głównie psów i kotów) będących pod opieką Stowarzyszenia „Animals”, w tym prowadzenie adopcyjnej strony internetowej, tworzenie wydarzeń dla podopiecznych na portalach społecznościowych, a także prowadzenie akcji adopcyjnych w plenerze;                            

            - wyszukiwanie domów tymczasowych  dla zwierząt, a szczególnie dla tych wymagających specjalnej troski (chorych, rannych, wymagających szczególnej opieki w danym momencie),    

            - organizowanie zbiórek darów dla naszych podopiecznych karmy, akcesoriów, środków pielęgnacyjnych);

            -czynny udział w eventach organizowanych przez OSPZ Animals – kwestowanie na koncertach, projektowanie i rozpowszechnianie materiałów reklamowych i informacyjnych - udzielanie informacji w lokalnych mediach na temat działalności OSPZ Animals                              

            - kształtowanie właściwych postaw społecznych w stosunku do zwierząt zwłaszcza wśród swoich uczniów;

            - organizowanie i rozliczanie bazarków, czyli pozyskiwanie środków finansowych dla Stowarzyszenia.

            Pani Justyna Wołowiec bierze czynny udział w organizowanych przez Stowarzyszenie lekcjach pokazowych w placówkach oświatowych i pogadankach uświadamiających o bezdomności zwierząt i działalności OSPZ Animals. Jest główną redaktorką strony fejsbukowej i o każdej porze dnia i nocy, w chorobie czy zmęczeniu odpisuje każdemu, kto do niej pisze, nigdy nie odmówiła nikomu pomocy. Działa w Ostrowieckim Stowarzyszeniu Przyjaciół Zwierząt Animals ponad 10 lat, równocześnie godząc to z działalnością w Stowarzyszeniu na Rzecz Wychowanków Zespołu Szkół Specjalnych „Źródło” oraz Olimpiadach Specjalnych, gdzie odnosi równie duże sukcesy.

             

            Dzięki takim ludziom świat jest lepszy i piękniejszy! Cieszymy się, że w Zespole Szkół Specjalnych pracują takie Osoby !

          • 20 lutego 2019 - ŚWIĘTOKRZYSKIE ZIMOWE IGRZYSKA OLIMPIAD SPECJALNYCH

          • ŚWIĘTOKRZYSKIE ZIMOWE IGRZYSKA OLIMPIAD SPECJALNYCH W KIELCACH

            W dniu 20.02.2019 r. Stowarzyszenie Olimpiad Specjalnych przy współpracy z Klubem Olimpiad Specjalnych „Kryształki” z Kielc zorganizowali zawody sportowe w Narciarstwie Biegowym i Biegach Na Rakietach Śnieżnych. Dyscypliny były rozgrywane w ramach Świętokrzyskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Kielcach. Nasze miasto dumnie reprezentowali zawodnicy Klubu OS „Rywal” funkcjonującego w Zespole Szkół Specjalnych przy ul. Iłżeckiej 33. Pod opieką trenera Ernesta Krajewskiego, w składzie Joanna Mazurowska, Kamil Podsiadło i Dominik Ślusarz zdobył łącznie 5 medali.

            Zawodnicy rywalizowali na rożnych dystansach i osiągnęli następujące wyniki:

            - Joanna Mazurowska – złoty medal na dystansie 50m, złoty medal na dystansie 100 m,

            - Kamil Podsiadło – złoty medal na dystansie 200 m oraz IV miejsce w biegu na 400 m,

            - Dominik Ślusarz – złoty medal na 50 m, brązowy medal na dystansie 100m.

            Wszystkie biegi finałowe poprzedzone były eliminacjami, po których zawodnicy zostali przydzieleni do poszczególnych grup. W każdej z nich byli zawodnicy o zbliżonych możliwościach psychomotorycznych.

            Najbardziej pasjonującą rywalizację w swojej grupie prowadziła J. Mazurowska o zwycięstwie, której zadecydowały setne sekundy.

            „ Biegi na rakietach śnieżnych polubiłam od pierwszego treningu i bardzo chętnie wzięłam udział w zawodach. Nie spodziewałam się jednak takiego efektu i powrotu do domu z dwoma medalami. Byłam zmęczona, ale jednocześnie bardzo szczęśliwa z osiągniętego sukcesu”- mówi Asia dla której start w tego typu zawodach odbył się po raz pierwszy.

            Jesteśmy pewni, że to nie ostatnie sukcesy wyjątkowych sportowców i jeszcze usłyszymy o ich osiągnięciach.

          • 17 lutego 2019 - "WSPÓLNIE WĘDRUJEMY"

          • "WSPÓLNIE WĘDRUJEMY"

            W dniu  17.02.2019r. w ramach programu zajęć pozalekcyjnych promujących turystykę pieszą: „Wspólnie wędrujemy”  przy współpracy PTTK o/ Świętokrzyski im. Stanisława  Jeżewskiego  w Ostrowcu Św.  odbył się XXVII Rajd Zimowy Szlakiem Powstania Styczniowego – Grabowiec  2019r. Zanim trafiliśmy na szlak zwiedzaliśmy Kościół  w Grabowcu  . Trasa  (13 km)   prowadziła z Grabowca przez Dubrawę, Borsuki, Piotrowe Pole do Marcul,  gdzie odbyło się ognisko rajdowe i został rozstrzygnięty konkurs rajdowy. Był to kolejny niezapomniany rajd . Nasi   piechurzy   zdobyli kolejne punkty do odznaki  turystyki pieszej.  Czekamy  na kolejne wyprawy.

          • 13 lutego 2019 - "BAL WALENTYNKOWY"

          • "BAL WALENTYNKOWY"

            13 lutego 2019 w Zespole Szkół Specjalnych, ul. Iłżecka 33 odbył się "BAL WALENTYNKOWY" zorganizowany dla wszystkich uczniów ZSS z okazji Walentynek. Podczas wspólnej zabawy były liczne dedykacje z wyrazami sympatii dla wybranych osób. Organizatorzy dyskoteki: Iwona Rusinowicz, Mariusz Chamera i Elżbieta Wypchło zadbali o nastrojowy wystrój sali, a także słodki poczęstunek. Podczas zabawy dyskotekowej odbyło się także rozstrzygnięcie konkursu na „najciekawszą walentynkę”. Konkurs skierowany był do uczniów Zespołu Szkół  Specjalnych, a prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie z klas podstawowych oraz uczniowie klas gimnazjalnych i przysposabiających do pracy. Technika wykonania była dowolna, toteż uczniowie jak zwykle wykazali się pomysłowością. Były formy płaskie, jak i przestrzenne. Wszystkie wykonane prace prezentowane były na holu szkoły, a każdy uczeń za pomocą żetonu mógł oddać swój głos na najciekawszą według niego pracę. Organizatorki konkursu, panie: Agnieszka Wańdoch, Sylwia Strzelec i Agnieszka Przybysławska zadbały o dyplomy i nagrody niespodzianki. Oczywiście wszystkie prace zostały nagrodzone.

          • 31 stycznia 2019r.- OSTROWIECKA GALA SPORTU

          • OSTROWIECKA GALA SPORTU 

            31.01.2019 r. w Ostrowcu Św. miał miejsce finał IV edycji Plebiscytu na Sportowca i Trenera Roku. Ostrowiecka Gala Sportu przebiegała pod hasłem inauguracji obchodów 90-lecia KSZO. Celem plebiscytu była m. in. promocja sportu ostrowieckiego, propagowanie wiedzy na temat w środowisku lokalnym, a przede wszystkim wyłonienie grupy najlepszych sportowców i trenerów sportowych Ostrowca Świętokrzyskiego mających osiągnięcia w minionym 2018 r.

            Wśród licznej grupy sportowców uhonorowani zostali również sportowcy Olimpiad Specjalnych z obydwu działających w naszym mieście klubów, tj. „Rywal” i „Szansa”. Miło nam donieść, że wśród nominowanych do tytułu Sportowca Roku w kategorii Olimpiad Specjalnych wyróżnieni zostali uczniowie naszej szkoły:

            Natalia Śmieszek - brała udział w Orlen Warsaw Marathon i pod opieka trenera pokonała dystans 10 km co jest nie lada wyczynem, Natalia dzięki uporowi i niesamowitej sile charakteru pokonuje długie dystanse na wózku. Natalia brała udział w biegu niepodległościowym oraz w biegach charytatywnych. Ma też na swoim koncie pokonanie dystansu 42 km na maratonie.

            Dominik Ślusarz - wielokrotny medalista, dyscyplina judo. Reprezentował klub podczas zawodów ogólnopolskich oraz podczas Świętokrzyskich Zawodów Judo Olimpiad Specjalnych. Podczas Mistrzostw Polski  Judo Osób Niepełnosprawnych w Luboniu koło Poznania wywalczył drugie miejsce i srebrny medal.

            Kamil Podsiadło uplasował się w ścisłej czołówce sportowców Klubu Olimpiad Specjalnych i zajął III miejsce - wielokrotny medalista; uprawia biegi długodystansowe i judo; w 2018 r. podczas Orlen Warsaw Marathon pokonał dystans 10 km z dobrym czasem 01:02,46; podczas Mistrzostw Polski  Judo Osób Niepełnosprawnych w Luboniu koło Poznania wywalczył pierwsze miejsce i złoty medal.

            Z grona trenerów Klubu Olimpiad Specjalnych „RYWAL” przy Zespole Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim do tytułu Trenera Roku 2018 wyróżnieni nominacjami zostali: Ernest Krajewski - maratończyk, pasjonat pracy trenerskiej; przez wiele lat członek zarządu Klubu Olimpiad Specjalnych Rywal. Od 2013 roku przygotowuje zawodników i uczestniczy razem z nimi w międzynarodowym biegu ORLEN Warsaw Marathon. W 2018 roku pokonali wspólnie dystans 10 km, rok wcześniej 42,195 km.

             

            Waldemar Wiewióra -  trener judo osób niepełnosprawnych Olimpiad Specjalnych w Klubie RYWAL. Już 5 rok prowadzi w Ostrowcu, a jedyną w woj. świętokrzyskim grupę judoków. Udane starty zawodników między innymi na Mistrzostwach Polski Judo Osób Niepełnosprawnych mówią same za siebie. W 2018 roku złoto do Ostrowca Św. przywiózł   na pewno wszystkim znany Kamil Podsiadło oraz absolwent naszej szkoły Łukasz Tyrała.

            Elżbieta Wybranowska - trenerka, pasjonatka biegania, które jest dla niej źródłem pozytywnej energii; członek Ostrowieckiego Stowarzyszenia Biegaczy „OstroBiec”. Przygotowuje zawodników Klubu Olimpiad Specjalnych Rywal do startów w zawodach lokalnych i ogólnopolskich. Rok 2018 przyniósł ze sobą udział w charytatywnym biegu dla Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Policz się z cukrzycą” organizowanym przez Stowarzyszenie „OstroBiec”, start w II Biegu Integracyjnym w Rudniku nad Sanem „Spełniać Marzenia:, na dystansie 2 km, a 11 listopada zawodnicy wraz z trenerami przebiegli 10 km podczas Ostrowieckich Biegów Niepodległości. Tegoroczny ORLEN Warsaw Marathon to dystans 10 km pokonany wraz z zawodnikami /w tym jeden na wózku/.

            W IV Plebiscycie Gazety Ostrowieckiej, głosami czytelników oraz werdyktem kapituły, zaszczytne II miejsce wywalczyła Elżbieta Wybranowska.

            Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu Klubu Sportowego „RYWAL”: niezawodnym rodzicom uczniów, przyjaciołom i sponsorom, którzy wspierają nasze pasje sportowe, a przede wszystkim głosującym na naszych sportowców i trenerów oraz szanownej Kapitule Plebiscytowej.

          • 30 stycznia 2019 - ZABAWA KARNAWAŁOWA

          • KARNAWAŁ W ZSS

            Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych, ich rodzice oraz zaproszeni goście pełni energii i w niezwykle dobrych humorach rozpoczęli nowe półrocze wspólną wesołą zabawą w gościnnych progach Osiedlowego Domu Kultury. Uczestnicy imprezy mieli okazję skorzystać z wielu specjalnie dla nich przygotowanych atrakcji.W „mini salonie urody” powstawały karnawałowe fryzury, stylizacje paznokci i makijaże, a do zabawy z dziećmi i młodzieżą włączyły się przepiękne krynoliny, clowni, ogromny pluszowy tygrysek. Oprócz pysznych słodkości można było również posilić się zdrowymi sokami owocowo – warzywnymi przygotowanymi dzięki uczestnictwu szkoły w projekcie „Żółty talerz w placówkach”. Zabawę karnawałową rozpoczęło wręczenie przez dyrektora szkoły panią Magdalenę Wykrotę – Skórę nagród za uczestnictwo uczniów w konkursie plastycznym „Szkoła moich marzeń”. Wykonane w konkursie rysunki znalazły się na pocztówkach wydanych przez Pocztę Polską . Wspólne tańce przeplatane były zabawami ruchowymi oraz konkursami, w których uczestniczyli rodzice oraz zaproszeni goście: uczniowie klasy VII d z PSP nr 14, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy „Przystań”. Ukoronowaniem imprezy było rozstrzygnięcie konkursu na Króla i Królową balu, którymi w tym roku zostali Indianka Bianka i policjant Jakub. Za wsparcie organizacji balu dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych dziękujemy sponsorom:Pani Monice Młynarczyk z Firmy Provident Polska S.A realizującej na rzecz naszej placówki program Tak! Pomagam!, Stowarzyszeniu na Rzecz Uczniów i Wychowanków ZSS „Żródło”, Pani Agnieszce Leśkiewicz właścicielce cukierni „Słodki zakątek”, Pani Małgorzacie Styczyńskiej właścicielce piekarni „Małgorzatka”, Pani Annie Corso, właścicielce „Cukierni u Ani”, Panu Grzegorzowi Skalskiemu, właścicielowi „Piekarni Skalski” Panu Tomaszowi Miśkiewiczowi właścicielowi firmy „TBM Snacks”, instruktorom praktycznej nauki zawodu branży fryzjerskiej Pani Agnieszce Przednowek, Beacie Lidwie, Joannie Serafin oraz ich uczennicom z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrowcu Św., wolontariuszom Fundacji „Dr Clown” wraz z opiekunką Panią Iwoną Winiarską. Za udostępnienie sali w ODK dziękujemy Panu Prezesowi OSM, Markowi Zarębie i Pani Joannie Anasiak, Kierownikowi Działu Kulturalno-Społecznego OSM. Koordynatorkami z ramienia ZSS były nauczycielki Elżbieta Wypchło, Ewa Ciastek, Urszula Sasak.Do zobaczenia za rok!

      • Kontakty

        • Zespół Szkół Specjalnych
        • sekretariat@zss.ostrowiec.pl ksiegowosc@zss.ostrowiec.pl dyrektor@zss.ostrowiec.pl wicedyrektor@zss.ostrowiec.pl
        • (41) 263 44 99
        • 27 -400 Ostrowiec Św. ul. Iłżecka 33 Poland
        • Kontakt do Inspektora Ochrony Danych w ZSS: iod@arx.net.pl
    • Galeria zdjęć

        brak danych