• 22, 23, 24 stycznia - II TYDZIEŃ FERII - WARSZTATY KULINARNE "ŻÓŁTY TALERZYK"

• SPOSÓB NA FERIE - WARSZTATY KULINARNE W ZSS - "ŻÓŁTY TALERZYK"

Odbyły się kolejne spotkania młodych kucharzy, którzy pod opieką nauczycieli przygotowali niezwykle smakowite potrawy: sałatkę z brokułem i serem feta oraz tortille buraczane z warzywami i serkiem. W połączeniu z samodzielnie wyciśniętym sokiem była to prawdziwa uczta https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/ta5/1.5/16/1f642.png
            Uczniowie mieli także czas na wykonanie laurek dla swoich babć i dziadków.

Żółty talerz w rytmach vege... na piątych zajęciach kulinarnych poznaliśmy zasady wegetariańskiej diety. Pyszne warzywne kanapki, pasztet z soczewicy i surówka z marchwi były dziś głównymi bohaterami. Oczywiście dzieci pod okiem opiekunów przyrządziły tą wspaniałą ucztę, na którą również zaprosili swoich rodziców. Przepis na pasztet wegetariański udostępniamy i zachęcamy do zdrowego stylu życia.
            W przerwach w gotowaniu odbyła się dyskoteka, a nad oprawą muzyczną czuwał Jakub Mierzyński.

Ostatni dzień czwartek były kanapki, sałatka jarzynowa, wykrawanie ciasteczek, dawkowanie, a w przerwie ćwiczenia na sali gimnastycznej, wspólny posiłek i sprzątanie włącznie z myciem naczyń.

• 15, 16, 17 stycznia - I TYDZIEŃ FERII - WARSZTATY KULINARNE "ŻÓŁTY TALERZYK"

• SPOSÓB NA FERIE - WARSZTATY KULINARNE W ZSS - "ŻÓŁTY TALERZYK"

W czasie ferii zimowych w dniach 15,16,17 stycznia oraz 22,23,24 stycznia 2019r. w Zespole Szkół Specjalnych odbywają się warsztaty kulinarne w ramach projektu Żółty Talerz w Placówkach.

Pierwsze spotkanie podczas, którego uczniowie pod opieką nauczycieli spędzili czas wolny piekąc muffinki z szynką i pieczarkami, przygotowując sałatkę grecką, kanapki i wyciskając soki owocowo-warzywne. Nie zabrakło  zabaw ruchowych przy muzyce i wesołych rozmów podczas przygotowywania posiłków. Zajęcia kulinarne zakończyły się wspólną degustacją.

Podczas kolejnych warsztatow kulinarnych w ramach projektu „Żółty Talerz w Placówkach” uczniowie przygotowali trzy rodzaje gofrów: z brokułem, cukinią i tradycyjne na słodko. Gofry wytrawne podane zostały z sosem tzatziki a słodkie z owocami.

Kilka osób nawet polubiło się z brokułami :) Samodzielnie przygotowane kanapki uzupełniły posiłek.

Oprócz pracy w kuchni był czas na wspólne gry i zabawy.

• 13 stycznia 2019r. II BIEG "Policz się z cukrzycą"

• POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE

13 stycznia 2019r. - tego dnia pogoda sprzyjała biegaczom, którzy licznie stawili się na starcie II Biegu " Policz się z cukrzycą". Wśród nich znaleźli się również uczniowie ZSS, którzy zawsze chętnie wspierają akcje charytatywne. Wspierani przez rodziców i grupę trenerów: Iwonę Rusinowicz, Elżbietę Wybranowska i Ernesta Krajewskiego, uczniowie: Wiktoria Wańdoch, Dominik Ślusarz i Kamil Podsiadło pokonali dystans 2 km. W czasie trwania biegu fantastyczną atmosferę podgrzewali jeszcze kibice i członkowie Ostrowieckiego Stowarzyszenia Biegaczy. Na pamiątkę udziału w 27 Finale WOSP nasi zawodnicy otrzymali od Stowarzyszenia OstroBiec zasłużone medale!
            Oczywiście z WOŚP zagramy również za rok 😊😊😊

• FINAŁ WOŚP 2019 ZA NAMI

• 27 FINAŁ WOŚP ZA NAMI

To był wspaniały, pełen wrażeń dzień... Rozpoczęliśmy go od kibicowania naszym wolontariuszom - Wiktorii Wańdoch i Kamilowi Podsiadło, którzy wzięli udział w biegu "Policz się z cukrzycą". Po biegu wyruszyliśmy kwestować na ulice naszego miasta. Mieszkańcy byli bardzo otwarci i chętnie wrzucali pieniążki do puszek. W tym roku zasililiśmy konto WOŚP kwotą 1935,38 zł. W zbiórce pieniędzy uczestniczyli uczniowie: Natalia Śmieszek, Longina Lipka, Wiktoria Wańdoch, Magda Gajowik, Wiktoria Sięka, Iwona Gajowik, Joanna Mazurowska, Izabela Śmigas, Mateusz Frączek, Marcin Spyra i Kamil Podsiadło. Opiekunami wolontariuszy w tym dniu były nauczycielki: Joanna Gałka, Elżbieta Wypchło, Marzena Piotrowska, Joanna Borowska, Izabela Sienniak, Marta Banach i Iwona Rusinowicz.

• UWAGA !!!

• 8 stycznia 2019r. (wtorek)

odbędzie się zebranie Dyrektora z Rodzicami

podsumowujące pracę szkoły w I półroczu

roku szkolnego 2018/2019

ZAPRASZAMY!

• 17 grudnia 2018r.

•            BEZPIECZNE FERIE - SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

Ferie zimowe są okresem, na który dzieci wyczekują z utęsknieniem. To czas relaksu i wypoczynku po kilku miesiącach ciężkiej pracy, jaką uczniowie wykonują w szkole. Jednak również w tym okresie dzieci są narażone na różne niebezpieczeństwa. Jak bezpiecznie bawić się i wypoczywać w trakcie ferii, uczniom naszej szkoły w dniu 17 grudnia 2018 roku opowiadali ostrowieccy strażacy. Uczniowie mogli między innymi dowiedzieć się:

• jak wybierać miejsca bezpieczne do zabawy,
            • jak bawić się na lodzie,
            • co zrobić, gdy zauważymy, że ktoś potrzebuje pomocy,
            • numery alarmowe.

Strażacy w ramach akcji "Czujka na straży bezpieczeństwa" opowiadali też o bardzo niebezpiecznym gazie, jakim jest tlenek węgla oraz w jaki sposób możemy zminimalizować ryzyko zatrucia tym gazem.

Opowiadali oni również o zagrożeniach jakie mogą nas spotkać w domu, w szkole, na spacerze i jak im zapobiegać.

Na zakończenie spotkania uczniowie mogli przymierzyć strażacki hełm oraz obejrzeć sprzęt, jaki strażacy mają na wyposażeniu swojego samochodu.

Organizatorkami spotkania były: Katarzyna Sobczyk, Agnieszka Bąk-Jaglińska i Joanna Borowska