• ZEBRANIE!

     • Rada Rodziców zaprasza wszystkich Rodziców

      w poniedziałek 3 grudnia 2018r. o godz. 11.30, na hol I piętra,

      na rozmowę w sprawie żywienia - cateringu "Pieprz i Sól" z p. Potocką.

     • ZAPRASZAMY NA ŚWIĄTECZNY KIERMASZ PRAC PLASTYCZNYCH DO NASZEJ SZKOŁY, PRZY UL. IŁŻECKIEJ 33 (godz. 8.00 - 14.00)

     • ŚWIĄTECZNY KIERMASZ PRAC PLASTYCZNYCH 2018 W ZSS WYSTARTOWAŁ !!!

      Od dziś tj. 19 listopada 2018r. serdecznie zapraszmy do naszej szkoły, przy ul Iłżeckiej 33, na Świąteczny Kiermasz Prac Plastycznych. Mamy ogromony wybór ozdób bożonarodzeniowych: stroiki, choinki, bombki... i wiele innych. Każdy znajdzie coś dla siebie i na prezent dla swoich najbliższych. Czekamy na Ciebie... Przyjdż do nas codziennie w godz. 8.00 - 14.00...

     • 24 listopada 2018r.

     • ŚWIĘTOKRZYSKI TURNIEJ JUDO OLIMPIAD SPECJALNYCH

      W dniu 24 listopada 2018 r odbył się IV Świętokrzyski Turniej Judo Olimpiad Specjalnych, których organizatorem był Klub Olimpiad Specjalnych Rywal działający przy Zespole Szkół Specjalnych. Współorganizatorami imprezy byli: Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska-Świętokrzyskie,  Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św., Stowarzyszenie na Rzecz Wychowanków Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św. „ Źródło”, Uczniowski Klub Sportowy „ AIMATTE” w Ostrowcu Św.

      Mimo, że to już czwarty turniej to dla naszego klubu był to pierwszy samodzielnie organizowany. Wyzwanie było duże ale z pomocą wielu osób udało się go zrealizować.

      Serdecznie podziękowania należą się przedszkolakom z Publicznego Przedszkola nr 12, niezwykłym dziewczynom z Blacke&White oraz naszym Iskierkom za uświetnienie imprezy. Ogromnym wsparciem były wolontariuszki z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego.

      Dziękujemy gościom, sponsorom, rodzicom i oczywiście zawodnikom- dostarczyliście nam niezapomnianych emocji.

      Bardzo, bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które wspomogły organizację zawodów-wolontariusze, działacze, trenerzy KOS Rywal-jesteście cudowni.

     • 23 listopada 2018r.

     • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

      23 listopada 2018r. w  Zespole  Szkół Specjalnych, ul. Iłżecka 33 odbyła się zabawa dyskotekowa dla uczniów szkoły podstawowej z okazji Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu na naszych uczniów czekało wiele atrakcji. Oprócz zabaw przy muzyce i słodkiego poczęstunku, każde dziecko otrzymało pluszową zabawkę. Wiadomo,
      że w tym dniu najważniejszą rolę pełni pluszowy miś, niestety w swoje święto był bardzo zabiegany i do naszej placówki wysłał swojego przyjaciela. Dzięki uprzejmości Firmy TBM Sp. Z O.O. w Kunowie naszych uczniów odwiedził Tygrysek, jeden z wielu przyjaciół Kubusia Puchatka.  Oczywiście, nie obyło się bez sesji zdjęciowej. Dzień ten był pełen wrażeń i uśmiechów. Zabawę przygotowali nauczyciele: J. Buczałowska, M. Chojnacka, A. Przybysławska, M. Mozal, J. Zalewska i E. Krajewski.

     • 21 listopada 2018r.

     • SMAKI…KOLORY…ZAPACHY… ZAJĘCIA KULINARNE – WYTRAWNE GOFRY

      Jak "przemycić" warzywa, których uczeń nie lubi?
      Można na przykład schować je w gofrach. 
      Kolejne zajęcia kulinarne w ramach programu "Smaki, kolory, zapachy" to gofry wytrawne z brokułami.
      Wszystkim smakowały https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/ta5/1.5/16/1f642.png

       

     • 17 listopada 2018r.

     • FESTIWAL UMIEJĘTNOŚCI

      W Zespole Szkół Specjalnych, ul. Iłżecka 33, 17 listopada 2018r. odbył się Festiwal Umiejętności zorganizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Wychowanków Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św. „Źródło”, podczas którego wychowankowie placówki prowadzili warsztaty artystyczne :

      1. wyszywanie haftem matematycznym,
      2. wykonywanie biżuterii z koralików,
      3. wypalanie w drewnie
      4. ozdabianie metodą Decupage
      5. wykonywanie stroików świątecznych,
      6. warsztaty kulinarne.

      Warsztaty prowadzili uczniowie i wychowankowie ZSS pod opieką nauczycieli. W spotkaniu wzięli udział uczniowie I LO, III LO wraz z opiekunami, przedstawiciele MOPS-u, PCPR, ARL, PPP, przedsiębiorcy z terenu powiatu ostrowieckiego, przyjaciele i sojusznicy placówki.

      Po zakończeniu pracy artystycznej nastąpiła degustacja potraw przygotowanych przez grupę kulinarną. Był to czas, kiedy wszyscy uczestnicy Festiwalu Umiejętności mogli porozmawiać, wymienić się doświadczeniami, lepiej się poznać.

      Festiwal ten był realizowany ze środków Starostwa Powiatowego, a jego celami były:

      1.Aktywizacja społeczna uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św. poprzez organizowanie warsztatów o zasięgu lokalnym dla grupy rówieśniczej ze szkół ogólnodostępnych powiatu ostrowieckiego i osób dorosłych pracowników samorządowych zajmujących się na co dzień sprawami niepełnosprawnych.

      2. Kształtowanie pozytywnego obrazu samego siebie, wzrost samooceny, poczucia własnej wartości poprzez dzielenie się wiedzą i umiejętnościami podczas warsztatów artystycznych. Nawiązanie nowych znajomości, kształtowanie umiejętności inicjowania i podtrzymywania relacji, rozwijanie sprawności komunikacyjnych.

      3. Zmiana wizerunku osób niepełnosprawnych intelektualnie wśród grup rówieśniczych, osób dorosłych zajmujących się w pracy zawodowej problemami niepełnosprawnych. Umożliwienie bezpośredniego kontaktu, możliwości współpracy podczas wykonywania konkretnych artystycznych czynności. Zwrócenie uwagi na sposób funkcjonowania naszych uczniów, podkreślanie ich mocnych stron, talentów, predyspozycji. Podkreślenie pozytywnych zachowań, ciepła emocjonalnego, empatii, szczerości w kontaktach.

      Po zakończonych warsztatach zorganizowana zostanie wystawa przedmiotów wykonanych podczas realizacji projektu . W ten sposób zaprezentujemy efekty projektu i pokażemy szerszej grupie odbiorców, ze współpraca i współdziałanie z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie jest możliwe, a efekty mogą zachwycać estetyką, dokładnością, starannością wykonania.

       

     • 17 listopada 2018r.

     • "WSPÓLNIE WĘDRUJEMY"

      W dniu 17.11.2018r. w ramach programu zajęć pozalekcyjnych promujących turystykę pieszą: „Wspólnie wędrujemy”  przy współpracy PTTK o/ Świętokrzyski im. Stanisława  Jeżewskiego  w Ostrowcu Św.  odbył się XXXVII Złaz Jesienny Szlakiem Majora Ponurego- Szczytniak 2018r. Zanim trafiliśmy na szlak zwiedzaliśmy Kościół  w Piórkowie  . Trasa  (11 km)   prowadziła z Piórkowa przez Przełęcz Jeleniewską na szczyt Góry Szczytniak, gdzie znajduje się miejsce pamięci narodowej- Krzyż na Szczytniku- miejscu ostatniej koncentracji Zgrupowania AK „Ponury-Nurt” w  dn. 11 listopada 1943r. Ze Szczytniaka  schodziliśmy gołoborzem, które udało nam się pokonać. Rajd zakończył się rajdowym ogniskiem z konkursem.  Był to niezapomniany jeden z trudniejszych rajdów. Nasi piechurzy zdobyli kolejne punkty do odznaki turystyki pieszej. Czekamy na kolejne wyprawy.

       

     • 16 listopada 2018r.- HIPOTERAPIA - ZAJĘCIA 2

     • HIPOTERAPIA - ZAJĘCIA 2

      W piątkowe popołudnie, 16 listopada 2018 roku nikt z nas nie próżnował, a wręcz przeciwnie…odbyły się drugie zajęcia hipoterapii w Ośrodku Hipoterapii i Rekreacji Konnej „Lolek i Bolek”.

      Jazda konna stanowi dla wszystkich uczestników projektu największą atrakcję a ponadto ma szereg walorów terapeutycznych, w tym: normalizacja napięcia mięśniowego, kodowanie w mózgu prawidłowego wzorca ruchu miednicy podczas chodu, hamowanie odruchów patologicznych, doskonalenie równowagi i koordynacji wzrokowo- ruchowej, a także orientacji w przestrzeni, stymulacja i normalizacja czucia powierzchniowego, zwiększenie poczucia własnej wartości oraz rozwijanie pozytywnych kontaktów emocjonalnych.

      Pomimo niezbyt sprzyjających warunków atmosferycznych humory jak zawsze nam dopisywały a nogi same rwały się do tańca przy największych hitach disco polo. Wolontariuszki przygotowały pyszne kiełbaski z grilla, kanapki i rozgrzewającą herbatkę. Tradycyjnie zadbaliśmy o wszystkie zwierzęta znajdujące się w Ośrodku, dokarmiając je świeżą marchewką i innymi smakołykami. Z niecierpliwością czekamy na kolejny wyjazd
      i atrakcje...

     • 11 LISTOPADA 2018R.

     • "BIEGIEM DLA NIEPODLEGŁEJ"

      W niedzielę 11 listopada 2018r. nasi dzielni uczniowie Natalia Śmieszek i Kamil Podsiadło wraz z przyjaciółmi uczcili setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości w sportowy sposób. Już po raz kolejny wzięli udział w Ostrowieckim Biegu Niepodległości zmagając się z dystansem 10 km. Dla większości uczestników wyścigu liczy się przede wszystkim sam udział w nim oraz zdobycie pamiątkowego medalu. Nasi uczniowie pokazali nie tylko sportowy charakter dzielnie pokonując trasę, ale również potwierdzili swój patriotyzm. W tym wyjątkowym roku ich medale są dedykowane ku pamięci osób, które poświęciły życie w walce o odzyskanie wolności dla narodu polskiego.

      Jesteśmy dumni z Natalii i Kamila, trzymamy kciuki za kolejne zdobyte medale...

      Dziękujemy naszym, niezawodnym kibicom, którzy jak zawsze mocno nas wspierali. Wśród nich byli nie tylko uczniowie i pracownicy szkoły, ale również absolwenci wraz z rodzicami. Z Was również jesteśmy dumni, bez Waszego wsparcia każde zawody byłyby jeszcze trudniejszym wyzwaniem. Dziękujemy!!!

     • 10 listopada 2018r. - HIPOTERAPIA - ZAJĘCIA 1

     • HIPOTERAPIA  (zdjęcia 1)


      Po raz drugi Stowarzyszenie Na Rzecz Wychowanków Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim „Źródło” pozyskało środki finansowe na organizację zajęć z hipoterapii. Projekt realizowany jest przy wsparciu Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.
      10 listopada 2018 roku odbył się pierwszy z sześciu zaplanowanych wyjazdów do Ośrodka Hipoterapii i Rekreacji Konnej „Lolek i Bolek”, Śródborze 3.
      Hipoterapia stała się dla nas wyjątkową i niepowtarzalną metodą usprawniania dzięki obecności konia – współterapeuty. Koń i jego ruch dały zupełnie nowe i niespotykane w innych metodach terapeutycznych możliwości.
      Dzięki sprzyjającej aurze, dzisiejsze zajęcia odbywały się na świeżym powietrzu. Ponadto uczestnicy poznali najbliższe otoczenie Ośrodka, dokarmiali tamtejsze zwierzęta oraz uczestniczyli w zabawach ruchowych. Wolontariuszki zadbały o uśmiechy na twarzach i pełne brzuchy. Przygotowane zostały pyszne kanapki, gorąca kiełbaski a na deser mnóstwo słodkości. Wszystkich nas rozgrzewała herbata i gorąca atmosfera.

     • ZAPRASZAMY NA TRENINGI KLUBU SPORTOWEGO "RYWAL"

     • W bieżącym roku szkolnym 2018/2019 dyrektor ZSS p.Magdalenia Wykrota-Skóra pozyskała na potrzeby treningów i zajęć sportowych członków Klubu Olimpiad Specjalnych "RYWAL" halę sportową w Zespole Szkoł Nr 2 (BUDOWLANKA)  w każdy czwartek w godz. 15.30 - 17.00. 

     • 6 listopada 2018r.

     • XIV PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ I LEGIONOWEJ

      W dniu 06.11. 2018 r uczniowie ZSS z klasy II b gimnazjum i II a przysposabiającej do pracy wybrali się do kina Etiuda na odbywające się tam przesłuchania w ramach XIV Przeglądu Pieśni Patriotycznej i Legionowej. Z wielkim zainteresowaniem i wzruszeniem wysłuchali zarówno znanych pieśni, jak również nowych piosenek o tematyce niepodległościowej w ciekawych aranżacjach w wykonaniu dzieci i młodzieży ostrowieckich szkół.

     • 6 listopada 2018r.

     • PRZYGODA Z PRACĄ

      W dniu 6.11.2018r. uczniowie kl. VIIa i VIIIa  oraz II b SSPdP  wraz  z nauczycielkami: Anną Wieczerzak, Justyną Buczałowską i Małgorzatą Łukasik w ramach programu „Przygoda z pracą”, realizowanego w trakcie zajęć lekcyjnych uczyli się jak marynować dynię. Program ten ma na celu poznawanie różnych zawodów w praktyce poprzez wykonywanie prostych czynności na rzecz szkoły, m. in.: przygotowywanie posiłków i uczestniczenie w pracach porządkowych na terenie szkoły. Uczniowie podczas zajęć nabywają nowe umiejętności, uczą się współpracy i współdziałania oraz  odpowiedzialności za powierzone zadania. Podczas dzisiejszych zajęć samodzielnie, według przepisu przygotowywali dynię do marynaty. Z zapałem obierali i kroili dynię, odmierzali składniki potrzebne do zrobienia zalewy octowej, myli słoiki na przetwory. Utrwalali umiejętności posługiwania się  sprzętami gospodarstwa domowego oraz zasady BHP podczas wykonywania różnych czynności w kuchni.

     • 4 listopada 2018r.

     • WYJŚCIE DO MIEJSC PAMIĘCI NARODOWEJ

      W dniu 4.11.2018r. uczniowie naszej szkoły wraz z młodzieżą z zaprzyjaźnionego liceum – odwiedzili cmentarz ostrowiecki przy ulicy Denkowskiej.

      Uczniowie przeszli również pod pomnik Papieża Jana Pawła II. Zapalili znicze, oddali hołd pomordowanym mieszkańcom Ostrowca.

      Takie wspólne wyjścia są organizowane corocznie w ramach realizowanego „Programu Integracji Społecznej uczniów ZSS z młodzieżą z III LO im. W. Broniewskiego”.

     • ZAPRASZAMY NA "FESTIWAL UMIEJĘTNOŚCI"

     • 17 listopada 2018 roku w Zespole szkół Specjalnych  ul. Iłżecka 33 odbędzie się

      projekt realizowany z środków Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św.

      przez Stowarzyszenie na Rzecz Wychowanków Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św. „Źródło”

      Główny cel zadania to zmiana wizerunku osób z niepełnosprawnością intelektualną, przełamanie stereotypowego myślenia o ich możliwościach i ograniczeniach.

      Uczniowie starszych klas Zespołu Szkół Specjalnych, pod opieką wychowawców będą prowadzili warsztaty artystyczne :

      - wykonywanie stroików świątecznych,

      - wypalanie w drewnie,

      - biżuteria z koralików,

      - haft matematyczny,

      - ozdabianie metodą decupage,

      - warsztaty kulinarne.

      Do udziału w projekcie zostali zaproszeni przedstawiciele szkolnych samorządów uczniowskich szkół średnich

      z terenu powiatu ostrowieckiego, pracownicy samorządowi, przedsiębiorcy z terenu Ostrowca Św. 

      Zaproszeni goście będą mieli okazję przypomnieć sobie tajniki technik artystycznych, które mogą stanowić pomysł na twórcze spędzanie czasu wolnego. Przede wszystkim będzie to okazja do bezpośredniego kontaktu 

      z osobami  niepełnosprawnymi intelektualnie, dzięki temu zwiększy się wiedza uczestników spotkania na temat sposobu funkcjonowania osób z głębszą niepełnosprawnością. Pozwoli to na zmianę postrzegania  naszych podopiecznych, o których najczęściej mówi się że „nie potrafią”, „ są zależne od innych osób”. Podczas warsztatów artystycznych to  uczniowie ZSS będą dzielili się umiejętnościami i wiedzą na temat wykonywania poszczególnych przedmiotów.

      Festiwal umiejętności to alternatywa dla sobotnich porządków i innych prac domowych. Chcemy abyście przypomnieli sobie jak można twórczo i kreatywnie spędzić czas.

      Spotkajmy się!!!

      Harmonogram spotkania:

      1. Powitanie /ok. godz. 1000/
      2. Warsztaty rękodzielnicze /do wyboru zgodnie z preferencjami zaproszonych gości/:

      - wykonywanie stroików świątecznych,

      - wypalanie w drewnie,

      - biżuteria z koralików,

      - haft matematyczny,

      - ozdabianie metodą decupage,

      - warsztaty kulinarne

            3. Prezentacja wykonywanych prac /jeśli będziemy chcieli się pochwalić?/

            4.  Sprawdzenie efektów pracy grupy kulinarnej /nie możemy się już doczekać…/

            5. Certyfikaty dla uczestników spotkania /forma usprawiedliwienia nieobecności                                 

                w domu w sobotnie przedpołudnie/

            6. Zakończenie / jaka szkoda, że już 1300/

       

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Specjalnych
   • zssostrowiec@wp.pl
   • (41) 263 44 99
   • 27 -400 Ostrowiec Św. ul. Iłżecka 33
   • Kontakt do Inspektora Ochrony Danych w ZSS: iod@arx.net.pl
 • Galeria zdjęć

  • 13 STYCZNIA 2019R. - II BIEG "POLICZ SIĘ Z CUKRZYCĄ "
  • 13 STYCZNIA 2019R. - 27 FINAŁ WOŚP ZA NAMI
  • 13 STYCZNIA 2019 - ZSS DLA WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY 2019
  • 19 GRUDNIA 2018R. - JASEŁKA SZKOLNE 2018
  • 17 GRUDNIA 2018R. - BEZPIECZNE FERIE - SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI
  • GRUDZIEŃ 2018R.
  • 13 GRUDNIA 2018R. - ŚWIĄTECZNE WARSZTATY PLASTYCZNE W BWA
  • 7 - 8 GRUDNIA 2018R. - HIPOTERAPIA - ZAJĘCIA 5
  • 7 GRUDNIA 2018R. - ZAJĘCIA INTEGRACYJNE W JANIKU
  • 6 GRUDNIA 2018R. - WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA
  • 5 GRUDNIA 2018R. - MIKOŁAJKI W "FIKOLANDZIE"
  • 5 GRUDNIA 2018R. - "MIKOŁAJKI Z BRONIEWSKIM"