• 17 października 2018r.

     • GRUPA WSPARCIA DLA RODZICÓW I UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ SPECJALNYCH
      “PATYCZAKI"


      Pierwsze zajęcia na Gutwinie odbyły się 17 października 2018r. w niezwykle pięknej, jesiennej scenerii. Aktywne spotkania grupy „ PATYCZAKI” odbywać się będą w roku szkolnym 2018/19 raz w tygodniu w środy w godzinach 17.00 - 18.30 na terenie Ośrodka Wypoczynku i Rekreacji „ Gutwin”.

     • PAŻDZIERNIK 2018R.

     • SZANOWNI RODZICE

      CZWARTKOWE SPOTKANIE Z DIETETYKIEM ZOSTAŁO ODWOŁANE.

      O NOWYM TERMINIE SPOTKANIA POINFORMUJEMY. 

     • 15 października 2018r.

     • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ oraz ŚLUBOWANIE I PASOWANIENA NA UCZNIA

      Dzień Edukacji Narodowej to szczególne święto wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty. Z tej okazji od wielu lat uczniowie składają życzenia swoim nauczycielom. 
      W dniu dzisiejszym uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji połączony z bardzo ważnym wydarzeniem dla całej społeczności szkolnej - Ślubowaniem i Pasowaniem na Ucznia.
      Uroczystość przebiegała w podniosłej i uroczystej atmosferze. Mamy nadzieję, że ten ważny moment w życiu każdego ucznia pozostanie na długo w ich pamięci.
      Starsi uczniowie pod kierunkiem p. Marty Hapczyn przygotowali część artystyczną, w której wierszami dziękowali za trud i serce włożone w ich nauczanie i wychowanie.
      W imieniu rodziców życzenia złożyła przewodnicząca Rady Rodziców p. Ewelina Otolińska wraz z p. Edytą Śmieszek. Wręczyła pracownikom szkoły wielki tort i zaprosiła na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. 
      Dzień Edukacji Narodowej to również okazja do nagrodzenia nauczycieli i pracowników oświaty. Po przedstawieniu dyrektor szkoły p. Magdalena Wykrota-Skóra wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym nauczycielom i pracownikom obsługi.

       

     • 8 -12 października 2018r.

     • PROJEKT "ARTBALE" - WARSZTATY TANECZNE

      W projekcie "Artbale", który odbył się w Popowie - Letnisku brali udział przedstawiciele Zespołu Szkół Specjalnych, podopieczni Stowarzyszenia Źródło: dziewięciu uczniów i dwóch opiekunów.

      Głównym celem projektu Artbale było wzmocnienie cech samodzielności i nauczenie osób niepełnosprawnych i ich opiekunów możliwości zastosowania nowych metod pracy. Poprzez wspólne uczestniczenie  w pięciodniowych warsztatach tanecznych z trzech technik tańca: taniec w kręgu, flamenco/latino, improwizacja/taniec polski zakończonych wspólną prezentacją, uczestnicy odkrywali swoje nowe możliwości ruchu i koordynacji ciała.        

      W ramach projektu zapewniono uczestnikom warsztaty taneczne z trzech technik tańca, noclegi wraz z wyżywieniem oraz bardzo ciekawy program.

     • 5 października 2018r.

     •    II TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DRUŻYN MĘSKICH 

      W dniu 5 października 2018r. na boisku przy Zespole Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św. ul. Iłżecka 33 odbył się II Turniej Piłki Nożnej Drużyn Męskich 6-cio osobowych. W rozgrywkach uczestniczyły, tak jak w roku ubiegłym 3 drużyny:   Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św., SOSW w Jałowęsach oraz Ośrodek Edukacyjno-Terapeutyczny „Radość Życia” z Sandomierza. Rozegrano trzy mecze. I miejsce zajęła drużyna SOSW w Jałowęsach,  II miejsce - Ośrodek Edukacyjno-Terapeutyczny „Radość Życia” z Sandomierza, natomiast gospodarze – Zespół Szkół Specjalnych III miejsce. Wszyscy zawodnicy otrzymali medale i upominki, a także pamiątkowe dyplomy i puchary. Następnie na holu szkoły odbyła się część integracyjna przy wspólnym posiłku. Były pieczone kiełbaski, owoce i ciasta. Podczas poczęstunku zawodnicy mogli poznać się bliżej 
      i porozmawiać o przeżyciach i emocjach towarzyszących rozgrywkom. Nad organizacją i sprawnym przebiegiem turnieju czuwali nauczyciele: Justyna Buczałowska i Mariusz Chamera oraz Marta Mozal i Małgorzata Wasilewska.                                                            

       

     • 4 października 2018r.

     • SPOTKANIE Z POLICJANTEM - BEZPIECZEŃSTWO W DRODZE DO SZKOŁY

      4 października 2018r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim – panem Rafałem Frańczakiem. Tematem spotkania było utrwalenie znajomości zasad bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Policjant omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Pan policjant przypomniał również podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. 
      Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali rad i wskazówek zaproszonego gościa. Na zakończenie wizyty pan wicedyrektor Ernest Krajewski wręczył panu policjantowi podziękowanie. Spotkanie przygotowały Mariola Klusek, Joanna Gałka, Iwona Rusinowicz.

     • 3 października 2018r.

     • POŻEGNANIE LATA W GOSPODARSTWIE AGROTURYSTYCZNYM "POD LASEM"

      03.10.2018r. dzięki wsparciu Pani Moniki Młynarczyk, za sprawą funduszy pozyskanych w programie charytatywnym firmy PROVIDENT POLSKA S.A uczniowie ZSS wyruszyli, aby integrować się podczas pikniku 
      "Pożegnanie lata" w gospodarstwie agroturystycznym "Pod lasem".
      Dzieci i młodzież wesoło bawili się przy muzyce, pojechali wozami na przejażdżkę po lesie. Atrakcją był również basen z piłeczkami i odwiedziny wybiegu z królikiem, którego można było pogłaskać i nakarmić. Wilcze apetyty zaspokoiły gorące kiełbaski i ziemniaczki z grilla. Wycieczki zorganizowała nauczycielka Elżbieta Wypchło.

     • WRZESIEŃ 2018r.

     • "ŻÓŁTY TALERZ"

      Stowarzyszenie „Źródło” działające na rzecz uczniów i wychowanków ZSS otrzymało dotację w wysokości 32 000 zł z fundacji Kulczyk Foundation dzięki której, w bieżącym roku szkolnym będzie realizowany projekt „Żółty talerz”.
      "Żółty Talerz" to program, który wspiera system żywienia dzieci w Polsce. Program ma na celu wzbogacenie i rozszerzenie oferty żywieniowej dla dzieci i młodzieży.
      Grupa koordynatorów rozpoczęła pracę nad planem działań w ramach projektu, o których będziemy informować.

     • 27 września 2018r.

     • INTEGRACYJNA ZABAWA DYSKOTEKOWA - DZIEŃ CHŁOPAKA

      W dniu 27.09.2018r. w Zespole Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św. odbyła się  integracyjna zabawa dyskotekowa dla uczniów klas gimnazjalnych i Szkoły Przysposabiającej do Pracy oraz uczestników zajęć Środowiskowego Domu Samopomocy „Przystań”. W tym dniu oczywiście nie mogło zabraknąć dedykacji dla naszych sympatycznych uczniów od ich koleżanek. Było głośno, radośnie i bardzo wesoło. Podczas przerwy, był czas także na słodki poczęstunek. Dyskotekę przygotowali nauczyciele: Justyna Buczałowska, Mariola Klusek i Mariusz Chamera.

     • 26 września 2018r.

     • "NASZE PODRÓŻE MAŁE I DUŻE - WARSZAWSKIE ZOO"


      Po raz kolejny dzięki wsparciu Pani Moniki Młynarczyk, za sprawą funduszy pozyskanych w programie charytatywnym firmy PROVIDENT POLSKA S.A uczniowie ZSS mogli uczestniczyć w dwóch ciekawych wyjazdach. 26.09.2018r. kilkudziesięcioosobowa grupa dzieci i młodzieży zwiedziła ZOO w Warszawie. Nasi uczniowie korzystając z ciepłych promieni jesiennego słońca przemierzyli liczne alejki ogrodu, obserwowali zwierzęta na wybiegach. Wielki zachwyt wzbudziło bajecznie kolorowe akwarium. Wycieczkę zorganizowała nauczycielka Elżbieta Wypchło.

     • 22 września 2018r.

     • II BIEG INTEGRACYJNY W RUDNIKU NAD SANEM


      W sobotę 22.09.2018 r. zawodnicy Klubu Rywal wzięli udział w zawodach biegowych odbywających się w Rudniku nad Sanem. W tym roku naszą szkołę reprezentowali Kamil Podsiadło oraz Adam Krawczyk. Warto zaznaczyć, że dla Adama były to pierwsze zawody w tej dyscyplinie. Nasi dzielni sportowcy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i osiągnęli wysokie lokaty.
      Obaj zawodnicy zmierzyli się z dystansem dwóch kilometrów. Kamil Podsiadło jak przystało na doświadczonego biegacza zajął wysokie, siódme miejsce w klasyfikacji generalnej, a w swojej kategorii wiekowej uplasował się na trzecim miejscu. Bardzo pozytywnie zaskoczył wszystkich nowicjusz w biegach, czyli Adam Krawczyk. Zawodnik pomimo dużego stresu, jaki mu towarzyszył przed startem, wykazał się charakterem prawdziwego sportowca. Potwierdził to również podczas wyścigu gdzie do ostatnich metrów trasy biegowej walczył z dużym zmęczeniem. Jego zaangażowanie i determinacja pozwoliła mu zająć bardzo wysokie miejsce. Spośród około osiemdziesięciu biegaczy, Adam uplasował się w granicach dwudziestego miejsca. Ilość startujących zawodników świadczy o tym jak popularne staje się bieganie. Wierzymy, że to nie ostatni sukces naszych sportowców. Obaj zawodnicy przywieźli z zawodów pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe.
      Do zawodów przygotowywali zawodników trenerzy Elżbieta Wybranowska i Ernest Krajewski.

     • 20 września 2018r.

     • WYSTAWA I WRSZTATY W BWA


      20.09.2018r. klasy Szkoły Podstawowej i Gimnazjum wybrały się do Biura Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim, na wystawę poświęconą twórczości nieżyjącego już Mieczysława Izaka, artysty plastyka w dziedzinie tkaniny artystycznej. Mieliśmy możliwość obejrzenia wspaniałych gobelinów. Uczniowie praktycznie mogli dowiedzieć się w jaki sposób powstają tak piękne dzieła użytkowe. Na koniec pod okiem instruktora każdy wykonał swoją pracę z włóczki. Powstały piękne i niepowtarzalne zakładki do książek. Wyjście zorganizowały nauczycielki Joanna Gałka i Iwona Rusinowicz.

     • 19 września 2018r.

     • ZAJĘCIA Z ZAKRESU DOGOTERIAPII 2018/2019

      W nowym roku szkolnym 2018/2019 naszą szkołę znów odwiedza ulubieniec dzieci LORD. W pierwszych zajęciach brały udział dzieci z klasy I szkoły podstawowej wraz z wychowawczynią p. Joanną Zalewską oraz terapeutą z zakresu dogoterapii p. Dorotą Stoltz. Dzieci z radością przywitały czworonożnego przyjaciela.