• 22 kwietnia 2018r.

          • ZSS W ORLEN WARSAW MARATHON 2018

                        Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych już po raz kolejny udowodnili, że w sporcie ograniczenia nie istnieją. Natalia Śmieszek wraz ze swoim kolegą Kamilem Podsiadłym wzięli udział w zawodach biegowych odbywających się w Warszawie w dniu 22 kwietnia 2018r. pod hasłem „ Orlen Warsaw Marathon-Narodowe Święto Biegania”. Zawodnicy w tegorocznej edycji zmierzyli się z dystansem dziesięciu kilometrów. Bieg zakończył się sukcesem, który zaowocował w zdobyte medale. Faktem wartym zaznaczenia jest czas ukończenia wyścigu. Zawodnicy uzyskali o ponad siedem minut lepszy wynik niż w poprzedniej edycji OWM na tym samym dystansie. W tym roku trasę biegu ukończyli z czasem 1:02:46.
            Uczniowie ZSS stali się wzorem do naśladowania nie tylko dla swoich rówieśników. Pomimo niepełnosprawności zawodnicy osiągają wytyczone cele, a w wykonywanych zadaniach daje się zauważyć znaczny progres.

            Zawody Orlen Warsaw Marathon są organizowane od 2013 r. Od pierwszej edycji uczestniczą w nich uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych. Jest to sportowa impreza o renomie ogólnoeuropejskiej, a nawet ogólnoświatowej. Z jednej strony promuje sport wyczynowy,
            a z drugiej strony do rywalizacji może przystąpić osoba uprawiająca sport rekreacyjnie.
            To kształtuje postawę zdrowej rywalizacji. W każdej edycji na linii startu jest obecnych około dziesięciu tysięcy ludzi. Świadczy to o tym, że bieganie jest bardzo popularne i przynosi wiele korzyści. Szczególnie dla osób z niepełnosprawnościami są one niewymierne. Uczestnictwo
            w zawodach jest doskonałą okazją do integracji społecznej. Zaznaczają swą obecność, spełniają potrzeby i ukazują możliwości, jakie się w nich kryją.

            „Jestem pod wrażeniem osiągnięć sportowych Natalii i Kamila. Zdobyte medale są wynikiem ciężkiej pracy. To kolejni uczniowie naszej szkoły, którzy z pomocą wykwalifikowanych oligofrenopedagogów osiągają sukces. Jestem pewna, że to nie ostanie ich duże osiągnięcie
            w życiu. Bardzo się cieszę, że pasja biegania zauważalna jest u coraz większej ilości uczniów. Czekam z niecierpliwością na kolejne sukcesy uczniów ZSS”- mówi Dyrektor szkoły Magdalena Wykrota-Skóra.

            „Natalia i Kamil to doświadczeni sportowcy. W swojej historii mają na koncie zdobyte medale zarówno biegów na dystansie dziesięciu jak również koronnego dystansu czterdziestu dwóch kilometrów, czyli maratonu. Charakteryzuje ich determinacja i upór w drodze do upragnionego celu. Zawsze chętnie uczestniczą w wielogodzinnych przygotowaniach do zawodów. Potrafią poświęcić czas wolny na trening, który często odbywał się w trudnych warunkach atmosferycznych”-dodaje trener Ernest Krajewski.

            Zawodników wspierała grupa kibiców składająca się z uczniów ZSS oraz rodziców, która pod opieką nauczycielki Małgorzaty Stramowskiej dzielnie wspierała biegaczy na trasie wyścigu. Zawodników do biegu przygotowywali trenerzy Elżbieta Wybranowska i Ernest Krajewski. Dyrekcja wraz z uczestnikami wyjazdu do Warszawy serdecznie dziękuje Panu Arturowi Sobierajowi oraz Stowarzyszeniu „Źródło” za wsparcie finansowe, które umożliwiło zorganizowanie transportu na zawody.

             

          • 21 kwietnia 2018r.

          • ZAJĘCIA NA BASENIE

            21 kwietnia 2018r. odbyły się pierwsze zajęcia na basenie „Rawszczyzna” dla I grupy uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych, finansowane ze środków Stowarzyszenia na Rzecz Wychowanków Zespołu Szkół Specjalnych ”Źródło". W zajęciach wzięło udział  7 uczniów, a opiekę sprawowali nauczyciele: Ernest Krajewski, Justyna Buczałowska i Edyta Kopyś. Wszyscy bardzo miło spędzili czas, a główną atrakcję stanowiły zjeżdżalnie.

          • 19 kwietnia 2018r.

          • ZAJĘCIA OTWARTE W ŚWIETLICY SZKOLNEJ 

            Świetlica szkolna to miejsce, które wspomaga rozwój dziecka, jego zdolności, zainteresowania i umiejętności, miejsce które zapewnia wypoczynek, stwarza warunki do działań w grupie, w klimacie radości i twórczego działania.

            W dniu 19 kwietnia 2018 roku w naszej świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia otwarte dla dzieci z klasy IV i ich rodziców. Myślą przewodnią zajęć było zapoznanie rodziców z ofertą zajęć odbywających się w świetlicy szkolnej oraz integracja rodziców i uczniów podczas zajęć. Uczestnicy wspólnie bawili się przy muzyce, pokonywali tory przeszkód, uczestniczyli w różnorodnych zabawach ruchowych oraz plastycznych. Wiele  emocji dostarczyły dzieciom wspólne zabawy z rodzicami. Zajęcia zakończyły się wspólnym poczęstunkiem.

            Zajęcia otwarte na świetlicy szkolnej dały rodzicom możliwość poznania różnych form zabawy z dzieckiem oraz sposobów spędzania wolnego czasu. Takie zajęcia służą wzbogacaniu więzi rodzinnych, w dzieciach budzą wiarę we własne siły i dumę z osiągnięć. Dzieci czują się dowartościowane, a ich praca ważna i potrzebna. Zajęcia zorganizowały: mgr Katarzyna Sobczyk i mgr Jolanta Guryniuk.  

          • 15 kwietnia 2018r.

          • NASI SPORTOWCY W "BIEGU DLA OLESIA"

            15 kwietnia 2018r. uczniowie naszej szkoły wsparli swoim udziałem akcję charytatywną na rzecz chorego Olesia Patera. Tego dnia w ośrodku wypoczynkowym Gutwin, Natalia Śmieszek i Kamil Podsiadło wybiegali w towarzystwie swoich mam oraz licznych biegaczy ponad 6.200 zł! Uczniowie ZSS pokonali dystans 1 kilometra. Był to bieg wspólny wszystkich osób wrażliwych na potrzeby drugiego człowieka, początek Biegu Charytatywnego zorganizowanego przez Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy „OstroBiec”.

          • 13 kwietnia 2018r.

          • XVI WIOSENNA PARA-OLIMPIADA

            Już po raz XVI odbyła się Wiosenna Para- Olimpiada ,w której świetnie bawili się uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych wraz z młodzieżą z III LO im. Wł. Broniewskiego.

            Ten dzień na długo pozostanie uczniom ZSS w pamięci było w nim mnóstwo atrakcji powiązanych z  rywalizacją,  a w tym m.in. przeciąganie liny,  rzuty do celu, pokonywanie slalomu, mecz w piłkę nożną urozmaicone: rozgrzewką, pokazem tańca przez licealistki i malowaniem twarzy.

            Działania te zostały zapoczątkowane już XVI lat temu dzięki Programowi Integracji Społecznej dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych i młodzieży z III LO im. WŁ. Broniewskiego, którego autorkami są Małgorzata Łukasik i Anna Wieczerzak .

            Przez te wszystkie lata działania wspierają Dyrekcja, nauczyciele z III LO Małgorzata Turek, Beata Bocheńska i Paweł Kochański i młodzież z liceum, która bardzo mocno angażuje się  w pomoc na rzecz dzieci niepełnosprawnych.

             

          • 11 kwietnia 2018r.

          •        KONFERENCJA W ZSS

            W bieżącym roku szkolnym w Zespole Szkół Specjalnych został utworzony Powiatowy Punkt Doradztwa Edukacyjno - Zawodowego, którego koordynatorem jest p. Małgorzata Łukasik. W ramach działalności punktu, w dniu 11.04.2018r. odbyła się konferencja dla wychowawców i rodziców dotycząca możliwości poruszania się po rynku pracy uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanymi znacznym.                                   
                 Konferencję poprowadził p. Piotr Prędota – dyrektor Izby Rzemieślników i Przedsiębiorców w Kielcach, który przedstawił ogólne zasady działalności Izby oraz jej główne cele. Opowiedział także o rodzajach egzaminów realizowanych przez Izbę i zawodach w których Izba nadaje kwalifikacje. W konferencji uczestniczyła także p. Marianna Poddębniak, przedstawicielka  Izby Rzemieślników i Przedsiębiorców w Kielcach oraz przedstawiciel Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Ostrowcu Św.

            Celem spotkania było ustalenie współpracy z Izbą, omówienie potrzeb i możliwości jakie stwarza rynek pracy dla osób z niepełnosprawnością oraz ustalenie wniosków do dalszych działań. Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony rodziców, jak również wychowawców i opiekunów z różnych placówek zajmujących się osobami z niepełnosprawnością intelektualną.

          • WAŻNE OGŁOSZENIE!

          • W dniu 24 kwietnia 2018r. (wtorek) w godz.14.00-15.00 w Zespole Szkół Specjalnych na holu szkoły ( I piętro) odbędą się bezpłatne konsultacje z lekarzem pediatrą Krzysztofem Dorobkiem, pracownikiem Szpitala Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim Oddziału Neonatologii oraz Hospicjum Domowego dla Dzieci „Gomed”.

            Temat spotkania: „Opieka nad dzieckiem niepełnosprawnym"                                                                                  Serdecznie zapraszamy.

          • XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych Katowice 2018

          • Oficjalnie możemy ogłosić, iż; w dniach 9-12 czerwca 2018 odbędą się XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych Katowice 2018. Reprezentacja Oddziału Regionalnego Świętokrzyskiego Olimpiady Specjalne - Polska będzie liczyła 77 zawodników. Brawo !! z Rywala na Igrzyska , Dzięki za wszystko doskonałym wynikom zakwalifikowali się : Piotr Gierada – kolarstwo oraz Grzegorz Zugaj – bocce. Naszym trenerem na Igrzyskach będzie Ernest Krajewski . Trzymamy kciuki za naszą reprezentację !!!

          • 6 kwietnia 2018r.

          • "NIE WYPALAJMY TRAW" - SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

            Dnia 6 kwietnia 2018 roku do uczniów naszej szkoły przyjechali ostrowieccy strażacy. Tematem przewodnim spotkania był problem wypalania traw i pozostałości roślinnych. Strażacy chcąc edukować młode pokolenie uświadamiali, że ten niechlubny proceder, z którym mamy do czynienia wiosną każdego roku nie przynosi żadnych korzyści. Przede wszystkim  zagraża życiu, zdrowiu i mieniu innych mieszkańców, środowisku, zwierzętom, przy tym absorbuje służby ratownicze, które w tym czasie mogą być potrzebne w innym miejscu. Strażacy omówili także niebezpieczeństwa z jakimi możemy spotkać się w domu. Bardzo ciekawie wyglądał praktyczny pokaz zgłoszenia pożaru - jako zgłaszający wystąpili dwaj uczniowie naszej szkoły, a strażacy przyjmowali zgłoszenie. Strażacy zaprezentowali również uczniom pojazd ratowniczo - gaśniczy, szczegółowo omówili sprzęt znajdujący się na jego wyposażeniu. Najwięcej radości sprawiły uczniom działania praktyczne: przymierzanie strażackich hełmów i ubrań specjalnych.

            Mamy nadzieję, że dzięki temu spotkaniu uczniowie wiedzą, że z ogniem nie ma żartów. Znają skutki wypalania traw oraz potrafią zadzwonić do straży i zgłosić pożar.

            Spotkanie zorganizowały mgr Katarzyna Sobczyk, mgr Beata Przydatek i mgr Joanna Borowska

          • REKOLEKCJE WIELKANOCNE 2018

          • REKOLEKCJE W ZESPOLE SZKÓŁ SPECJALNYCH

                        Już od kilku lat Zespół Szkół Specjalnych organizuje w okresie Wielkiego Postu  rekolekcje szkolne. W tym roku w dniach 26-28 marzec 2018r już po raz szósty z wizytą do szkoły przybyli kapłani z parafii św. Michała w celu duchowego przygotowania uczniów do zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

            Dzieci mogły wziąć udział w naukach, skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, a także uczestniczyć po raz pierwszy we Mszy świętej zorganizowanej w szkole.

            Nauki rekolekcyjne prowadzili ks. diakon Patryk Gładkowski, spotkaniom przewodniczył ksiądz proboszcz Jan Sarwa.

            Dzieci z wielkim zainteresowaniem i nieukrywaną radością brały udział w spotkaniach, pogłębiały swoją religijną wiedzę, uczyły się nowych piosenek i pląsów. Na zakończenie  ksiądz proboszcz podkreślił, iż z wielką radością przychodzi zawsze do szkoły ze względu na wyjątkowo przyjazną atmosferę panującą w placówce.

            Nad całością trzydniowych spotkań czuwała pani dyrektor Magdalena Wykrota- Skóra.

            Oprawę muzyczną przygotował chór nauczycieli i pracowników ZSS pod kierownictwem pani Alicji Major-Salwierz, bezpośrednią organizacją rekolekcji zajęli się katecheci pracujący w szkole- siostra Joanna Kapusta i pani Anna Adamska.

          • 24 marca 2018r.

          • "WSPÓLNIE WĘDRUJEMY" - RAJD PRIMAAPRILISOWY - IŁŻA 2018

            W dniu  24.03.2018r. w ramach programu zajęć pozalekcyjnych promujących turystykę pieszą: „Wspólnie wędrujemy”  przy współpracy PTTK o/ Świętokrzyski im. Stanisława  Jeżewskiego  w Ostrowcu Św.  odbył się XLV Rajd Primaaprilisowy-Iłża 2018  . Trasa  (11 km)  w województwie mazowieckim prowadziła od Pasztowej Woli przez Prędocin, Kolonię Prędocin do wzgórza zamkowego w Iłży. Był to niezapomniany rajd  w słoneczny dzień , gdzie nie brakowało błota i  wielu śnieżnych zasp oraz wspólnego ogniska. Tym razem ustników było wielu.  Przybyły nam  kolejne punkty  do odznaki  OTP.  Zwiedziliśmy drewniany dwór w stylu szwajcarskim w Prędocinie-Koloni, Zamek biskupi w Iłży, Muzeum regionalne w Iłży. Czekamy  na kolejne wyprawy.

      • Kontakty

        • Zespół Szkół Specjalnych
        • sekretariat@zss.ostrowiec.pl ksiegowosc@zss.ostrowiec.pl dyrektor@zss.ostrowiec.pl wicedyrektor@zss.ostrowiec.pl
        • (41) 263 44 99
        • 27 -400 Ostrowiec Św. ul. Iłżecka 33 Poland
        • Kontakt do Inspektora Ochrony Danych w ZSS: iod@arx.net.pl
    • Galeria zdjęć

        brak danych