• 8 lutego 2018r.

•       I GALA SPORTU ZESPOŁU SZKÓŁ SPECJALNYCH

W dniu 8 lutego 2018 r. w Zespole Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św. odbyła się I Gala Sportu Zespołu Szkół Specjalnych pod honorowym patronatem Starosty Ostrowieckiego, Zbigniewa Dudy. Była to pierwsza impreza, z cyklu imprez związanych  z obchodami 25 - lecia istnienia Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim. W gali wzięło udział 30 zawodników Klubu O. S. „Rywal” działającego w Zespole Szkół Specjalnych    przy ul. Iłżeckiej 33, ich Rodzice, trenerzy i zaproszeni goście. Spośród 30 zawodników Klubu O.S. „Rywal” trenerzy wybrali 8 osób, którzy wzięli udział w plebiscycie na najlepszego zawodnika i najlepszą zawodniczkę roku 2017. Nominowani zawodnicy, to: Natalia Czuba, Patrycja Łojek, Małgorzata Górczyńska, Grzegorz Dwojak, Piotr Gierada, Krzysztof Wosiek, Marcin Spyra i Tomasz Tekierka. Wszyscy uczniowie w szkole, otrzymali karty do głosowania i mieli możliwość  wybrania przez siebie 2 zawodników spośród 8 nominowanych osób. Komisja w  składzie 3 trenerów i uczeń policzyła głosy, wybierając dwójkę zwycięzców. Zawodniczką roku 2017 została Natalia Czuba, natomiast zawodnikiem roku 2017 Grzegorz DwojakNagrody dla rodzin sportowców w ramach trwającego w Powiecie Ostrowieckim Roku Rodziny w imieniu starosty Zbigniewa Dudy wręczyli: skarbnik powiatu Magdalena Zieleń oraz p.o. Naczelnika Wydziału Edukacji, Opieki Zdrowotnej i Spraw Społecznych starostwa, Antoni Maciejko.

W tym szczególnym dniu wszyscy zawodnicy Klubu O.S.”Rywal” i ich Rodzice otrzymali również gratulacje i upominki z rąk  p. Magdaleny Wykroty-Skóra, dyrektora ZSS i pana wicedyrektora Ernesta Krajewskiego.

Po części oficjalnej odbyło się spotkanie przy słodkim poczęstunku. Piękna oprawa imprezy była możliwa dzięki sponsorowi Polskiej Fabryce Porcelany Ćmielów i Chodzież S. A., która z tej okazji ufundowała porcelanę dla placówki.

Koordynatorem I Gali Sportu ZSS była nauczycielka: Justyna Buczałowska oraz przewodnicząca Klubu O.S „Rywal”  Justyna Wołowiec we współpracy z dyrekcją ZSS p. Magdaleną Wykrotą-Skóra i p. wicedyrektorem Ernestem Krajewskim. W organizacji uroczystości pomagali nauczyciele – trenerzy: Agnieszka Przybysławska, Katarzyna Sobczyk, Anna Wieczerzak, Ewa Lenart, Elżbieta Wybranowska i Mariusz Chamera.

• OGŁOSZENIE DYREKTORA

W dniach

26, 27, 28 marca 2018r.

w naszej szkole odbędą się

Rekolekcje Wielkanocne

Nauki rekolekcyjne poprowadzą księża

z parafii św. Michała Archanioła

• 2 lutego 2018r.

WYSTAWA I WARSZTATY W BWA

2 lutego 2018r. klasy  I, IIIa i IIIc  SSPdP oraz IIb i IIc Gimnazjum wybrały się do Biura Wystaw Artystycznych  w Ostrowcu Św. na wystawę malarstwa Karoliny M. Kowalskiej „Pożyczone”.  Uczniowie wzięli również udział w warsztatach plastycznych pt. „Drewniana fotografia”. Podczas warsztatów dowiedzieli się jak przenieść fotografię na nietypowe podłoże jakim jest drewno. Każdy z uczniów własnoręcznie wykonał unikatowy foto-obraz. Wyjście zorganizowała nauczycielka Justyna Buczałowska.

• 31 stycznia 2018r.

• KINO "ETIUDA" - PRZEGLĄD SZKOLNYCH GRUP TEATRALNYCH

W dniu 31.01.2018r. uczniowie kl. I i IIIc  SSPdP oraz IIc Gimnazjum wraz nauczycielkami: M. Stramowską, E. Grudniewską i J. Buczałowską wybrali się do kina Etiuda na  Przegląd Szkolnych Grup Teatralnych pt.: „Święta – co Ty na to?”. Obejrzeli Jasełka wystawione przez SPS nr 4 w Ostrowcu Św. Korzystając z pięknej pogody, w drodze powrotnej do szkoły zrobili sobie krótki spacer, a także pamiątkowe zdjęcia na Rynku miasta.

• 30 stycznia 2018r.

TRENUJEMY Z "BRONKIEM"

30 stycznia 2018 roku klasa VI A i VII  wraz opiekunami,  odwiedziła   zaprzyjaźnione liceum - III LO im. W. Broniewskiego. Uczniowie mieli okazje potrenować grę w badmintona i rzuty do kosza pod czujnym okiem nauczycielki  P. M. Turek, która  nie szczędziła rad i wskazówek, dotyczących prawidłowej techniki gry. Serdecznie dziękujemy.

Wyjście zorganizowały Panie: M. Łukasik i A. Wieczerzak