• 6 grudnia 2017r.
     • 6 grudnia 2017r.

     •  

      NAJPRAWDZIWSZY MIKOŁAJ...

      6 grudnia uczniów ZSS odwiedził najprawdziwszy z prawdziwych św. Mikołaj. Przybył z workiem pełnym prezentów i z pomocą Śniezynek rozdał je naszym podopiecznym. Każdy miał okazję przysiąść na kolanach świetego i opowiedzieć mu o swoich marzeniach.
      Gorąco dziękujemy św. Mikołajowi za jego wielkie, wrażliwe serce i za to, że mimo wielu obowiązków poświęcił czas naszym uczniom. 
      Dziękujemy za wszystkie ufundowane przez niego podarki.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#photos:album:423

       

    • 2 grudnia 2017r.
     • 2 grudnia 2017r.

     •  

      2 grudnia 2017r. - Obrazek 1HIPOTERAPIA

      (zajęcia 7)

       

      W dniu 2 grudnia 2017r. odbyły się ostatnie - 7 zajęcia z hipoterapii  w ramach zadania publicznego dofinansowanego przez Samorząd Województwa Świętokrzyskiego  ze środków PFRON w 2017r.  Pomimo zimowej pogody wszyscy uczestnicy zajęć byli w świetnych humorach i dobrze się bawili. Była oczywiście dyskoteka, pyszne ciasta upieczone przez mamy naszych uczestniczek i zabawy na śniegu. Zajęcia odbywały się w uroczej scenerii, bo uczestnicy jeździli konno na polanie niedaleko lasu. W oddali było widać drzewa pięknie przyprószone śniegiem. Był grill na świeżym powietrzu i kiełbaski ufundowane przez wolontariuszy, którzy sprawnie zajmowali się obsługą. Pod koniec zajęć uczniowie poszli pożegnać się z zaprzyjaźnionymi zwierzętami. Na pożegnanie były oczywiście marchewki, a dla kotów sucha karma.  Na zakończenie wszyscy uczestnicy, nauczyciele, wolontariusze oraz terapeuci z Ośrodka Hipoterapii „Lolek i Bolek” spotkali się w świetlicy, gdzie pani Dyrektor ZSS Magdalena Wykrota – Skóra uroczyście podsumowała projekt i wszystkim podziękowała. Zajęcia zakończono słodkim poczęstunkiem, którym był ogromny tort z wizerunkiem konia ufundowany przez panią Annę Corso, właścicielkę Cukierni u Ani.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#photos:album:416

       

    • 1 - 2 grudnia 2017r.
     • 1 - 2 grudnia 2017r.

     •  

      PACZKA DLA BEZDOMNIACZKA

      Klub Młodego Ekologa , działający w Zespole Szkół Specjalnych  przy ul. Iłżeckiej 33 od lat aktywnie włącza się w pomoc bezdomnym zwierzętom. Uczniowie wielokrotnie byli wolontariuszami w akcjach organizowanych przez OSPZ Animals a teraz postanowili zorganizować akcję dla tego stowarzyszenia.

      Swoim pomysłem zainteresowali właścicielkę sklepu zoologicznego Egzotica i wspólnie przygotowano akcję „Paczka dla bezdomniaczka”.Akcja polegała na zbiórce karmy mokrej i suchej i w dniach 1-2 grudnia, kiedy to była kulminacja akcji dostarczyć ją do sklepu Egzotica- Sienkiewicza 22. Tam na darczyńców czekali uczniowie ZSS- wolontariusze, którzy wręczali własnoręcznie wykonane kartki bożonarodzeniowe i słodkie przekąski. Karma zebrana w dniach 1-2 grudnia została przekazana podopiecznym OSPZ Animals.

      Dodatkowo właścicielka sklepu zorganizowała darmowe porady- warsztaty z lekarze weterynarii na temat prawidłowego karmienia i opieki nad zwierzętami.

      Cała akcja, dla uczniów ZSS miała podwójne znaczenie. Po pierwsze pomogli bezdomniakom a po drugie to oni - osoby niepełnosprawne są pomagającymi a nie proszącymi o pomoc. To zdecydowanie poprawia pewność siebie i wiarę we własne możliwości, co jest jednym z  głównych celów wychowawczych i edukacyjnych Zespołu Szkół Specjalnych. Oczywiście wartością dodaną jest integracja ze środowiskiem lokalnym.

      Akcja okazała się sukcesem i podopieczni OSPZ Animals nie będą głodowały tej zimy. Klub Młodego Ekologa planuje kolejne działania na rzecz bezdomnych zwierząt.

      Koordynatorami akcji w ZSS były opiekunki Klubu Młodego Ekologa, tj. Iwona Rusinowicz i Ewa Lenart.

      Wszystkim darczyńcom - bardzo dziękujemy.

       http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#photos:album:422

       

       

       

    • 1 grudnia 2017r.
     • 1 grudnia 2017r.

     •  

      DZIEŃ  KREDKI

      22 listopada to Dzień Kredki. Święto to w szczególny sposób związane jest z dziećmi. Dzieci swoje pierwsze prace wykonują właśnie kredką. Kredka towarzyszy im przez długie lata: w domu, przedszkolu, szkole... Za jej pomocą mogą wyrazić to co myślą, czują i o czym marzą. Rysowanie w dodatku rozwija wyobraźnię, więc tym bardziej warto zachęcać dzieci do zabawy kredkami.

      W naszej szkole Dzień Kredki obchodziliśmy 1 grudnia. Udział w zabawie wzięli uczniowie szkoły podstawowej. Za przygotowanie i przebieg uroczystości odpowiadały nauczycielki: Marta Hapczyn i Aneta Stawczyk. A jak się bawiliśmy zobaczcie sami.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#photos:album:419

       

       

    • 29 listopada 2017r.
     • 29 listopada 2017r.

     •  

      „Hokus-pokus, czary mary

      Niech się spełnią andrzejkowe czary”

       

              W dniu 29 listopada w naszej Szkole  świętowaliśmy „Andrzejki”. Był to czas radosnych zabaw i wróżb, w których uczniowie mogli poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło wróżenia za pomocą wirującej butelki,  przekłuwania serca z imionami, losowania magicznych bilecików, a także wróżenia z zapałek.

      Po przepowiedniach i wróżbach był czas na dyskotekę przy dźwiękach znanych i lubianych przebojów. Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały.

      Spotkanie andrzejkowe było  również  okazją do wspólnej zabawy  z zaproszonymi uczestnikami Środowiskowego Domu Samopomocy „Przystań”.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#photos:album:421

       

       

    • 28 listopada 2017r.
     • 28 listopada 2017r.

     •  

      WYSTAWA  KWIATÓW

             W dniu 28 listopada 2017r. uczniowie klas IIIa i IIIc Szkoły Przysposabiającej do Pracy  w ramach zajęć z przysposobienia do pracy zwiedzili wystawę storczyków w firmie Medax, której współorganizatorem jest jeden z największych dostawców tych roślin na rynki europejskie, firma JMP Flowers. Uczniowie mieli możliwość poznać różne odmiany tego gatunku, zapoznać się z metodami uprawy, nawożenia i pielęgnacji tych roślin. W drodze powrotnej odwiedzili także Castoramę, gdzie na stoisku ogrodniczym były również kwiaty tego gatunku. Uczniowie uczyli się porównywać ceny kwiatów i dokonywać wyborów co do zakupów. W związku ze zbliżającymi się świętami obejrzeli również kiermasz świąteczny zorganizowany w sklepie.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#photos:album:418

       

    • 21 listopada 2017r.
     • 21 listopada 2017r.

     •  

      DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ 

                  21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Wymyślili go dwaj Amerykanie, bracia Brian i Michael McCormak. Był to ich protest przeciwko kłótni pomiędzy dwoma państwami – Egiptem i Izraelem. Chcieli w ten sposób pokazać, że konfliktów nie rozwiązuje się przy pomocy walki.

                  Oryginalna nazwa tego dnia brzmi „Hallo World Day”. Słówko „hallo”, czyli „cześć” powinno być wypowiedziane tego dnia do przynajmniej 10 osób.

                  Dzień Życzliwości i Pozdrowień jest obecnie obchodzony w ponad 180 krajach. W Polsce  obchodzimy go od 2006 r. Tego dnia staramy się zachować uśmiech na twarzach, być miłymi dla innych, ściskamy sobie dłonie, pomagamy sobie nawzajem. Za stolicę życzliwości w naszym kraju uważa się Wrocław. Tego dnia po mieście jeździ specjalny autobus z kawą, herbatą, ciastkami. W mieście odbywają się konkursy, koncerty, zabawy.
                   W tym roku Dzień Życzliwości i Pozdrowień obchodzono również w Zespole Szkół Specjalnych. Wszyscy ubrani byli na żółto, ten kolor bowiem jest symbolem Dnia Życzliwości. Uczniowie przyszli na spotkanie z klonowymi listkami na których zapisali pozdrowienia dla swoich kolegów, nauczycieli. Liście te zostały zawieszone na Drzewku Życzliwości i Pozdrowień. Na odważnych czekał konkurs „Czy to dobrze, czy to źle?”. Nagrodą w nim były żółte balony i ogromne brawa. Wykonywaliśmy także Order Życzliwości i Pozdrowień. Uczniowie z poszczególnych klas losowali dla kogo przygotują order, w jego centralnym miejscu gościła uśmiechnięta buzia. Ordery te zostały zawieszone na drzwiach każdej klasy. Podsumowaniem spotkania było wspólne zdjęcie. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że za rok znów chętnie obchodzić będą Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W tym roku na obchody Dnia zaprosiły nauczycielki – Marzena Piotrowska, Aneta Stawczyk i Elżbieta Wybranowska.

                    

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#photos:album:417

       

    • 14 listopada 2017r.
     • 14 listopada 2017r.

     •  

      BAL WSZYSTKICH  ŚWIĘTYCH

      Nasza szkoła w tym roku po raz pierwszy zorganizowała BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH.

      14 listopada 2017 roku barwny korowód przebrany w stroje świętych i błogosławionych wyruszył w kierunku plebani parafii św. Michała. Tam w sali Michael odbyła się ta impreza.

       W pochodzie towarzyszyli nam uczniowie  z III LO im. Władysława Broniewskiego, którzy jako wolontariusze pomogli naszym uczniom w bezpiecznym przejściu i wspólnej zabawie.

      Na miejscu czekała nas wyśmienita zabawa, którą zorganizowało Szkolne Koło Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 4 pod kierunkiem p. Anety Masternak. Nad całością czuwały nasze panie katechetki – organizatorki  balu i inni nauczyciele z Zespołu Szkół Specjalnych.

      Nie zabrakło też poczęstunku i prezentów dla wszystkich „ przebierańców”, które sponsorował proboszcz parafi św. Michała  Jan Sarwa. 

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#photos:album:420

       

   • Kontakty

    • Zespół Szkół Specjalnych
    • zssostrowiec@wp.pl
    • (41) 263 44 99
    • 27 -400 Ostrowiec Św. ul. Iłżecka 33
    • INSPEKTOR OCHRONY DANYCH Jerzy Tofel iod@fts.com.pl
  • Galeria zdjęć

   • 6 GRUDNIA 2018R. - WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA
   • 5 GRUDNIA 2018R. - "MIKOŁAJKI Z BRONIEWSKIM"
   • 4 GRUDNIA 2018R. - PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ W JĘDRZEJOWIE
   • 3 GRUDNIA 2018R. - DZIEŃ GÓRNIKA - BARBÓRKA
   • 24 LISTOPADA 2018R. - IV ŚWIĘTOKRZYSKI TURNIEJ JUDO OLIMPIAD SPECJALNYCH
   • 23 LISTOPADA 2018R. - DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
   • 21 LISTOPADA 2018R. - SMAKI...KOLORY...ZAPACHY... WYRAWNE GOFRY
   • 19 LISTOPADA 2018R. - ŚWIĄTECZNY KIERMASZ PRAC PLASTYCZNYCH 2018 W ZSS
   • 17 LISOPADA 2018R. - FESTIWAL UMIEJĘTNOŚCI W ZSS
   • 17 LISTOPADA 2018R. - "WSPÓLNIE WĘDRUJEMY"
   • 16 LISTOPADA 2018R. - HIPOTERAPIA - ZAJĘCIA 2
   • 13 LISTOPADA 2018R. - 100 LAT NIEPODLEGŁEJ POLSKI - OBCHODY DNIA NIEPODLEGŁOŚCI W ZSS