• 19 września 2017r.

     •  

      WYCIECZKA  DO  OPATOWA

      W dniu dzisiejszym uczniowie szkoły podstawowej, klas IV, Vb, VI i VII wybrali się na wycieczkę do Opatowa gdzie uczestniczyli w warsztatach z technologii produkcji Krówek Opatowskich, które odbywają się w „Krówkarence” działającej przy OSM w Opatowie.

      Samodzielnie zapakowane słodycze zdecydowanie lepiej smakują.

      Po krótkim spacerze przez opatowski Rynek wycieczka zakończyła się rewelacyjną pizzą.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/371

       

       

     • 13 - 16 września 2017r.

     •  

      XVIII Ogólnopolski

      Turniej Piłki Nożnej Drużyn Żeńskich

      i Zunifikowanych Olimpiad Specjalnych

      w Bydgoszczy

      Od 13 do 16 września 2017 roku w Bydgoszczy odbywał się XVIII Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Drużyn Żeńskich i Zunifikowanych. W trakcie turnieju można było zobaczyć rywalizację zespołów zenskich i tzw zunifikowanych, w których drużyny utworzone są z zawodników z niepełnosprawnością intelektualną oraz pełnosprawnych partnerów. Z oddziału Regionalnego Świętokrzyskie uczestniczyło 20 siedmioosobowych drużyn zenskich i zunifikowanych. Wśród zawodników, którzy rywalizowali ze sobą na obiektach Cywilno - Wojskowego Związku Sportowego Zawisza Bydgoszcz znaleźli się również przedstawiciele Klubu Olimpiad Specjalnych "RYWAL" z Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim - Damian Adamczyk, Marcin Spyra i Krzysztof Swat. Po bardzo emocjonujacych spotkaniach naszym drużynom udało się wywalczyć dwa złote medale dla drużyny żeńskiej i męskiej. Pozostałe dwie drużyny męskie zajęły czwarte miejsca. Oprócz zawodów sportowych bogaty był także program turystyczny i rozrywkowy. Zawodnicy mogli też skorzystać z ofert programu Zdrowi Sportowcy. Gratulujemy Damianowi Adamczykow, który był zawodnikiem zwycięskiej drużyny.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/370

       

       

     • 12 września 2017r.

     •  

      "INTEGRACJA  PO  WAKACJACH"

             Wesołą wspólną zabawą pt. „Integracja po wakacjach” uczniowie starszych klas ZSS uczcili rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Dla zmęczonych zabawą, spragnionych i tych, którzy podczas tańców utracili wiele kalorii młodzież z klas przysposabiających do pracy przygotowała poczęstunek. Profesjonalnie i z zaangażowaniem  serwowali koleżankom i kolegom zimne napoje, słone i słodkie przekąski. Gośćmi imprezy integracyjnej byli podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy „Przystań”, a wśród nich wielu absolwentów naszej szkoły. Dyskotekę zorganizowali nauczyciele Elżbieta Wypchło, Justyna Buczałowska i Mariusz Chamera.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/374

       

                                                     

     • 4 września 2017r.

     •  

      UROCZYSTA  INAUGURACJA 

      ROKU  SZKOLNEGO  2017/2018

       

      4 września 2017r. rozpoczęliśmy rok szkolny 2017/2018. Obecna dyrektor - pani mgr Magdalena Wykrota - Skóra oraz wicedyrektor mgr Ernest Krajewski powitali uczniów, rodziców i pracowników szkoły oraz zapoznali z tegorocznym przydziałem do poszczególnych klas. Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich sal.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/369