• 25 listopada 2016r.

Wiem co jem - warzywa

W naszej szkole od dawna promujemy zdrowy styl życia i uczymy jak prawidłowo się odżywiać.

„Wiem co jem-warzywa” to kontynuacja ubiegłorocznego konkursu na temat owoców. Tym razem uczniowie mieli za zadanie zebrać jak najwięcej informacji na temat warzyw w wylosowanym przez siebie kolorze.

25.11.2016 odbył się finał konkursu, podczas którego wszystkie klasy szkoły podstawowej przedstawiły prezentację zebranych wiadomości w formie plakatu oraz warzywne danie. Jury jak zwykle miało bardzo trudne zadanie, ponieważ wszystkie prezentacje i wszystkie potrawy były wyjątkowe.

Ostatecznie laureatami konkursu zostali:

- klasa I- I miejsce za zieloną potrawę,

- klasa IV a- II miejsce za białą potrawę,

- klasa V b- III miejsce za pomarańczową potrawę,

Finał uświetnił występ zespołu „Iskierki”.

Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w organizacji konkursu.

Organizatorami konkursu były nauczycielki: Malwina Mroczek-Skuza oraz Ewa Lenart.

• 16 listopada 2016r.

Z  WIZYTĄ

w 3 SANDOMIERSKIM BATALIONIE RADIOTECHNICZNYM

W dniu 16.11.2016 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do  3 Sandomierskiego Batalionu Radiotechnicznego. Na miejscu mogli zapoznać się z infrastrukturą jednostki, zwiedzali Salę Tradycji, na której zostali zapoznani z historią, osiągnięciami oraz przeznaczeniem sandomierskiej jednostki. Ponadto, uczestniczyli w pokazie podstawowego wyposażenia każdego żołnierza tj: broń, hełm, maska przeciwgazowa i umundurowanie.

Wycieczkę zorganizowała Benita Machała przy współpracy z Ewą Ciastek i Elżbietą Wypchło.

Dziękujemy serdecznie dowódcy jednostki Panu ppłk Leszkowi Ślimakowi za życzliwe przyjęcie i umożliwienie zwiedzenia jednostki.

• 11 listopada 2016r.

RAJD GWIAŹDZISTY

"ORŁY DLA NIEPODLEGŁOŚCI"

W dniu 11 listopada 2016 roku uczniowie naszej szkoły już po raz drugi wzięli udział w Rajdzie Gwiaździstym "Orły dla Niepodległej". Uczniowie pokonali pieszo trasę miejską: Szewna - Cmentarz - ul. Traugutta - Rondo Solidarności - Aleja 3-go Maja - ul. Okólna - Starostwo Powiatowe. Po drodze przed pomnikami, tablicami upamiętniającymi bohaterów, żołnierzy, powstańców styczniowych i mieszkańców, którzy walczyli oddając życie za wolną Polskę - zapalono znicze.

Następnie przeszli pochodem spod starostwa do Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie odbyły sie dalsze uroczystości zakończone pokazem fajerwerków.

Dla naszych uczniów było to niesamowite, patriotyczne spotkanie.

Udział w Rajdzie naszych uczniów zorganizowała p. Katarzyna Sobczyk.

• 10 listopada 2016r.

KOCHAM  CIĘ,  POLSKO !

Dnia 10 listopada uczniowie ZSS uczcili Święto Niepodległości. Zaprezentowali występ artystyczny w wesołej konwencji.

Montaż słowno – muzyczny znakomicie uzupełniły pieśni legionowe w wykonaniu chóru szkolnego pod kierunkiem pani Alicji Major – Salwierz (fortepian), z towarzyszeniem pana Stanisława Sali (saksofon).

Nad jakością dźwięku czuwał pan Mariusz Chamera.

Podniosły charakter uroczystości podkreśliły również przepiękne dekoracje autorstwa: pani Anny Lech, pani Małgorzaty Czyż oraz pani Agnieszki Wańdoch.

Całość akademii została opracowana przez nauczycielki: Marzenę Piotrowska  i  Elżbietę Wybranowską.

• 4 listopada 2016r.

SKRZYDLACI  PRZYJACIELE  LUDZI, PTAKI I ANIOŁY

W piątek 04.11.2016 roku grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w wystawie w Muzeum Historyczno - Archeologicznym
            w Częstocicach. Tematem przewodnim spotkania byli „Skrzydlaci przyjaciele ludzi, ptaki i Anioły”.
            Pierwsza część zajęć odbyła się w trakcie zwiedzania wystawy. Uczniowie poznali różnice w wyobrażeniach Anioła w sztuce sakralnej i ludowej. Poznali również ptasich ulubieńców najchętniej przedstawianych przez twórców ludowych. Druga część zajęć miała charakter warsztatowy. Uczniowie własnoręcznie malowali ptaki z drewna, które następnie zabrali do domu.
            Wyjście zorganizowały nauczycielki: Joanna Borowska i Beata Przydatek.

• 27 października 2016r.

ŚWIĘTO  DUSZKÓW

W bieżącym roku szkolnym Halloween  obchodziliśmy  jako  puzzlowe Święto Duszków. Każda chętna klasa układała zestaw przygotowanych puzzli, które zostały przyklejone na własnoręcznie ozdobiony szary papier . Zadanie było na czas.

Zwyciężyła klasa  kl. VI  - swoje zadanie wykonała w czasie 10 min, za co została nagrodzona zestawem puzzli.  Wyróżnienie przypadło dla kl. V A.  Na holu zostały zaprezentowane wszystkie prace, a po ogłoszeniu werdyktu odbyła się spontaniczna zabawa  w rytmach muzyki disco polo zaproponowana przez uczniów naszej szkoły.

Imprezkę przygotowały n-lki: E.Kopyś  i A. Kidzińska.