• 5 czerwca 2016r.

     •  

      DZIEŃ  DZIECKA  W  KUNOWIE

               5 czerwca 2016 r. uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni przez burmistrza gminy Kunów - Lecha Łodeja na piknik z okazji Dnia Dziecka.Na pikniku zaprezentował się najmłodszy zespół taneczny ZSS „ Iskierki”, który zatańczył do utworów: ,,Letnia noc” i  „Zygzak”.Występ zdobył uznanie wśród widzów i został nagrodzony gromkimi brawami  oraz nagrodą  ufundowana przez burmistrza.Do występów uczniowie byli przygotowywani przez mgr Annę Wieczerzak i mgr Elżbietę Wybranowską.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/311

     • 3 czerwca 2016r.

     • ,,Alkohol, papierosy, narkotyki, dopalacze – STOP! 

      W dniu 3 czerwca 2016 r. w naszej szkole została przeprowadzona prelekcja dla uczniów klas Szkoły Przysposabiającej do Pracy na temat ,,Alkohol, papierosy, narkotyki, dopalacze – STOP!”. Prowadzącą była pani Bożena Kutwin z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ostrowcu Św., która jest ekspertem od spraw uzależnień.

      Pani Bożena opowiadała co to jest uzależnienie oraz wspólnie z uczniami wymieniała substancje, od których możemy się uzależnić. Młodzież obejrzała również film dokumentalny o ludziach uzależnionych od alkoholu bądź narkotyków.

      Prelegentka udzieliła także wskazówek jak odmawiać, gdy ktoś zachęca do wzięcia takich używek jak alkohol czy narkotyki. Na zakończenie prelekcji uczniowie dostali ulotki informacyjne.

      Organizatorkami spotkania były nauczycielki: mgr Katarzyna Sobczyk i mgr Joanna Borowska.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/309

       

     • 1 czerwca 2016r.

     •  

      Świętokrzyskie jakie cudne…

      Aktywnie i na łonie przyrody świętowaliśmy Dzień Dziecka. 1 czerwca 2016 r. uczniowie szkoły podstawowej postanowili poznać piękno naszego regionu i wybrali się na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie.

      Nasi dzielni turyści pokonali pieszo Drogą Królewską - dwu kilometrową trasę: Nowa Słupia - Święty Krzyż, zwiedzili Muzeum Przyrodnicze oraz taras widokowy - Gołoborze.

      Zmęczeni - ale w wyśmienitych humorach powróciliśmy do szkoły.

      Organizatorami wycieczki były nauczycielki: mgr Anna Wieczerzak i mgr Ewa Lenart.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/308

       

     • 25 maja 2016r.

     •  

      "Dzielny kogut Maniek"

      Multikino HELIOS w Radomiu 

      W dniu 25.05.2016r. grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w wycieczce do Radomia do multikina Helios na film pt . "Dzielny kogut Maniek". Seans filmowy poprzedzony był prezentacją, dzięki której uczniowie utrwalili wiedzę o tym, jak wyglądała wieś dawniej, a jak wygląda teraz, rozpoznawali zwierzęta hodowlane, utrwalili nazwy prac wykonywanych o różnych porach roku.

      Celem wycieczki było rozbudzenie w młodych uczestnikach zainteresowań kinem,wywołanie pozytywnych emocji, rozwijanie wyobraźni, wrażliwości estetycznej, relaks oraz wspólne spędzenie czasu.

      Atrakcyjny wyjazd uczniów ZSS odbył się dzięki finansowemu wsparciu firmy Provident Polska S.A i osobistemu zaangażowaniu p. Moniki Młynarczyk, która w naszej szkole realizuje program charytatywny Tak! Pomagam!

      Wycieczkę zorganizowała nauczycielka mgr Elżbieta Wypchło.

      http://zssostrowiec.edupage.org/album/?#gallery/307