• 13 stycznia 2019r. II BIEG "Policz się z cukrzycą"

     • POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE

      13 stycznia 2019r. - tego dnia pogoda sprzyjała biegaczom, którzy licznie stawili się na starcie II Biegu " Policz się z cukrzycą". Wśród nich znaleźli się również uczniowie ZSS, którzy zawsze chętnie wspierają akcje charytatywne. Wspierani przez rodziców i grupę trenerów: Iwonę Rusinowicz, Elżbietę Wybranowska i Ernesta Krajewskiego, uczniowie: Wiktoria Wańdoch, Dominik Ślusarz i Kamil Podsiadło pokonali dystans 2 km. W czasie trwania biegu fantastyczną atmosferę podgrzewali jeszcze kibice i członkowie Ostrowieckiego Stowarzyszenia Biegaczy. Na pamiątkę udziału w 27 Finale WOSP nasi zawodnicy otrzymali od Stowarzyszenia OstroBiec zasłużone medale!
      Oczywiście z WOŚP zagramy również za rok 😊😊😊

       

     • FINAŁ WOŚP 2019 ZA NAMI

     • 27 FINAŁ WOŚP ZA NAMI

      To był wspaniały, pełen wrażeń dzień... Rozpoczęliśmy go od kibicowania naszym wolontariuszom - Wiktorii Wańdoch i Kamilowi Podsiadło, którzy wzięli udział w biegu "Policz się z cukrzycą". Po biegu wyruszyliśmy kwestować na ulice naszego miasta. Mieszkańcy byli bardzo otwarci i chętnie wrzucali pieniążki do puszek. W tym roku zasililiśmy konto WOŚP kwotą 1935,38 zł. W zbiórce pieniędzy uczestniczyli uczniowie: Natalia Śmieszek, Longina Lipka, Wiktoria Wańdoch, Magda Gajowik, Wiktoria Sięka, Iwona Gajowik, Joanna Mazurowska, Izabela Śmigas, Mateusz Frączek, Marcin Spyra i Kamil Podsiadło. Opiekunami wolontariuszy w tym dniu były nauczycielki: Joanna Gałka, Elżbieta Wypchło, Marzena Piotrowska, Joanna Borowska, Izabela Sienniak, Marta Banach i Iwona Rusinowicz.

     • GRAMY RAZEM Z WIELKĄ ORKIESTRĄ 13.01.2019

     •  

       

      PONOWNIE GRAMY Z WOŚP

      12 stycznia 2019r. w samo południe w ODK rozpoczęło się spotkanie organizacyjne dla wolontariuszy WOŚP. Nasza niezawodna grupa również tam była 😊 puszki odebrane, a 13 stycznia 2019r. o 10.00 wyruszamy spod kina Etiuda, aby napełnić  je po brzegi👍👍👍 wyjdźcie nam na przeciw! Zapraszamy!❤❤❤

       

     • UWAGA !!!

     • 8 stycznia 2019r. (wtorek)

      o godz. 13.00

      odbędzie się zebranie Dyrektora z Rodzicami

      podsumowujące pracę szkoły w I półroczu

       roku szkolnego 2018/2019

      ZAPRASZAMY!

     • 21 grudnia 2018r. - "GWIAZDKI MOC" WIELKI FINAŁ!!!

     • PIĘKNIE DZIĘKUJEMY... 

      Wzruszeni, szczęśliwi i poruszeni gorącymi, otwartymi sercami bardzo dziękujemy:

      Radiu Ostrowiec za wspaniałą akcję i ogromne zaangażowanie ♥️

      Wszystkim darczyńcom za wrażliwość i pomoc naszym uczniom ♥️

      Przyjaciołom za zachęcanie do udziału w akcji "Gwiazdki moc" ♥️

      Dziękujemy !!

     • 19 grudnia 2018r.

     • JASEŁKA SZKOLNE

      Tradycją stało się, iż tuż przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły wystawiają jasełka. Tak też stało się i teraz. 
      19 grudnia licznie przybyli goście mogli obejrzeć piękne widowisko, w którym radość i uśmiech przeplatały się z nostalgią i zadumą. Młodzi aktorzy wcielili się w postaci doskonale nam znane: Maryi, Józefa, Królów, Pasterzy. Ogromne brawa zebrały Aniołki, w wykonaniu których usłyszeliśmy nastrojowe kolędy oraz radosne pastorałki. W tym roku powróciliśmy także do pomysłu zaangażowania w roli aktorów pracowników szkoły. Scena w ich wykonaniu wzbudziła ogromne zainteresowanie i gromkie brawa. 
      W jasełkach wystąpili uczniowie: Wiktoria Wańdoch, Asia Mazurowska, Iwonka Gajowik, Natalka Śmieszek, Bianka Rzechowicz, Marysia Duda, Sandra Kasprzyk z siostrą Julią, Natalka Czuba z siostrą Wiktorią, Patrycja Łojek, Natalia Sięka, Marcin Spyra, Mateusz Frączek, Adaś Krawczyk, Dominik Ślusarz, Piotr Kosno, Krzysztof Swat, Kuba Mierzyński, Piotr Foremniak, Kamil Podsiadło, Mateusz Żywczyk. Wspólnie z nimi wystąpiły panie – Małgorzata Wasilewska, Magdalena Wiączek, Joanna Zalewska, Marta Mozal.
      Nad całością jasełek czuwała Marzena Piotrowska, którą wspierały panie: Elżbieta Wybranowska, Agnieszka Wziątek – Dryjas, Aneta Stawczyk, Katarzyna Sobczyk, Agnieszka Przybysławska, Joanna Kosińska-Major, Agnieszka Wańdoch. Za nagłośnienie odpowiedzialni byli – Edyta Kopyś oraz Mariusz Chamera.

       

     • 17 grudnia 2018r.

     •            BEZPIECZNE FERIE - SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

      Ferie zimowe są okresem, na który dzieci wyczekują z utęsknieniem. To czas relaksu i wypoczynku po kilku miesiącach ciężkiej pracy, jaką uczniowie wykonują w szkole. Jednak również w tym okresie dzieci są narażone na różne niebezpieczeństwa. Jak bezpiecznie bawić się i wypoczywać w trakcie ferii, uczniom naszej szkoły w dniu 17 grudnia 2018 roku opowiadali ostrowieccy strażacy. Uczniowie mogli między innymi dowiedzieć się:

      • jak wybierać miejsca bezpieczne do zabawy,
      • jak bawić się na lodzie,
      • co zrobić, gdy zauważymy, że ktoś potrzebuje pomocy,
      • numery alarmowe.

      Strażacy w ramach akcji "Czujka na straży bezpieczeństwa" opowiadali też o bardzo niebezpiecznym gazie, jakim jest tlenek węgla oraz w jaki sposób możemy zminimalizować ryzyko zatrucia tym gazem.

                  Opowiadali oni również o zagrożeniach jakie mogą nas spotkać w domu, w szkole, na spacerze i jak im zapobiegać.

                  Na zakończenie spotkania uczniowie mogli przymierzyć strażacki hełm oraz obejrzeć sprzęt, jaki strażacy mają na wyposażeniu swojego samochodu.

      Organizatorkami spotkania były: Katarzyna Sobczyk, Agnieszka Bąk-Jaglińska i Joanna Borowska

       

       

       

     • 17 - 21 grudnia 2018r. - "GWIAZDKI MOC"

     • Oficjalnie potwierdzamy! W tym roku RADIO OSTROWIEC ponownie będzie pomagać w ramach akcji "Gwiazdki Moc"😁 Tym razem będą wspierać naszą szkołę Zespół Szkół Specjalnych, a szczegóły będą Wam przekazywali na bieżąco na stronie www.radioostrowiec.pl Jesteście ciekawi, jakie przedmioty będą w tym roku licytować⁉️ KLIKNIJCIE NA LINK POD ZDJĘCIEM  a dowiecie się więcej szczegółów. Każdy znajdzie coś dla siebie 😁⭐️‼️

     • 13 grudnia 2018r.

     • ŚWIATECZNE WARSZTATY PLASTYCZNE  W BWA

      13 grudnia 2018r młodzież z naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach plastycznych w BWA.
      Uczestnicy warsztatów poznali świąteczne zwyczaje oraz to, jakie symbole kryją się za potrawami, które znaleźć możemy na wigilijnym stole; dowiedzieli się w jaki sposób dawniej szykowano się na nadejście świąt, jakie obowiązywały zwyczaje, przesądy i potrawy, które tradycyjnie pojawiały się na świątecznie nakrytym stole.
      Oczywiście był także czas na pracę- samodzielnie wykonali świąteczne choinki.

       

     • GRUDZIEŃ 2018r.

     • "MARZYCIELSKA POCZTA"

      Już po raz drugi uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św. przystąpili do akcji „Marzycielska Poczta”, która polega na wysyłaniu tradycyjnych kartek i listów do chorych dzieci. Nosi uczniowie wykonali ponad 40 kartek dla dwójki dzieci: Filipka  z Katowic i Martynki z Niedrzwicy Dużej. Filip jest po operacji guza mózgu, obecnie przechodzi 4 cykl chemioterapii, natomiast Martynka choruje na mukowiscydozę. Wszyscy życzymy im zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i dużo prezentów pod choinką.  Koordynatorkami akcji w szkole są nauczycielki: Justyna Buczałowska i Mariola Klusek.

       

     • 7-8 grudnia 2018r. - HIPOTERAPIA - ZAJĘCIA 5

     • HIPOTERAPIA - OSTATNIE ZAJĘCIA 5

      To był pracowity weekend…dwa dni z rzędu - 7 i 8 grudnia 2018 r. wyjeżdżaliśmy do Ośrodka Hipoterapii i Rekreacji Konnej „Lolek i Bolek” w Śródborzu. Tradycyjnie pogoda nas nie rozpieszczała, tym razem czekał na nas ulewny deszcz. Podczas ostatnich zajęć towarzyszyli nam wolontariusze z Fundacji „Dr Clown, którzy uatrakcyjnili czas oczekiwania na zajęcia. Zaklinali rzeczywistość i tworzyli „coś” z niczego. Najważniejsze jednak było wyczarowanie uśmiechów na twarzach wszystkich uczestników zajęć, za co serdecznie DZIĘKUJEMY!!!!!

     • 7 grudnia 2018r.

     • ZAJĘCIA INTEGRACYJNE W JANIKU

      Szerząc ideę integracji społecznej dzieci niepełnosprawnych intelektualnie ze swoimi zdrowymi rówieśnikami odwiedziliśmy dziś Zespół Szkolno - Przedszkolny w Janiku. Celem spotkania była wspólna praca nad bombkami wykonanymi techniką decoupage. Uczniowie klasy 4 wraz z wychowawczynią Panią Magdaleną Piwnik i wsparciem P. dyr. Anny Buczkowskiej w bardzo miłej atmosferze pełnej akceptacji i zaangażowania wykonali wspólnie z naszymi dziećmi piękne bombki, które ozdobią szkolną choinkę. Po zakończonej pracy uczniowie ZSS zwiedzili szkołę i wspólnie z rówieśnikami zjedli pyszne pączki. Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor Annie Buczkowskiej za wspaniałe przyjęcie, a Panu Burmistrzowi Lechowi Łodejowi za wsparcie logistyczne.

     • 6 grudnia 2018r.

     • WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA

      6 grudnia - to jeden z najbardziej oczekiwanych dni przez wszystkie dzieci, również przez uczniów naszej szkoły. Przed południem, pojawił się w naszych progach wyjątkowy gość - św. Mikołaj z mnóstwem podarków. Najpierw wysłuchał piosenek i wierszy przygotowanych przez uczniów, a później pomimo zapracowania, znalazł czas, by z każdym porozmawiać i wręczyć prezenty. Wszyscy uczniowie przyrzekli Mikołajowi, że będą grzeczni w szkole i w domu (mamy na to świadków). Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia. Szkoda, że ten wspaniały Gość odwiedza nas tylko raz w roku.
      Dziękujemy św. Mikołaju! 

     • 5 grudnia 2018r.

     • MIKOŁAJKI W "FIKOLANDZIE"

      W ramach niespodzianki mikołajkowej 5.12.2018r. uczniowie klas I i III wraz z opiekunami: J. Gałką, J. Zalewską, W. Kaczor i M. Różalską bawili się w parku zabaw „Fikoland” na os. Ogrody. Zabawa w labiryntach, basenie z kulkami, trampolinach i drabinkach to doskonała terapia dla naszych uczniów, stymulująca ich rozwój.

      Radość i uśmiech naszych dzieci były najlepszym podziękowanie dla właścicieli „Fikolandu”. Dziękujemy!
       

     • 5 grudnia 2018r.

     • "MIKOŁAJKI Z BRONIEWSKIM"

      Naszą  szkołę odwiedzili  niezwykli Goście - koledzy i koleżanki z zaprzyjaźnionej szkoły - III LO im. W. Broniewskiego. Jak co roku przyszli do Nas z Mikołajkową Niespodzianką. Przygotowali bardzo ciekawy i radosny program artystyczny. Pomogli rozdać naszym uczniom mikołajkowe prezenty sponsorowane przez sklep Kaufland. Były tez pamiątkowe zdjęcia z Mikołajem i jego reniferami. Spotkanie odbyło się w ramach  realizowanego przez szkołę " Programu Integracji Społecznej uczniów ZSS z młodzieżą III LO im. W Broniewskiego”.

      Serdeczne podziękowanie dla wspaniałej młodzieży  i opiekunów:  M. Turek , P. Kochańskiego.

      Nad spotkaniem czuwały”  M. Łukasik i  A. Wieczerzak

     • 4 grudnia 2018r.

     • PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ W JĘDRZEJOWIE

      4.12.18 r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 16 Przeglądzie Twórczości Artystycznej w Jędrzejowie, zorganizowanym przez SOSW im. M. Grzegorzewskiej w Jędrzejowie oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Razem". W ramach przeglądu uczniowie: Marta Polit i Grzegorz Zugaj wzięli udział w wojewódzkim konkursie plastycznym: " A to Polska właśnie". Prace plastyczne zostaly przygotowane pod kierunkiem: Anny Wieczerzak oraz Ewy Grudniewskiej. Podczas scenicznych występów artystycznych zespół "Iskierki" brawurowo zaprezentował się z utworem "Letnia noc" z musicalu "Grease". Nad przygotowaniami zespołu czuwały: A. Stawczyk, A. Wieczerzak, E. Wybranowska.

     • 3 grudnia 2018r.

     • DZIEŃ GÓRNIKA - BARBÓRKA

      W dniu 3.12.2018r. uczniowie kl. VIIa i VIIIa  oraz II b SSPdP  wraz  z nauczycielkami: Anną Wieczerzak, Justyną Buczałowską i Małgorzatą Łukasik  w ramach zajęć programu  „Przygoda z pracą”, poznali na czym polega praca górników. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną na temat pracy górników, a także wydobywanych surowców mineralnych i ich wykorzystywania w przemyśle. Zapoznali się z obchodzonym 4 grudnia świętem górników „Barbórką”.  Dowiedzieli się m. in. jak wygląda mundur galowy i dlaczego przy czapkach górniczych są różne kolory piór. Oczywiście podczas zajęć nie mogło zabraknąć niespodzianki, a był nią pan v-ce dyr Ernest Krajewski, który przyszedł  na lekcje w mundurze galowym górnika. Odbyła się pamiątkowa sesja zdjęciowa. Na koniec zajęć wszyscy uczniowie kolorowali  i wycinali z papieru czapki górnicze.

       

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Specjalnych
   • zssostrowiec@wp.pl
   • (41) 263 44 99
   • 27 -400 Ostrowiec Św. ul. Iłżecka 33
   • Kontakt do Inspektora Ochrony Danych w ZSS: iod@arx.net.pl
 • Galeria zdjęć

  • 13 STYCZNIA 2019R. - II BIEG "POLICZ SIĘ Z CUKRZYCĄ "
  • 13 STYCZNIA 2019R. - 27 FINAŁ WOŚP ZA NAMI
  • 13 STYCZNIA 2019 - ZSS DLA WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY 2019
  • 19 GRUDNIA 2018R. - JASEŁKA SZKOLNE 2018
  • 17 GRUDNIA 2018R. - BEZPIECZNE FERIE - SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI
  • GRUDZIEŃ 2018R.
  • 13 GRUDNIA 2018R. - ŚWIĄTECZNE WARSZTATY PLASTYCZNE W BWA
  • 7 - 8 GRUDNIA 2018R. - HIPOTERAPIA - ZAJĘCIA 5
  • 7 GRUDNIA 2018R. - ZAJĘCIA INTEGRACYJNE W JANIKU
  • 6 GRUDNIA 2018R. - WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA
  • 5 GRUDNIA 2018R. - MIKOŁAJKI W "FIKOLANDZIE"
  • 5 GRUDNIA 2018R. - "MIKOŁAJKI Z BRONIEWSKIM"