• Gabinet psychologa

• Psycholog szkolny zapewnia opiekę psychologiczną uczniom oraz wsparcie rodzicom i opiekunom. Do jego podstawowych zadań należą między innymi:

- udzielanie pomocy psychologicznej uczniom w sytuacjach trudnych, w rozwiązywaniu konfliktów rówieśniczych, w pokonywaniu trudności związanych z niepełnosprawnością

- prowadzenie zajęć terapeutycznych z uczniami przejawiającymi trudności wychowawcze i emocjonalne

- działania interwencyjne w sytuacjach kryzysowych

- konsultacje dla rodziców i opiekunów dotyczące funkcjonowania uczniów, udzielania wsparcia w sytuacjach trudnych, ukierunkowywania oddziaływań rodzicielskich

Jednym z najważniejszych obowiązków psychologa szkolnego jest dokonywanie diagnozy inteligencji      i zdolności poznawczych uczniów. W związku z tym gabinet psychologa wyposażony jest w najnowszy, zalecany do badań osób niepełnosprawnych intelektualnie, test – Skalę Inteligencji Stanford – Binet 5 (SB5). Dzięki temu badania psychologiczne przeprowadzane są w miejscu dobrze znanym, które zapewnia uczniom poczucie bezpieczeństwa, a psychologowi trafność i rzetelność diagnozy. Jednocześnie proces diagnozowania przebiega szybciej bez konieczności angażowania dodatkowych instytucji.