• ROK 2014/2015

•       ŚWIĘTOKRZYSKIE LETNIE IGRZYSKA OLIMPIAD SPECJALNYCH W SANDOMIERZU

W dniach 30 - 31.05.2015r. ośmioro zawodników klubu O.S. Rywal działającego w naszej szkole -  brało udział w Świętokrzyskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Sandomierzu.

Zawodnicy brali udział w następujących dyscyplinach lekkiej atletyki: bieg na 100 m, bieg na 200 m, rzut piłeczką palantową, skok w dal z miejsca oraz pchnięcie kulą i uzyskali następujące wyniki:

Czuba Natalia -  bieg na 100 m – 3 miejsce (brąz), bieg na 200 m – 3 miejsce (brąz)

Gierada Piotr -   bieg na 100 m – 3 miejsce (brąz), bieg na 200 m – 1 miejsce (złoto)

Górczyńska Małgorzata – rzut piłeczką – 2 miejsce (srebro), skok w dal z miejsca –  3 miejsce (brąz)

Łojek Patrycja -  bieg na 100 m – 1 miejsce (złoto), bieg na 200 m – 2 miejsce (srebro)

Niedbała Małgorzata - bieg na 100 m – 4 miejsce, bieg na 200 m – 2 miejsce (srebro)

Podsiadło Kamil – bieg na 200m – 3 miejsce (brąz), rzut kulą – 3 miejsce (brąz)

Tekierka Tomasz - bieg na 100 m – 2 miejsce (srebro), bieg na 200 m – 3 miejsce (brąz)

Wosiek Krzysztof - bieg na 100 m – 2 miejsce (srebro), bieg na 200 m – 5 miejsce.

Zawodników do Igrzysk przygotowywały nauczycielki: Justyna Buczałowska, Iwona Rusinowicz i Małgorzata Stramowskiej. Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów.

*************

X OGÓLNOPOLSKI MITYNG W TRÓJBOJU OLIMPIAD SPECJALNYCH W WIŚLE

Rafał Bilewicz i Łukasz Karbowniczek, zawodnicy Klubu Olimpiad Specjalnych "Rywal" w dniach 22-24 maja wzięli udział w X Ogólnopolskim Mityngu w Trójboju Olimpiad Specjalnych, który odbył się Wiśle.

Łukasz zdobył 3 medale startując w następujących konkurencjach dwuboju: w przysiadzie miejsce III - medal brązowy, w martwym ciągu miejsce drugie, medal srebrny i w ogólnej klasyfikacji trójboju miejsce drugie – medal srebrny.

Rafał wziął udział w trójboju siłowym zdobywając w sumie 4 medale. Za uczestnictwo w pierwszej konkurencji – przysiadzie zdobył medal brązowy, za udział w wyciskaniu z ławeczki uzyskał dzrugie miejsce i medal srebrny. Podniesienie sztangi w tzw. "martwym ciągu" pozwoliło mu na zajęcie miejsca drugiego i zdobycia medalu srebrnego. W ogólnej klasyfikacji zajął miejsce trzecie – medal brązowy. Opiekunem zawodników podczas mityngu była Elżbieta Wypchło.

KLUB RYWAL NA ORLEN WARSAW MARATON

Dnia 26.04.2015 r. w Warszawie odbył się Orlen Warsaw Marathon. Już po raz  trzeci z Klubu RYWAL  pobiegł zawodnik wraz z trenerem. W tym roku z dystansem 10 km zmierzył się Kamil Podsiadło oraz trener Ernest  Krajewski. Dystans pokonali w 01:09:34. Towarzyszyła im przewodnicząca Klubu Justyna Wołowiec.

Z roku na rok chętnych do biegania  przybywa a Maraton wpisuje się  w nasze cykliczne imprezy sportowe. Brawa dla naszych zawodników.

TRÓJBÓJ SIŁOWY

W dniu 20.03.2015 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział  w  Świętokrzyskim Mityngu Olimpiad Specjalnych w Trójboju Siłowym, który odbył się  w Jędrzejowie. Nad prawidłowym treningiem oraz mobilizacją do zawodów czuwali trenerzy:  Ernest Krajewski, Mariusz Chamera i Justyna Wołowiec.                                                                                      Nasi uczniowie w tych zawodach zdobyli ogółem 9 medali w tym 4 złote, 2 srebrne i 3 brązowe. Zawodnicy naszej szkoły zrzeszeni w klubie Olimpiad Specjalnych „RYWAL” startowali w następujących konkurencjach: przysiad, wyciskanie i martwy ciąg, zajmując odpowiednio miejsca w klasyfikacji końcowej; przysiad: Rafał Bilewicz - II miejsce z wynikiem 65kg, Szczepan Śliwka- III miejsce z wynikiem 55kg; wyciskanie: Łukasz Karbowniczek -  II miejsce z wynikiem 50kg, Rafał Bilewicz - I miejsce z wynikiem 70kg, Szczepan Śliwka - III miejsce z wynikiem 50kg; martwy ciąg: Łukasz Karbowniczek - I miejsce podnosząc ciężar 105kg, Rafał Bilewicz - III miejsce z wynikiem 115kg, Szczepan Śliwka - IV miejsce z wynikiem 100kg. W ogólnej klasyfikacji trójboju Rafał Bilewicz zajął I miejsce. Szczepan Śliwka musiał się zadowolić IV miejscem ustępując miejsca rywalom na podium z niewielką stratą punktową. W dwuboju nie miał sobie równych Łukasz Karbowniczek zajmując  I miejsce.

Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych w Zagnańsku

W dniu 17.10.2014r. odbył się Świętokrzyski Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych w Zagnańsku. W zawodach udział wzięło dwoje uczniów Zespołu Szkół Specjalnych  w Ostrowcu Św. ul. Iłżecka 31, zawodników Klubu O.S. „Rywal” – Małgorzata Niedbała  i Tomasz Tekierka. Zajęli oni 3 miejsce, każdy w swojej grupie sprawnościowej. Opiekunem zawodników była nauczycielka Justyna Buczałowska.

Kolejny sukces naszych uczniów

W dniach 23-26 sierpnia w Bydgoszczy - odbyły się X Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych, w których uczestniczyło około 2 tysięcy niepełnosprawnych sportowców z całego kraju. Do kadry reprezentującej województwo świętokrzyskie z ostrowieckiego Klubu Rywal zostało powołanych 6 sportowców i dwóch trenerów.

Zawodnicy Klubu Rywal uczestniczyli w 4 dyscyplinach gdzie uzyskali wyniki:

1.Trójbój siłowy- Grzegorz Lewandowski wywalczył złoty medal

2. Bowling- Szczepan Śliwka wywalczył dwa złote medale

3. Kolarstwo- Agnieszka Baran brązowy medal i piąte miejsce.

4. Piłka nożna- Rafał Bilewicz, Łukasz Karbowniczek, Oliwier Fornalczyk w łączonym  składzie z Jędrzejowem wywalczyli czwarte miejsce.

Treningi odbywały się pod czujnym okiem trenerów: Justyny Wołowiec i Ernesta Krajewskiego na 2-tygodniowym obozie przygotowawczym w Zakopanem. Jeden z naszych zawodników Grzegorz Lewandowski dostąpił zaszczytu udziału w Sztafecie Olimpijskiej, pomagając przy rozpalaniu Znicza podczas Ceremonii Otwarcia Igrzysk.

Klub Olimpiad specjalnych RYWAL założony został w marcu 2009 roku. Liczył wtedy zaledwie 12 zawodników - uczniów naszej szkoły. Przewodniczącym był  Mariusz Chamera.

Od 2013 roku zarząd Klubu to :

-  przewodnicząca - Justyna Wołowiec,

zastępca  - Ernest Krajewski,

-  skarbnik - Mariusz Chamera.

Na przestrzeni lat przybywało zawodników jak i członków Olimpiad Specjalnych.

Obecnie Klub zrzesza blisko 40 zawodników oraz 17 członków.

Zawodnicy osiągają liczne sukcesy. Dzięki wyjazdom na zawody regionalne i wysokie wyniki
          w poszczególnych dyscyplinach -  kwalifikują się na wyjazdy na zawody ogólnopolskie.

W roku szkolnym 2012/2013 wyjazdów na zawody regionalne było 4 i dwa na zawody ogólnopolskie -  łącznie zawodnicy zdobyli 16 medali.

W 2013/2014 wyjazdów na zawody regionalne było już 8 oraz dwa na zawody ogólnopolskie. Łącznie zawodnicy zdobyli 48 medali.

Warto podkreślić, że  w 2014 roku nasz zawodnik wraz z trenerem pokonali dystans 10 km na Orlen Warsaw Marathon.

Rok szkolny 2014/2015 rozpoczęliśmy miłym akcentem jeśli chodzi dokonania sportowe  -  6 naszych zawodników i dwóch trenerów zostało powołanych do reprezentacji na Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych.

Wywalczyli tam 6 medali a dwóch zawodników zostało wylosowanych do rezerwowego składu na Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Los Angeles.