• 5 PAŹDZIERNIKA 2023r. PIKNIK BĄDŹ FIT

W dniu 05.10.2023 r. uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych- 6 aktywnych zawodników Klubu Olimpiad Specjalnych RYWAL bawiło się na Pikniku Bądź Fit!!! w plenerze parku SOSW Jałowęsy. Mieliśmy okazję do wspólnej integracji środowiska zawodników OS z woj. świętokrzyskiego, łódzkiego, podkarpackiego, lubelskiego, mazowieckiego. Organizatorzy przygotowali zdrowy owocowo-warzywny poczęstunek. Po aktywnym uczestnictwie w kilkunastu ciekawych konkurencjach sportowych zadowoleni, w świetnych humorach powróciliśmy do domu.

Dziękujemy SOSW Jałowęsy za zaproszenie.

Do zobaczenia na arenach sportowych zawodów regionalnych i krajowych.

• 11 PAŹDZIERNIKA 2023r. KULINARNA ŚRODA

Kolejna kulinarna środa w klasach pierwszych SSPdP. Tym razem przygotowaliśmy jesienną zupę dyniową. Aromatyczne i rozgrzewające składniki, pyszne i chrupiące dodatki złożyły się w niepowtarzalną kompozycję smakową, która zaskoczyła samych młodych kucharzy Przepis trafi do ekologicznej książki kucharskiej. A na deser - koktajl z malin, jogurtu i miodu. Palce lizać!

• 5 PAŹDZIERNIKA 2023r. WARSZTATY BIBLIOTECZNE - "UŚMIECH DLA ŻABKI"

05.10.2023 r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach bibliotecznych zorganizowanych przez Panie z Miejskiej Biblioteki Publicznej. Tematem warsztatów był Dzień Uśmiechu. Nasi uczniowie wysłuchali opowiadania Przemysława Wechterowicza "Uśmiech dla żabki" i własnoręcznie wykonali kolorowe uśmiechy.

• 4 PAŹDZIERNIKA 2023r. PRAKTYKI WSPOMAGANE

Uczniowie SSPdP rozpoczęli praktyki w firmie Subtille specjalizującej się w szyciu bielizny damskiej. Jest to kontynuacja współpracy z ubiegłego roku co potwierdza że nasi uczniowie potrafią poradzić sobie z wykonywaniem zleconych zadań w zakładzie pracy.

• 2 PAŹDZIERNIKA 2023r. PRAKTYKI WSPOMAGANE

W poniedziałek pierwsza grupa uczniów SSPdP rozpoczęła praktyki wspomagane w gospodarstwie ogrodniczym. Zadania jakie mieli do wykonania  wcale nie były łatwe  i nie należały do lekkich, co widać na zdjęciach, a jednak poradzili sobie doskonale. Zapał oraz chęci do pracy były.  Dzięki współpracy zadania zostały wykonane sprawnie i solidnie.

• 30 WRZEŚNIA 2023r. PODSUMOWANIE EUROPEJSKIEGO TYGODNIA SPORTU

W piątek odbyło się podsumowanie Europejskiego Tygodnia Sportu. Zależy nam na tym aby hasło #beactive towarzyszyło uczniom nie tylko w tym tygodniu. Oglądanie zdjęć, wręczenie dyplomów dla uczestników rajdu, rozdanie drobnych upominków otrzymanych dzięki uprzejmosci Pływalni Rawszczyzna to był dopiero początek atrakcji. Uczniowie z niecierpliwością oczekiwali na dyskotekę        i świetnie się na niej bawili. Taniec to także świetna forma aktywności. Pamiętajmy że nasze wyzwanie #przysiadyZSS nadal trwa. ZAPRASZAMY DO ZABAWY.

• 29 WRZEŚNIA 2023r. HIPOTERAPIA

Słoneczna aura sprzyja aktywności na świeżym powietrzu. Uczennice naszej szkoły wzięły udział w kolejnych zajęciach z hipoterapii w gospodarstwie Baba Jagna.

• 28 WRZEŚNIA 2023r. EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU - ZAJĘCIA NA BASENIE

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu w czwartek uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych wraz z opiekunami wybrali się na "Pływalnię Rawszczyzna". Najpierw obejrzeli baseny zewnętrzne oraz wysłuchali zasad bezpiecznego korzystania z nich, które przekazał Pan Ratownik.

Następnie grupa uczniów pod opieką pracowników szkoły wzięła udział w kąpieli na krytym basenie. Radości i zabawy było mnóstwo, a uśmiechy na twarzach tylko to potwierdziły. Warto zaznaczyć, że uczniowie wykazali się dużą samodzielnością. Wszyscy sprawnie się przebrali oraz prawidłowo korzystali z szatni. Po tak energicznie spędzonym czasie wróciliśmy w doskonałych humorach do szkoły. Spacer w scenerii polskiej złotej jesieni dodał nam energii, której dużą część zostawiliśmy na basenie.

Liczymy, że już niedługo znowu skorzystamy z uroków ostrowieckiej pływalni.

• 28 WRZEŚNIA 2023r. "Z EKOLOGIĄ NA TY" - DESER

• Klasy Ia i Ib SSPdP w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Z ekologią na Ty" tworzą klasowe książki kucharskie z Eko-przepisami. Zadanie rozpoczęły od propozycji przepysznych deserów, które mogą być również pełnowartościowym śniadaniem. Kremowy jogurt naturalny, miód, mleko kokosowe, pieczone banany oraz świeże owoce, to doskonała baza do wyjątkowych Eko-przysmaków. Przed nami jeszcze mnóstwo smakowitości, gdyż zakończenie projektu planowane jest na maj 2024r.