• 30 LISTOPADA 2023r. KRĄŻKI JABŁKOWE W CIEŚCIE FRANCUSKIM

Klasy 1ap i 1bp spędziły dzień na wspólnych zajęciach kulinarnych. Dzięki międzyklasowej współpracy powstały pyszne krążki jabłkowe w cieście francuskim. Chrupiące, słodkie wypieki swoim aromatem i smakiem zachęciły wiele osób do degustacji.

• 30 LISTOPADA 2023r. "SZKOŁA ROKU"

Miło nam poinformować, iż nasza szkoła w powiecie ostrowieckim zdobyła najwięcej głosów i awansowała do etapu wojewódzkiego konkursu "Szkoła Roku". Obecnie zajmujemy 2 miejsce. Głosowanie kończy się za 11 dni. Będzie nam miło, jeśli zechcecie oddać głos na nas. Wszystkim głosującym serdecznie dziękujemy za oddane głosy, to dla nas olbrzymie wyróżnienie.

• 29 LISTOPADA 2023r. "MAŁA KSIĄŻKA, WIELKI CZŁOWIEK"

W ramach kampanii projektu ogólnopolskiego finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Mała książka, wielki człowiek" uczniowie klasy I otrzymali dyplomy oraz książki w celu promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

• 28 LISTOPADA 2023r. KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

• KIERMASZ ŚWIĄTECZNY TRWA !!!

( część 4)

Codziennie powstają NOWE prace. Nie zwlekajcie! Ozdoby rozchodzą się jak świeże bułeczki. Zapraszamy do oglądania i kupowania Kontakt telefoniczny lub sms w sprawie nabycia rękodzieła pod nr 505256998

• 27 LISTOPADA 2023r. KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

• KIERMASZ ŚWIĄTECZNY TRWA !!!

(część 3)

I jeszcze więcej prac dostępnych na naszym kiermaszu. Nie zwlekajcie! Ozdoby rozchodzą się jak świeże bułeczki Zapraszamy do oglądania i kupowania Kontakt telefoniczny lub sms w sprawie nabycia rękodzieła pod nr 505256998

• 23 LISTOPADA 2023r. WARSZTATY MUZYCZNO - TANECZNE

Czwarty dzień warsztatów taneczno - muzycznych. Młodzież aktywnie uczestniczy w zajęciach, starają się jak najlepiej wykonywać układy taneczne. Dziś już czeka nas próba generalna przed jutrzejszym występem. Wczoraj oprócz tańców w kręgu, improwizacji muzycznych, tańców cygańskich uczniowie uczestniczyli również w spotkaniu z mediatorem. Wrócili ze spotkania z nową siłą i energią. Po południu w sali kinowej, stworzonej dla uczestników warsztatów mogliśmy razem obejrzeć krótkie filmy z różnymi stylami tańca. Wieczór uświetniła Pani Urszula Jarosiewicz - instruktorka tańca cygańskiego. Wystąpiła w pięknym cygańskim stroju i zatańczyła dwa popularne tańce cygańskie. Opowiedziała także historię Romów. Na zakończenie dnia odbyła się długo wyczekiwana dyskoteka z wybranymi utworami uczestników warsztatów.

• 21 LISTOPADA 2023r. URODZINY DOMINIKA 🎂

W piątek uczeń klasy III b SSPdP obchodził urodziny. Zaproszeni goście mogli skosztować pysznego tortu i innych smakołyków. Dominiku jeszcze raz WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO. SPELNIENIA MARZEŃ.

• 21 LISTOPADA 2023r. KIERMASZ ŚWIĄTECZNY 🎄🎁🍀

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY CZAS ZACZĄĆ !!!

(część 1)

Jak co roku, dzięki dużemu zaangażowaniu uczniów nauczycieli oraz pracowników szkoły organizujemy w naszej szkole kolejny kiermasz bożonarodzeniowy

Dzięki Stowarzyszeniu "Źródło", które działa na rzecz wychowanków ZSS mamy możliwość pozyskania środków na zakup materiałów do tworzenia tych wyjątkowych ozdób. Cała kwota ze sprzedaży zostaje wydatkowana na dodatkowe terapie dla uczniów naszej szkoły i wspiera różne inicjatywy organizowane na terenie naszej placówki. Prace można nabyć na parterze w Zespole Szkół Specjalnych ul. Iłżecka 33, w godz.7.00- 15.00, a wszelkie informacje dostępne pod nr telefonu 505256998.

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW!

• 21 LISTOPADA 2023r. WARSZTATY MUZYCZNO - TANECZNE

Grupa uczniów ZSS w dniach 20-24.11.2023 przebywa na warsztatach tanecznych "...w kręgu tańca..." artbale w Popowo-Letnisko.

Pierwszy dzień za nami wypełniony elementami baletu, klasyką muzyki cygańskiej i tańcami w kręgu. Przed nami kolejne wyzwania taneczno-muzyczne.

• 21 LISTOPADA 2023r. DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI💛💛💛

• 21 listopada, to Światowy Dzień Życzliwości.

W Zespole Szkół Specjalnych cala społeczność szkolna ubrana na żółto przygotowała pozdrowienia i miłe słowa dla innych. Cieszymy się, że taka atmosfera panuje u nas w szkole nie tylko od święta

Miłego dnia dla wszystkich

• 18 LISTOPADA 2023r. AKTYWNA SOBOTA

My się zimy jesienią nie boimy i w dobrych humorach po świętokrzyskich szlakach chodzimy. W dniu 18.11.2023 uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych aktywnie spędzili sobotnie przedpołudnie na szlaku czerwonym Trzcianka - Święty Krzyż - zejście Drogą Królewską do Nowej Słupi.

• 17 LISTOPADA 2023r. "PRZYJEMNE Z POŻYTECZNYM"

„Przyjemne z pożytecznym”

Słoneczna pogoda zachęciła do aktywności na świeżym powietrzu. Jak się okazuje, najlepszą formą aktywnością jest wspólna praca. Nasi uczniowie ochoczo zabrali się za jesienne porządki terenu wokół szkoły. Grabienie liści, to nie tylko pożyteczne zajęcie, ale także wesoła i przyjemna zabawa.

• 15 LISTOPADA 2023r. WYCIECZKA DO PARKU LEGEND

15 listopada byliśmy na wycieczce w Nowej Słupi. Główną atrakcją wyjazdu był pobyt w Parku Legend. Na miejscu mieliśmy okazję poznać wiele świętokrzyskich legend, obejrzeć film pokazujący piękno naszego regionu oraz lecieć na miotle. Dopełnieniem wycieczki był udział w warsztatach garncarskich w Muzeum Hutnictwa. Każdy uczestnik miał okazję samodzielnie wykonać gliniane naczynie. Pobyt w tym cudownym miejscu dostarczył nam wielu niesamowitych przeżyć.

• 12 LISTOPADA 2023r. ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

"11 listopada, to bardzo ważne data i dla Polski i dla świata..."

Uroczystość z okazji 105 Rocznicy Odzyskania Niepodległości rozpoczęliśmy wspólnym odśpiewaniem czterech zwrotek "Mazurka Dąbrowskiego", dołączając do ogólnopolskiej akcji #dohymnu. Następnie uczniowie zaprezentowali program artystyczny. Śpiewem patriotycznych piosenek i recytacją wierszy uczcili Narodowe Święto Niepodległości. Grupa uczniów pokazała taniec pt. „Barwy naszej Ojczyzny”. W tym szczególnym dniu wszystkim towarzyszył podniosły nastrój oraz widoczne w całej szkole biało-czerwone barwy i symbole narodowe.